Audiohobby.pl

Modernizacja starej miniwieży

Artuch

  • 167 / 5819
  • Aktywny użytkownik
10-08-2008, 21:04
> Molibden, 2008-08-10 18:28:47
No nie wiadomo jakie wartości elementów są tam w rzeczywistości . Prawdopodobnie stała czasowa i tak wyjdzie podobnie lub będzie nieco mniejsza czyli jescze wyższe cięcie. Ale to musi zweryfikówać AWS-ik.Boję się jednak że to nie tu będzie największy problem a gdzieś w pre i tu strach się bać bo ta wieża ma pełno regulacji barwy i efektów dzwiękowych. No ale powoli . Za rok coś z niej wyciągniemy. :)

AWS 303

  • 854 / 5909
  • Ekspert
10-08-2008, 22:24
Wieża ma pięciopunktowy, elektroniczny eqalizer i w cholere gotowych ustawień. Taki "wieżowy" Loudness, czyli "GROOVE", podbijarko-zamularka "DBFB", "Effect", "Surround", "P-File". Tyle ustawień, jeszcze wiecej elementów w torze Audio i dzięki temu wieża jest ogólnie mówiąc "zamulona". Podałem przez zwykłego potka sygnał bezposrednio na końcówkę mocy i zagrało na poziomie Tosci, a więc trzeba odmulić, chociaż troszkę PRE. Kolumny podłączone do Tosci grają też dobrze, więc trzeba coś zrobić z wieżą. Założę wieksze elektrolity na filtracji zasilania, mocniejszy mostek prostowniczy, wymienię wszystkie elektrolity, i takie tam. Zależy mi, aby dało się tego słuchać, bo mój warsztatowy radiomagnetofon typu "jamnik" (podłączony pod kolumny 10W...) nie przeżył burzy.

Pytanie mam co do wymiany elektrolitów:
Sa tam Rubycony. Wymiana na Jamicony bedzie sensowsna?

AWS 303

  • 854 / 5909
  • Ekspert
11-08-2008, 21:41
Ponawiam pytanie z powyższego postu.

Artuch

  • 167 / 5819
  • Aktywny użytkownik
11-08-2008, 21:49
Moim zdaniem raczej nie.

AWS 303

  • 854 / 5909
  • Ekspert
11-08-2008, 22:00
Też tak myślałem.

AWS 303

  • 854 / 5909
  • Ekspert
11-08-2008, 22:01
Masz jakies propozycje, co do Tuningu? :)

Artuch

  • 167 / 5819
  • Aktywny użytkownik
11-08-2008, 22:09
Mostka też bym nie ruszał (to są oczywiście tylko moje domysły).
Zwiększyć pojemność zasilacza ale też bez przesady - max 6800uF x2.
Pod względem poszerzania pasma w dół również bym nie przesadzał ze względu na nie dużą moc trafo ( przenoszenie przez taki układ czest. infra bez wiekszych ograniczeń może daje frajdę posluchania nisko schodzących basów aż do furkotania powietrza ale z reguły z utratą kontroli przy jednoczesnym wysysaniu pradu z zasilacza , utracie mocy i kontroli reszty pasma )  
Same scalaki  mocy STK mają z reguły zaskakująco energetyczny bas i resztę pasma i czasem coś z ciepłego brzmienia ale zależy to również od aplikacji. Możesz natomiast łatwo przetrenować sobie jakie efekty przynosi zwiększenie pojemności w obwodzie bootstrapu , na separacji zasilania stopnia sterującego ,itd itp.

Molibden

  • 1906 / 5914
  • Ekspert
12-08-2008, 01:08
Pomiń ten nieszczęsny pre, ulepszacze i regulatory, jak możesz zostaw samą regulację głośności albo wstaw potencjmetr od tego.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!