Audiohobby.pl

"Stereo underground" - projekt gazeta

__kot__

  • 724 / 5903
  • Ekspert
02-08-2009, 19:11
> Gustaw
Zrozumiałem Ciebie dobrze - zresztą podzielam Twoją opinię...
W serwisie jest jak najbardziej miejsce na luźną i radosną twórczość - dział "Nie tylko audio..." - zapraszam gorąco :)

Co do samych recenzji i ich przenoszenia - myślę, że to dobry pomysł. Oczywiście z odnośnikami do forum jako miejsca źródłowego i za zgodą autorów. W serwisie będzie łatwiej je znaleźć - ma ustrukturyzowaną formę a jednocześnie pozostanie odnośnik do forum. Mam nadzieję ,że również lancaaster nie poczyta tego za swego rodzaju dywersję...
Piotr Ryka zresztę już wyraził zgodę na przeniesienie swoich recenzji - zacznę to robić  to jak tylko odzyskam dostęt do netu - akurat mam awarię w swojego dostawcy internetu i muszę pisac z komórki...

Gdyby zatem ktoś był chętny do przeniesienia recenzji do stereo-underground.pl - zapraszam :)

http://stereo-underground.pl

__kot__

  • 724 / 5903
  • Ekspert
04-08-2009, 09:32
Panowie,
Czy znalazł by się jakiś uzdolniony człowiek, który byłby w stanie zrobić nieco ładniejsze logo do stereo-underground.pl i ewentualnie banner ?
Pozdrawiam

http://stereo-underground.pl

violett

  • 786 / 5892
  • Ekspert
04-08-2009, 14:29
Ale to logo jest przecież ładne. Poważnie.

Banner, rzeczywiście by się przydał.

Adamo D

  • 194 / 5843
  • Aktywny użytkownik
25-08-2009, 10:08
Gratuluję chłopaki kawał dobrej roboty - Barwo !!!
Piotrze - świetne recenzje - czuć że szczere i prawdziwe

Ps. Może chcecie jakieś sprzęty do recenzji?

__kot__

  • 724 / 5903
  • Ekspert
25-08-2009, 11:02
Sprzęty jak najbardziej mile widziane :)

Mile widziani będą również inni recenzenci :) - jest już kilku lecz myślę, że jest kilka osób z potencjałem, które mogłyby wiele dobrego wnieść do tego projektu :)

Generalnie jak dopnę już na ostatni guzik techniczne aspekty serwisu to wyśle zapytania o udostępnienie sprzętu do recenzji do dystrybutorów (zobaczymy ilu będzie chętnych na recenzję nieodpłatną ale również rzetelną :)). No i postaram się nieco bardziej wypromować serwis wśród społeczności...

http://stereo-underground.pl

Adamo D

  • 194 / 5843
  • Aktywny użytkownik
25-08-2009, 11:36
Ja  mogę służyć w tym co mam w o mnie - aczkolwiek czasami wpadają mi w łapki różne inne takie ciekawe wynalazki

Adamo D

  • 194 / 5843
  • Aktywny użytkownik
25-08-2009, 19:31
A Piotrze tego jeszcze nie wiem
bo majik jeszcze z UK nie przyjechał - po za tym nowy więc z 2 tygodnie musi pograć aby coś rzetelnego o nim powiedzieć
Majika kupiłem z ciekawości - niemcy się nim zachwycają ... ale jak jest zobaczymy

Adamo D

  • 194 / 5843
  • Aktywny użytkownik
26-08-2009, 08:28
Piotrze jak tylko wygrzeję majika i się nim nacieszę to ci wysyłam cd
Będzie u mnie koło czwartku w przyszłym tygodniu  - także szykuj się na nowe klocki do recenzji

