Audiohobby.pl

AudioWszoł 2011

Gustaw

  • Gość
12-11-2011, 18:23
No i co tam na Audio Show ? Haj-Endy za pierdylion złotych dobrze zagrały ?

Gustaw

  • Gość
12-11-2011, 18:45
GRAJ-END s.c.
Lokalizacja: Hotel Jan III Sobieski, Sala: 608


Już lubię tą firmę :-) Za jajcarską nazwę :-)

a_men

  • 746 / 5902
  • Ekspert
12-11-2011, 19:43
Ale grało nieszczególnie.  Kolumny mają błędy konstrukcyjne.

Gustaw

  • Gość
12-11-2011, 19:48
Ale jaka nazwa ! "Grajpudła" !!! Podziwiam dystans konstruktora :))))

a_men

  • 746 / 5902
  • Ekspert
12-11-2011, 19:54
Jaki dzielił jego "produkty" od przyzwoicie grających systemów?;)

Gustaw

  • Gość
12-11-2011, 19:57
:-)

Robeeert1

  • 722 / 5540
  • Ekspert
12-11-2011, 20:06
A graj-kable? :), podobno nie maja sobie równych. ;)
Czy 009 można posłuchać?

a_men

  • 746 / 5902
  • Ekspert
12-11-2011, 20:13
Żeby nie było, że jestem malkontentem, fajnie grało (kolejnośc przypadkowa):
- Lampizator z Sonido
- Voxativ
- Reimyo z kolumnami Art ( Tranzystor z firmowymi kolumnami wypadł blado)
- mały system Audio Note (po raz pierwszy usłyszałem fajne granie z kolumn AN)
- APS - pozdrowienia dla bardzo sympatycznego pana z obsługi
- sympatyczny system Audio Classics

Ale najbardziej podobał mi się system Kondo z kolumnami Snell Type A. Dawno nie słyszałem takiego dźwięku.

cadam

  • 4401 / 5907
  • Ekspert
12-11-2011, 21:18
>> Gustaw, 2011-11-12 18:45:44
>GRAJ-END s.c.
>Lokalizacja: Hotel Jan III Sobieski, Sala: 608
>Już lubię tą firmę :-) Za jajcarską nazwę :-)

To też dobre:

"Po latach badań z dumą prezentuję Państwu:

GRAJPUDŁA by Cezan. GŁOŚNIKI, KTÓRYCH NIE SŁYCHAĆ
oraz
GRAJKABLE by Cezan. WYZWOLENIE DŹWIĘKU"
http://www.graj-end.pl/

Gustaw

  • Gość
12-11-2011, 22:13

Gustaw

  • Gość
13-11-2011, 10:42
Jak wypadły polskie głośniki - Pylony za 1000 zł ?

Dawno nie widziałem takiego popłochu na audiostero wśród konkurentów tych kolumn.
Ilość wpisów negatywnych popełnionych przez osoby, których tych kolumn nie słuchały jest zastanawiający tzn de facto nie jest, bo tylko matoł nie zauważy, że to typowy czarny PR.

Czytam sobie tu i ówdzie opinie o AudioShow i w zasadzie pokrywają się z zeszłymi latami.
Nie wiem czy do końca moich ziemskich dni usłyszę n.p. dobrze grającego Audio Note albo Lina :-)

Ged

  • 1716 / 5907
  • Ekspert
13-11-2011, 10:58
Uczestniczyłem w AudioShow dzięki zaproszeniu firmy RMS z Białegostoku za co gorąco dziękuję :)

Najlepsze było . . . . towarzystwo kolegów (i jednej koleżanki) i dyskusje, potem długo, długo nic a potem. . . . .

Ancient Audio - super ! Gdyby nie wygląd i cena to jedyny zestaw, który wziąłbym do domu w całości. Przepiękne granie. Dużo lepiej niż w zeszłym roku. i Równie dobrze jak dwa lata temu. Do tego super muzyka. Prawdziwa magia muzyki i dźwięku.

T&A - nigdy wcześniej nie słyszałem tej firmy. Ludzi nie znam. Muzyka grała bardzo, bardzo dobrze.

McIntosh - fajna prezentacja, super dźwięk z gramofonu. Genialna barwa, średnica,  reszta chyba trochę gorzej (ale się nie znam na głośnikach).

Bardzo sympatyczny zestaw to prawie DIY: głośniki tubowe (?) ELegant Audio + wzmak Bodnar Audio na 300B + lampizator DAC (chyba by Łukasz Fikus) - małe pieniądze, dużo dobrego dźwięku.

Avalony to świetne głośniki :)

Firma DLS produkuje ciekawe głośniczki za nieduże pieniądze. Wszystkie grały conajmniej OK.
Podobnie godne zainteresowania są też aktywne monitory firmy APS.

Podstawkowce MBLa dobrze wypełniały cały pokój, w przeciwieństwie do innych zestawów można siadać gdzie się chce.

Rogoz - zaprezentował jeden bardzo ładny stolik, poprawa w stosunku do poprzedniego roku.

RMS miał świetny telewizor. Gdyby nie przerwali to bym został obejrzeć Dwie Wieże.

Negatywne wrażenia: Harpia, Tri Audio+Avcon, Electrocompaniet + coś czego nie pamiętam i parę innych :)

Słuchawek nie komentuję bo nie da się tego słuchać w trybie wystawowym. HifiMan na tyle mnie zainteresowały, że przyjdę do RMS i posłucham oddzielnie, albo wezmę na weekend i napiszę coś na ich temat. Podobno będzie spotkanie słuchawkowe w styczniu. Bardzo rzadko piszę coś niemiłego, ale firma Audiopunkt po raz kolejny robi sobie kpiny ze słuchawkowców - jedne z najlepszych słuchawek świata (Ultrasone E100) wystawia na korytarzu napędzając je wzmakiem za grosze, który kompletnie do nich nie pasuje. Pomijam jakość nagrań. Wychodzi z tego dźwięk koszmarny. Naprawdę szkoda.

Reszty nie pamiętam.

Generalne osobiste wnioski - pierwsze - zacząć na poważnie interesować się plikami i ich odtwarzaniem (fajny bajer ze sterowaniem IPadem), drugie - przerobić pokój aby dało się słuchać na kolumnach (nawet małych).

Ged

  • 1716 / 5907
  • Ekspert
13-11-2011, 11:02
Gustaw
Linn grał OK, puszczali to cicho, nie powiedzieli jaka jest końcówka mocy za Klimaxem, plumkanie wychodzi w porządku, innej muzyki nie grali jak tam byłem.

Pylony - góra i trochę środka, dołu nie było. Trochę śmiesznie grają, ale kosztują grosze. W zestawach mocno budżetowych był spory wybór, mnóstwo małych pierwdziawek, które fajnie grały, np. ProJect.

majkel

  • 7476 / 5905
  • Ekspert
13-11-2011, 11:02
@Gustaw, odpowiem krótko: wolę zapłacić więcej i mieć coś lepszego. Szersza relacja na temat AS 2011 później.

Gustaw

  • Gość
13-11-2011, 11:13
>> w.luczynski, 2011-11-13 10:58:52
Generalne osobiste wnioski - pierwsze - zacząć na poważnie interesować się plikami i ich odtwarzaniem (fajny bajer ze sterowaniem IPadem), drugie - przerobić pokój aby dało się słuchać na kolumnach (nawet małych).


Pliki i kolumny ?  Co toż się wyrabia na tym Audiohobby, tak mocno słuchawkowym :-)