Audiohobby.pl

Magnetofon

Chaos

  • 844 / 4992
  • Ekspert
04-03-2023, 22:54
TOC  >  Table Of Contents
po naszemu>  spis treści  :)
  Chyba tam można wprowadzić nazwy utworów i później dzięki klawiszowi TOC  szybko przywołać konkretny utwór
(ew.  chociaż numerki które im nadamy)

Można to zrobić bezpośrednio naciskając numer bez używania klawisza "toc". Zarówno przy zapisywaniu jak i odtwarzaniu. Podczas nagrywania trzeba tylko przestawić numerowanie utworów z trybu "auto id" na manualny a przy odtwarzaniu po wybraniu numeru nacisnąć "play".

Chaos

  • 844 / 4992
  • Ekspert
04-03-2023, 23:12
Znalezione w sieci: Pioneer D-500 przechowuje dane TOC. TOC oznacza "Table of Contents". Korzystając z TOC, można znaleźć takie informacje, jak czas programu i długość każdej melodii. Dane TOC pozwalają również na bardzo szybkie wyszukiwanie poszczególnych utworów.

Jeśli DAT ma "toc" to jest nim w takim razie zapisywanie podczas nagrywania numerów i czasów. Magnetofon sygnalizuje to podczas zapisu migając na wyświetlaczu napisem "write". Dzieje się tak przy każdym nowym utworze. Potem normalnie wyciągam kasetę bez jakiejkolwiek finalizacji. Nagrałem już jakieś 5 kaset i nigdy nie używałem przycisku "toc". Na wyświetlaczu nie pojawiał się też taki napis. Do czego więc służy ta funkcja?
DAT pod tym względem przypomina mi DCC. Tam też na początku każdego utworu zapisywane są informacje o numerze i czasie. DCC ma jeszcze dodatkowo text. Pod względem funkcjonalności oba formaty zjada MD w którym jest prawdziwy TOC.

pień

  • 2243 / 1037
  • Ekspert
04-03-2023, 23:16
Ja tam się nie znam :)
TOC  miałem kiedyś w magnetowidzie hehehehe   takim co to miał HiFi  audio i mógł robić za magnetofon.   On to całe TOC   robił na automacie jakoś tak.    Naciskało się chyba razem z Play (nie pamiętam już za dokładnie )  i on sam przewijał taśmę- obczajał ile utworów- numerował je  i wracał na początek gdzie zapisywał sobie te dane.  Trzeba było kawałeczek taśmy na to jego TOC  zostawiać na samym początku.
  Może tam jest tak samo?

ed:   a w sumie to wiesz co-  chyba zaraz ściągnę manuala hahahahahah
--albo nie-  bo straci się zabawę :)
« Ostatnia zmiana: 04-03-2023, 23:19 wysłana przez pień »

Chaos

  • 844 / 4992
  • Ekspert
04-03-2023, 23:28
DAT robi tak samo jak naciśniesz "renumber". Może tym "toc" trzeba zatwierdzić te zmiany? Co to był za magnetowid?

Jak znalazłeś manuala za darmo to ściągaj:-)

RetroTape

  • 454 / 810
  • Zaawansowany użytkownik
04-03-2023, 23:49
Domyślam się, że po wybraniu tego przycisku można już po nagraniu zmieniać/przeglądać różne ustawienia zapisane w TOC, czyli choćby kolejność utworów. Możliwe też, że w ogóle włącza/wyłącza funkcję zapisywania TOC w subkodach. Myślę, że będzie to jasne podczas działania, po naciśnięciu przycisku coś z pewnością się pojawi :)

edit:
OK, już wiem co robi ten przycisk:
Cytuj
...Pioneer D-500 jest bogato wyposażony w funkcje, które mają pomóc w szybkim i łatwym odnalezieniu określonych nagrań na taśmie. Lista zawiera specjalną ścieżkę TOC (table of contents), która jest zapisywana na początku ścieżki pierwszej.

Zrobienie tego TOC jest operacją jednoklawiszową, która wymaga, aby deck dokonał fizycznego przeszukania całej taśmy, odpowiednio oznaczając początki ścieżek. Z listą TOC wczytaną do pamięci, możliwe jest bardzo szybkie przeszukiwanie ścieżek. Wszechstronna automatyczna i ręczna edycja subkodów może być wykonana, włączając Skip ID, które, na przykład, pozwalają na oznaczenie przerw reklamowych na nagraniu off air, aby były one automatycznie pomijane przy odtwarzaniu (usługa dla ludzkości, jeśli kiedykolwiek istniała!).

źródło: https://yaegeraudio.com/reviews/pioneer-d-500/
« Ostatnia zmiana: 05-03-2023, 00:02 wysłana przez RetroTape »

Chaos

  • 844 / 4992
  • Ekspert
05-03-2023, 00:28
Czyli to chyba będzie to o czym pisałem. Najpierw "renumber" a jak deck skończy to "toc" żeby zmiany zostały utrwalone na taśmie. Może wtedy rzeczywiście utworzy się TOC całości w jednym miejscu? Trzeba spróbować tylko że nie mam już wolnej kasety. Jak kupię nową to się pobawię i napiszę co wyszło. Dzięki RetroTape!

