Audiohobby.pl

Droższa wersja wzmacniacza WS 311D

cin157

  • 2243 / 5106
  • Ekspert
25-09-2010, 12:43

Ta informacja jest dla tych co lubią to co mają i lubią majsterkować.
Jeśli poprawić zasilanie kondensatorami większej pojemności i
dodać grubszych drutów na połączenia prądowe, z filtru
kondensatorowego, dla elektrod zasilania wzmacniacza to jakość
powinna być lepsza. Zachowałem ten układ wzmacniacza aby
był podobny do orginału, a co ciekawe zmieniłem i uzupełniłem.

cin157

  • 2243 / 5106
  • Ekspert
25-09-2010, 12:59
Uwaga: emiterowe rezystory wzm.różnicowego Re=100R są dla łatwej regulacji aby zmiennym rezystorem Rbs=1k ustawić takie same prądy kolektora wzm.różnicowego, a rezystorem sprzężenia zwrotnego ustawić takie same napięcia sygnału dla obu tr. wzm.różnicowego. Po regulacjach można połączyć oba emitery wzm.różnicowego.  

Molibden

  • 1906 / 5903
  • Ekspert
29-09-2010, 22:50
A czemu od biasu jest tylko zenerka a tranzystory końcowe nie mają rezystorów emiterowych?
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

majkel

  • 7476 / 5900
  • Ekspert
29-09-2010, 23:16
Bo to wystarczy. Zenerka jest odsprzęgnięta pojemnością, a kolejny rezystor w torze sygnałowym to psucie dźwięku.

cin157

  • 2243 / 5106
  • Ekspert
08-10-2010, 12:05
Rezystory emiterowe są dobre aby wyrównywać prądy równolechłych tr. mocy i nie tylko bo poprawiają stabilność sterowania większymi prądami oraz poprawiają liniowość w sterowaniu i powodują szybsze schodzenie spoczynkowego prądu, nie sterowanego w tej chwili tranzystora. Zastosowanie rezystora szeregowego bazy dla tr.mocy daje tylko podobny efekt i dlatego nie potrzeba dodatkowo stosować rezystor emiterowy. Jeśli tak przerobiony wzmacniacz ma być ulubiony i prosty to podam jeszcze jeden schemat tego wzmacniacza.