Audiohobby.pl

HORN

meloV8

  • 1552 / 5873
  • Ekspert
17-06-2016, 19:37
Tetejro i te jego pomysly, niczym murgrabia z Janosika :)

lancaster

  • Gość
17-06-2016, 19:39
zdziwisz sie tetejro, ale mi akurat paxdzioch tez bardzo sie podoba akustycznie, mdf jest prostszy w obrobce.
Paxdzioch ma opinie paździocha - nieslusznie uwazam, podczas gdy papier toaletowy z klejem ma opinie wykwintu.
Ja bym powiedzial ze mdf jest parówką w kuchni audio. Hotdogi ida jak woda, kazdy zna kazdy lubi kazdy kto zna i lubi ma nadwage :-)

tetejro

  • 2745 / 2996
  • Ekspert
17-06-2016, 19:44
A po wuj sie przyczepiłeś jakichs tonsili czy APT od Eminence?

pokazałem ci cały moduł średnio wysokotonowy. Tak jest driver 1,75" i 6" midbas na odlewanym koszu! za 250 zet od alpierda marki  Fonics wykorzystywany w zestawach Magnum.
Na tym mozna zbudowac zestaw o wygładzie Cerwin Vega :-)
Jesli moc to naprawdę 100W zamiast 300 to nawet - co z tego? To ma byc do domu i zadaniem Twoim byłoby wydobycie z tego odpwoednio cywilizowanego brzmienia :)
A cena moze nawet nie przekroczyłaby 4000 :)

lancaster

  • Gość
17-06-2016, 19:45
"Za 8 tys. - po przecenie z 15.5 - są obecnie Klipshe RF-7II"

jak po drodze nie bedzie za duzych schodow to nie mam obawień :-)
Bez przeceny 10 i rewelka.

Jeszcze raz : nie podchodze do tematu w ten sposob ze kolumny kupi KAŻDY Kowalski, Kowalscy maja różne pasje, jeden wpakuje 50Kzł w działke rekreayjną, inny w motocykl a jeszcze inny w znaczki audio, czy bodaj najpopularniejsza inwestycja - fajki i alkohol.

Ja tylko uwazam ze te kolumny jesli stana na wysokosci beda ralnie znakomita propozycja dla Kowalskiego ktory inwestuje w audio, bo dostanie produkt oryginalny, dopracowany i w cenie z aktora nie ma szans nabyc niczego podobnego.
Nawet uzywki i pisze to zupelnie serio bo albo to zagra na poziomie przy ktorym avantagrde za 50Kzl mieknie albo projekt nie wchodzi. Chyba jasniej nie potrafie.

lancaster

  • Gość
17-06-2016, 19:48
"pokazałem ci cały moduł średnio wysokotonowy."

tetejro sluchales tego ? horn wysoki za duzy bedzie syfil tyle widze od razu, ja sie serio nacwiczylem lepszych PA i ajk widze takie numery to sorry....no chyba ze tym razem cud jakis, dlatego pytam.

Polecasz bo słuchales, czy polecasz bo Ci sie fotka i cena podobaja ?

tetejro

  • 2745 / 2996
  • Ekspert
17-06-2016, 19:48
No zaraz... Ale miał być zestaw tubowy "dla Kowalskiego". Czyli "dla każdego". :-)

Widze że zmieniasz zasady w trakcie gry :-)

tetejro

  • 2745 / 2996
  • Ekspert
17-06-2016, 19:49
Polecasz bo słuchales, czy polecasz bo Ci sie fotka i cena podobaja ?
Po fotce to uj widać. Oczywisice że chodzi o cenę :-)

tetejro

  • 2745 / 2996
  • Ekspert
17-06-2016, 19:54
tetejro sluchales tego ? horn wysoki za duzy bedzie syfil tyle
to se go utniesz tak żeby nie miał okazji syfić. Cały w tym pic ze bnierzesz tani stuff i wyciskasz z niego co najlepsze :-)

Taki sam motyw moze przyświecać przy robieniu grajacego zetawu z Zeusów zamiast zestawu imprezowego.

Oba mają się zmieścic w cenie 4 tysi a sonicznie to sobie być moga nawet Avantgarde jak sie uda.
« Ostatnia zmiana: 17-06-2016, 21:15 wysłana przez tetejro »

lancaster

  • Gość
17-06-2016, 20:04
" i zadaniem Twoim byłoby wydobycie z tego odpwoednio cywilizowanego brzmienia :)"

niexle. Da sie z problematycznych glosnikow w ktorych cos jest wycisnac łądne granie ale z pasztetu steka nie zrobisz.
Pytanie co ten modul potrafi, jesli zajmuje sie produkowaniem cisnienia typu pkp to ja sie na fuche Syzyfa nie pisze :-)

Rozumiem ze zalozenie jest w tej chwili 4Kzl ale w tubach i ogolnie wysokoskutecznych zestawach tak to jzu jest ze jak nie ma planu minimum to jest po prostu slabo.