RetroTape

  • 454 / 810
  • Zaawansowany użytkownik
05-03-2023, 00:45
Dzięki RetroTape!
Drobiazg, daj znać po sprawdzeniu jak to działa w praktyce.

pień

  • 2243 / 1037
  • Ekspert
05-03-2023, 12:12
DAT robi tak samo jak naciśniesz "renumber". Może tym "toc" trzeba zatwierdzić te zmiany? Co to był za magnetowid?

Jak znalazłeś manuala za darmo to ściągaj:-)


To dawno było :)   Akademia policyjna na topie hehehehe   To był jakiś Pioneer  wielogłowicowy- chyba sześć ich było  ale jaki numer miał na deklu za chiny nie pamiętam.  Coś defektował trochę z obrazem potem i znajomy odkupił ale kilka taśm mam do dzisiaj :)
 Nie posiadam zaś jakiegoś solidnego VHS-a  a tylko jakiś szajsung a on nie kuma wcale o co chodzi -  sierota :)  tylko normalny film idzie na nim.
  Manuala nie patrzyłem- ale jeżeli znajdę dam znać

Hammer

  • 4686 / 2300
  • Ekspert
05-03-2023, 16:57

a jednak i tak uważam ze nie jest to jak w analogu.
Technika pokazuje a uszy mówiąco innego.....

ArturP

  • 1306 / 2797
  • Ekspert
05-03-2023, 23:59
Niedowiarkom dedykacja ode mnie.
&t=40s

pień

  • 2243 / 1037
  • Ekspert
06-03-2023, 08:13
a jednak i tak uważam ze nie jest to jak w analogu.
Technika pokazuje a uszy mówiąco innego.....

Hehe
  Każda technika gdzie coś się rusza-przesuwa itp.  super doskonała nie jest.   Moje uszy np.    Kurna-  gwarancja na nie już dawno wygasła  :(    Wymienić na nowe to w zasadzie odpada całkowicie.  Tak więc uważam że pomimo tego że one już takie trochę przechodzone-  czasami coś tam zapiszczą- poszumią itp.     to trzeba trochę o nie dbać-  żeby jeszcze dużo motogodzin nabiły zanim będą nadawać się wyłącznie do recyclingu.
  Dużo gada się o przesyłach- adaptacjach pomieszczeń itd....   a w zasadzie nigdy nikt nie mówi o uszach w sensie ich sprawności technicznej.   A one to najważniejsze w tym wszystkim.
 Zawsze tylko jakieś założenie typu >słyszę<   i to wszystko.   Jakby one były super sprawne i doskonałe absolutnie.

Krzysztof_M

  • 1471 / 5292
  • Ekspert
06-03-2023, 11:48
Niedowiarkom dedykacja ode mnie.
&t=40s
Fajny materiał, dzięki.
Ale zmartwię Cię Arturze, jak ktoś wiarą (albo niewiarą) technikę audio sobie tłumaczy to nic mu nie pomoże. Niedowiarkom nic ten filmik nie da :(

Musieliby wpierw pokornie uznać, że nie rozumieją tematu. Takich twardzieli to ja wielu nie widziałem.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

ArturP

  • 1306 / 2797
  • Ekspert
06-03-2023, 12:34
Nie no, większość mi znanych osobiście "wierzących w kable" mówi, że tematu nie klei. Ale kompletnie do nich nie przemawia różnica parametrów dobrze zrobionych i dopasowanych przewodów od przewodów "super dobrych".
 
 PS.: Krzysztofie mam pytanie odnośnie mostka LCR DT-9935. Czy w twoim, po kalibracji, wyłączeniu i włączeniu trzeba go powtórnie kalibrować? Mój trzeba kalibrować, ale bez wyłączania mierzy całkiem nieźle.

Krzysztof_M

  • 1471 / 5292
  • Ekspert
06-03-2023, 14:30
Nie no, większość mi znanych osobiście "wierzących w kable" mówi, że tematu nie klei. Ale kompletnie do nich nie przemawia różnica parametrów dobrze zrobionych i dopasowanych przewodów od przewodów "super dobrych".
 
 PS.: Krzysztofie mam pytanie odnośnie mostka LCR DT-9935. Czy w twoim, po kalibracji, wyłączeniu i włączeniu trzeba go powtórnie kalibrować? Mój trzeba kalibrować, ale bez wyłączania mierzy całkiem nieźle.
Odpisałem na PW.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Krzysztof_M

  • 1471 / 5292
  • Ekspert
09-03-2023, 10:53
Taka tylko zajawka .... zakupy przez internet ...
Co tu się stało?
Czyszczenie śrubokrętem?
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −