Audiohobby.pl

Pioneer CT-A1

chorazy3

  • 1493 / 1615
  • Ekspert
16-03-2024, 22:28
Wydaje mi się że problem jest na płytce od auto kalibracji (micro-scan), tej o której napisałeś ze fajne drabinki. Ale tam go znaleźć to dla mnie niewykonalne, masa podzespołów, same nietypowe scalaki, mini tranzystory i do tego dwustronna. Nie mam szans.
Z drugiej strony skoro sama auto kalibracja działa bez zarzutu to może problem jednak gdzie indziej.
Męczę już ten deck od miesięcy i chyba czas już odpuścić.

Dziś dla spokoju, że sprawdziłem wszystko, wyjąłem płytkę wyświetlacza, dokładnie przejrzałem i wymieniłem ostatnich parę kondów. Przy okazji pojawił się dostęp do potencjometrów z przedniego panelu więc je lekko spsikałem.
Wrzucam fotki do kompletu, może komuś się kiedyś przydadzą, nie ma za dużo info w sieci o tym decku.
Paweł

chorazy3

  • 1493 / 1615
  • Ekspert
16-03-2024, 22:30
I jeszcze"goła" płyta główna.
Paweł

Hammer

  • 4693 / 2312
  • Ekspert
17-03-2024, 00:18
Ale wiesz na którym pinie jest sygnał, to się cofając może uda się wykryć syfa, zwłaszcza jak masz oscyloskop.
Odstaw go na trochę zrób se Soniaka a potem wrócisz ....
W sumie to autokalibracja działa tylko przed nagrywaniem a nie w w trakcie, tak sobie myślę.....
Zadzwonie jutro....

chorazy3

  • 1493 / 1615
  • Ekspert
14-05-2024, 20:33
No nic mam dość już grzebania w tym Pioneerze.
Poskładałem do kupy, skalibrowałem i przyniosłem do salonu.
Muszę odszczekać to co napisałem o odtwarzaniu. Po wymianie wszystkich kondów, w tym niewielkim podwyższeniu ich pojemności w zasilaczu, i chyba przede wszystkim pełnej kalibracji wg SM, magnetofon gra że szczena opada. Nagrania wykonane wcześniej na Naku 681zx i moich Aiwach brzmią doskonale, trochę zresztą mi przypominają Naka 681zx.
Magnetofon bez problemu skalibrował taśmy które mu podałem (poza starym chromem Philipsa i FeCr Basf).
Nagrania brzmią bdb.
Niestety smażenie przy nagrywaniu które opisywałem wciąż jest. Szukałem wszędzie i nic. Schematy znam już na pamięć.
Musi być w samej autokalibracji coś. Za słaby ze mnie elektronik na to.
Na szczęście jest wystarczająco ciche by nie być slyszalne poza momentami ciszy w nagraniach, do tego Dolby je trochę jeszcze usuwa.

Paweł

AUDIOTONE

  • 9407 / 5851
  • Ekspert
14-05-2024, 20:49
Pawle, pionek pięknie się wpasował w półkę ;-)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

chorazy3

  • 1493 / 1615
  • Ekspert
14-05-2024, 20:56
Ledwo wszedł, strasznie wysoki jest.
Niestety nie mam bardziej eksponowanego miejsca, a szkoda.
Paweł

Destroyer

  • 339 / 1331
  • Zaawansowany użytkownik
14-05-2024, 22:00
Czekałem na takie zakończenie. Piękna prezentacja. Ja lubię bezkieszeniowce. Kaseta się w nich nie gotuje w upalne dni.
Długiej bezawaryjnej eksploatacji życzę.
St.

chorazy3

  • 1493 / 1615
  • Ekspert
Dzisiaj o 10:22
Dziękuję. Faktycznie im więcej kasety widać tym więcej frajdy.

Tak wygląda wersja szampańska, tj. Phase Linear 7000:

Paweł