Zupelnie serio, wiem co robie, nie wiem czy sie uda :-)


W 4Kzł masz :
- plastikowa tube
- budzetowe stockowe glosniki PA

ma to sens, dla mnie nie ma. Powiem tak ... ostatnio mierzylem i sluchalem francuskie tubowe glosniki kosztujace ponad 10Kzł, w zyciu bym tego nie wypuscil nawet do Gustawa na odsluch, łomot dostaly od kolumn klasycznych prawie 2 x tanszych.  i czegos takiego na pewno nie chce. Nie wiem ile tym bylo zasluga glosnikow a ile kucharza ale ogolnie lipa.


Wybieram rzeczy najtansze z przyzwoitych, modbas bedzie jak pisalem czyms specjalnym choc w sumie budzetowy.
Dxwiekowo nie tylko Kowalski ma szanse na radoche.

W superbuzeowej konstrukcji tubowej o ktorej moze pomysle, ale teraz wybacz napalilem sie :-) mozna zastosowac na gorze faktycznie apta, a na midbas zmodyfikowac 8 cali tak by ciagnal nieco wyzej (8cali dobrego szerokopasmowca nie da sie zrobic budzetowo i tego jestem absolutnie pewien). Loteryjka czy sie uda....moze kiedys.

lancaster

  • Gość
17-06-2016, 20:07
No zaraz... Ale miał być zestaw tubowy "dla Kowalskiego". Czyli "dla każdego". :-)

Widze że zmieniasz zasady w trakcie gry :-)

wex mi powiedz ilu każdych kupuje zestawy za 4Kzł. średnia krajowa pewnie tysiacpińset.

Patrze na tow  ten sposob ze jesli dobre tuby kosztuja po 30-50Kzł to tuby z cena 10Kzł sa dla Kowalskiego.
Hobbysty oczywiscie, nie dla Pani Jadzi ze spozywczaka ktora inwestuje w dzialke rekreacyjna, bo te 10 Kzł zniweczyloby jej plany na nowy basen i tuje. To chyba oczywiste ?

magus

  • 20990 / 5907
  • Ekspert
17-06-2016, 20:08
tetejro, a potem psioczysz, że tuby grają jak nocnik

jak ktoś robi metodą peerelowską i przerabia nocniki kupione okazyjnie w gieesie na tuby, to tak potem grają jak slyszałeś

uwierz na słowo, że można lepiej - duuuuuuzo lepiej

tylko trzeba po Bożemu, a nie jak się uda ;-)

Odszedł 13.10.2016r.

lancaster

  • Gość
17-06-2016, 20:08
"to se go utniesz tak żeby nie miał okazji syfić. "

jak ? zamocze tube w zimnej wodzie zeby sie skurczyla ?

lancaster

  • Gość
17-06-2016, 20:21
Przypomne tylko ze rozmawiamy o projekcie ktorego nie ma fizycznie, mam na razie kolorową wizje, co z tego wyjdzie nie wiadomo. Podejmuje temat ze wzgledu na chec przetestowania glebokiej ingerencjiw  budowe glosnika niskosredniotonowego. Oczywiscie jak zarobie na tym 10mln $ tez spoko, wtedy kupie ten modul tetejro i sprawdze :-)

a tak zupelnie serio, zyjemyw  Polsce i zaklad ze wkladasz takie moduly do kolumn za 4Kzł i nikt sie nawet nie zastanawia jak to gra nawet gdyby jakiims cudem przepieknie, tylko od startu masz komentarze : sprzedaja chinskie gówno kosztujace 500zł za 4K. Przynajmniej obudowe mogliby dac jakas ładna a nie paxdzioch.

A to wszystko pod warunkiem ze zagra pięknie w co wątpię (dlatego nei sprawdze nawet). Nie ma plastikowej wytloczce z chinskimi glosnikami klasy low nic podniecajacego. Obawiam sie ze zwłaszcza dxwiekowo.

tetejro

  • 2745 / 2996
  • Ekspert
17-06-2016, 21:22
No normalnie ja tu perły rzucam przed wieprze (jak zachęcała do nauki moja psor od polskiego :-) A une nic nie bierom :-) Nie rozumiem :-)

Powtórzę. że tanie zestawy tybowe i wzgłednie równo grajace to moga być kiedy w zestawie tubowym tuby jest jak najmniej.
Tubowce typu Avantgarde nie sa dobre bo sa dobre tylko dlatego sa dobre, bo są drogie. Wiec i tak mało kto je kupi i nie ma bólu z komentarzami w rodzaju "wzieli tani moduł z estradowca i włozyli w zestaw za 4 tysi z pażdzierza".
Taki Wilson tez z pazdzierza, wygląd ma śmietnika na kólkach od palety, głośniki przestarzałe z tego co Thympany z magazynów wymiótł. Ale wszyscy sie zachwycają, bo ich na niego nie stać :-) Może to jest właściwy kierunek.
« Ostatnia zmiana: 17-06-2016, 21:24 wysłana przez tetejro »

lancaster

  • Gość
17-06-2016, 21:33
tetejro, kup te swoje perly i zbuduj na nich zestaw. Ja zrobie wg. wlasnej koncpcji. Umowimy sie na porownanko przy browarze. Jak Twoja perla zagra lepiej to rozwijam przed tobą dywanik i bije poklony, pwierdzmy 24.
Jak Twoja paczka zagra słabiej to pijemy browara dalej sluchajac muzy czy co tam nam pasuje, a jak Twoja paczka zagra padacznie to pożyczę Ci moj dywanik do bicia poklonow i lecisz 24 :-)