Audiohobby.pl

Najlepszy dac-wzmacniacz słuchawkowy do 4-5K

folab

  • 297 / 5913
  • Zaawansowany użytkownik
15-04-2013, 18:48
Słuchałem Bursona,bardzo poprawny ,ale jak dla mnie to brakowało mu czegoś,lubie kiedy urządzenie ma charakterystyczne brzmienie ,niech to będzie kapitalna stereofonia,albo genialna dynamika po prostu coś co ni pozwoli się oderwać od słuchania,Burson moim zdaniem to dobra propozycja dla zmęczonych dniem ludzi pragnącym odpocząć.

Ged

  • 1716 / 5915
  • Ekspert
15-04-2013, 19:00
A dlaczego nie Mytek ? Dźwięk świetny, funkcjonalność super, wygląd może być, tylko ten wyświetlacz nie-audiofilski, chociaż wg mnie Mytek bardzo pasuje do Twojego zdjęcia, serio.

wisniewski90

  • 24 / 4056
  • Użytkownik
15-04-2013, 19:53
A ile powinienem być na forum by go chwalić? Istotne jest raczej ile go mam i co o nim myślę.

wisniewski90

  • 24 / 4056
  • Użytkownik
15-04-2013, 20:27
Przepraszam Synthax źle przeczytałem.Byłem pewien że chodzi o wzmacniacz tylko.

Synthax

  • 2323 / 4132
  • Ekspert
15-04-2013, 21:03
Którego Bursona słuchałeś?

folab

  • 297 / 5913
  • Zaawansowany użytkownik
15-04-2013, 21:24
Burson HA-160D

folab

  • 297 / 5913
  • Zaawansowany użytkownik
15-04-2013, 21:25
Nie mówię że był zły,klasę miał,ale mnie nie ruszył.

majkel

  • 7476 / 5913
  • Ekspert
15-04-2013, 23:39
NuForce DAC-9 chyba spełnia kryteria. Na pewno wygra z Mytekiem, bo ma lepszy wzmacniacz wbudowany, co bilansuje całość na jego korzyść. Gdyby dostawić do wyjść liniowych dobry wzmacniacz słuchawkowy każdemu z tych DACów, to by pewnie wyszło odwrotnie.

lancaster

  • Gość
16-04-2013, 03:15
majkel, taka definicje (róznicowanie barw, dynamiki, przestrzeni itp.) dla pojecia ogolnej jakosci dxwieku opisywalem juz kilka lat temu i jest to rzecz normalna i w pełni naturalna. Nawet mieliśmy kiedys dyskusje na ten temat i u mnie nic sie w temacie nie zmieniło :-)
Facet pisze jednak konkretnie czego oczekuje (bas, przestrzen).
Jak calosciowy przekaz brzmi naturalniej to moim zdaniem ZAWSZE brzmi lepiej i nigdy pojecie "ładniej" nie jest synonimem naturalniej - o tym tez juz nascie jesli nie dziesiat razy pisałem, wiec nie musisz mnie przekonywac :-) ...ale to dla mnie, dla kogoś innego naturalnie moze oznaczac co innego i nie oznacza, ze sie myli....a przynajmniej ze nie wie czego chce.

lancaster

  • Gość
16-04-2013, 03:23
...no moze z tym "nigdy" nie ma co naduzywac słowa :-) Mozna sobie bez trudu wyobrazic ze na danym materiale muzycznym brzmienie jest ładniejsze (określenie typowo w sferze subiektywnego gustu) za to na innym "brzydsze" od urządzenia które slabiej różnicuje. Generalnie sprzet/przekaz bardziej uśredniony/mniej różnicujacy nagrania moze sie bardziej podobac i widze to na przykladach realnych.
Czy to oznacza ze kogos trzeba nawracac ? Ja tam uwazam, ze wrecz przeciwnie. Wiele z takich systemow naprawde fajnie sie slucha. A chyba o to chodzi ?

majkel

  • 7476 / 5913
  • Ekspert
16-04-2013, 10:04
Lanaster, ja się tylko chciałem wytłumaczyć ze swojego światopoglądu przed kolegami, żeby wiedzieli co uważam za lepsze i w razie odmiennego podejścia unikali moich porad. :) Wcale nie miałem na celu nawracać Ciebie czy kogokolwiek, bo nauczyć kogoś podobania się albo lubienia czegoś byłoby trudne, jak podejrzewam.

lancaster

  • Gość
16-04-2013, 10:45
majkel, mnie nie musisz przekonywac, widze ze teraz mamy podobne zeby nie pwoiedziec takie same kryteria :-)
Kierujac sie nimi jest szansa ze wybralibysmy podobnie, ale tez nie powiedziane ze to samo ... dlatego podstawa Panowie  posluchac osobiscie.

Dla siebie tez bym wolal 2 urzadzenia. Wygodniej w przyszlosci ktores wymienic na bardziej nam odpowiadajace ;-)

Corvus5

  • 2596 / 5380
  • Ekspert
16-04-2013, 10:50
Sprzęt może ładnie grać, a niepoprawnie. Jest to najprostsza opcja ;-) Standardowo część nagrań na innych sprzętach brzmiała by gorzej, ale wystarczy poprawić przejrzystość i nagle się okazuje, że: "tyle razy tego słuchałem i myślałem, że to popsute nagranie, a to po prostu poprzedni sprzęt nie radził z tymi efektami, które teraz są czytelne".

Synthax

  • 2323 / 4132
  • Ekspert
16-04-2013, 10:52
Wracając do kwestii tego czy dac+wzmak w jednym czy dwy obudowach. To skąd bierze się aż tak duża rola kabla pomiędzy dacem a wzmakiem, skoro na płytce w przypadku jednego urządzenia (dac wzmak) sygnał ma najkrótszą drogę do przebycia, w domyśle najlapsza jakość?
Druga kwestia: kable pomiędzy dacem a wzmakiem kosztują nawet 1000 i 2000pln, a w obudowie są to zazwyczaj 3-4 cienkie przewody. Na czym to polega?

Corvus5

  • 2596 / 5380
  • Ekspert
16-04-2013, 11:02
W kompaktach nie wymienisz jednego klocka, ale krótkie i dobre połączenia są sporą zaletą w takim rozwiązaniu, natomiast zasilanie bywa współdzielone, co jest wadą. Mając osobne klocki masz większą swobodę i większe koszty ze względu na dodatkowe okablowanie.