Adamo D

  • 194 / 5843
  • Aktywny użytkownik
26-08-2009, 08:49
A jak już się pobawię ikemi i majikiem to po ich odsprzedaży postaram się kupić linn akurate (mam dobre "kontakty" z linnem -że tak powiem)
Majik w niemieckiej prasie otrzymuje fenomenalne recenzje
http://www.audio.de/Uebersicht/Bestenliste-CD_SACD-Player_581845.html?lists_bestenliste768_page=2
http://www.stereoplay.de/CD-Player_1023197.html
lepsze niż recenzowany przez ciebie Piotrze Accu 500 !
Sam jestem go niezmiernie ciekaw - a przede wszystkim jak wypadnie w porównaniu z ikemi - czy będzie tak samo analogowy i płynny ale co najważniejsze czy będzie pozbawiony wad ikemiego  

Adamo D

  • 194 / 5843
  • Aktywny użytkownik
27-08-2009, 20:32
Piotrze - wady Ikemiego... niestety ma

Wg. naszej prasy Ikemi to hi-end... hm no cóż prasę audio jaką mamy taką mamy i wszyscy to wiemy a co niektórzy na szczęście to słyszą
Ikemi  w ogólnym rozrachunku to bardzo dobry cd z bardzo mocno zaznaczonym własnym charakterem (ja lubię ten charakter linn-a) - ikemi jest płynny analogowy, szczegółowy, bardzo wyrównany, rytmiczny, angażujący z rozbudowaną sceną na boki... ale... gra raczej ścianą dźwięku bardzo gęstego z podbitym średnim basem i z małą ilością powietrza i z dość płytką sceną, brak mu tej stereofonii i powietrza jaką np. ma.... genki (tak tak pod tym względem jest świetny)
Zaznaczam że ikemi wg mnie to wysoki poziom jeśli chodzi o odtwarzacze, wg mnie od ikemiego wzwyż zaczynają się dopiero dobre odtwarzacze które można spokojnie słuchać ( a trochę ich miałem...) ale hi-endem to on nie jest i nigdy nie będzie...

zyzio

  • 960 / 5795
  • Ekspert
28-08-2009, 18:58
Mam Majika - dźwiękowo jest bardzo dobry, ale ma kompletnie nieergonomicznego pilota, jakieś powalone menu, które nie obsługuje się intuicyjnie i dosyć długo czyta płyty...napęd dvd...ale bardzo cichy na szczęście....Brak XLR-ów też jest denerwujący w urządzeniu tej klasy.....dźwiękowo się jednak broni, powietrza nie brakuje ;)

zyzio

  • 960 / 5795
  • Ekspert
28-08-2009, 19:10
A tak naprawdę to Majik DS jest królem :) Taka jesty przyszłość, czy to sie podoba czy nie ortodoksom ;)
http://www.audio.de/Testbericht/Linn-Majik-CD_4848502.html

zyzio

  • 960 / 5795
  • Ekspert
28-08-2009, 19:14
W środku nic nie ma, a gra....i to jak !

Adamo D

  • 194 / 5843
  • Aktywny użytkownik
29-08-2009, 11:53
Piotrze jakiś super hi-endowych playerów to je nie miałem ale miałem m.in sugdena 21, exposure 2010, meridiana 506.20 meridiana 507.24 meridiana 508.20, carin fog 2, linn genki, musical fidelity 308r, docent lector 06T MKII, naima 5i i pewnie coś jeszcze ale teraz nie pamiętam - jedno jest pewne te wyżej wymienione cd linn ikemi wg mnie zdeklasował to bez dwóch zdań - ale tak jak zaznaczyłem nie jest to cd bez wad - ma je niestety ale mimo wszystko i tak jest świetnym źródłem a zważywszy jego obecną cenę na wtórnym rynku to lepiej za tą kaskę się po prostu nie da
Zyzio - czy majik jest taki rewelacyjny dźwiękowo jak go opisują -... zobaczymy ja tam zachowuję odrobinę sceptycyzmu
W każdym bądź razie jak zdecyduję się na sprzedaż i ikemiego i majika to moim następnym cd będzie też linn ale to będzie albo akurate albo sondek - jak się uda w miarę dobrej cenie kupić

zyzio

  • 960 / 5795
  • Ekspert
29-08-2009, 12:47
Czy będzie rewelacyjny zależy od całego systemu.....oraz własnych preferencji :) Słabeuszem nie jest :) Majika od Sondeka dzieli w Stereoplay jeden pukt zaledwie...a różnica w cenie zajefajna ;D