Audiohobby.pl

Player'y Wysokich Lotów działające pod Windows

lancaster

  • Gość
10-01-2014, 19:20
kabak, u mnie po instalacji jplaya byly problemy z YT - zawieszal sie dxwiek podczas odtwarzania muzyki. Podobny problem mial Rolandsinger (hop hop, jestes gdzies tam ?:-)).
Obaj formatowaliśmy komputery zeby doprowadzic je do stanu uzytkowania.

Moze autor programu naprawil juz bledy, w miedzyczasie gdzies czytalem ze przy jakichkolwiek problemach z kompem po instalacji programu producent softu informuje ze to nie jego wina. Stad wiemy ze nie jego :-D
W kazdym razie pamietaj kabak, zostales poinformowany wiec "jakby co" - to Twoja wina ;-)

PS. sporo grono osob nie ma chyba problemow z kompem po instalaji jplay, moze trafisz swoj szczesliwy los.

  • Gość
10-01-2014, 19:36
Ja po instalacji Foobara też mam problem z YT. Filmiki zacinają się co 7 sekund gdy track leci w tle. Dodatkowo często nie ma dźwięku z aplikacji jak gry. Gry potrafią się wyłączyć wręcz gdy działa Foobar. Formatowanie komputera nic nie pomoże. Komputer to słabe źródło jakby nie było :) Ale już niedługo...

No Marek długo się nie odzywałeś coś, fajnie że jesteś :)

lancaster

  • Gość
10-01-2014, 19:48
e, no, bez przegiec. U mnie jednoczesnie idzie film na YT i muza z foobara. Żadnych problemow.

Z drugiej strony jak masz takie problemy moze jest to wskazowka ze rzeczywiscie nie kazdy soft chodzi na kazdym kompie i nie ma sie co obrazac. W kazdym razie gram na foobarze....musze sie wziac kiedys za konfiguracje o jakiej pisal domzz.
Za friko i ponoc najlepiej. Nie jestem wymagajacy ale zarowno koszty jak jakosc takie jak lubie ;-)

Corvus5

  • 2596 / 5368
  • Ekspert
10-01-2014, 19:49
Zapominacie o trybie wyłączności w audio.

  • Gość
10-01-2014, 19:57
To prawda, chyba mam to dziadostwo włączone :)))))) W każdym razie mi nie przeszkadza.  Jak gram to nie słucham muzy hehe :)

domzz

  • 1113 / 5818
  • Ekspert
10-01-2014, 23:40
>> Corvus5, 2014-01-10 19:49:44
Zapominacie o trybie wyłączności w audio.

Dokładnie to co napisał Corvus5, w zależności z jakiego trybu wasapi się korzysta (push/event). Lancaster najprawdopodobniej używa DX dlatego wszystko działa poprawnie :). Co do Jplay to on zaszywa sobie jakiegoś "pasożyta" w usługach i przez to są problemy z audio, ale to się da usunąć edytując usługi windowsowe wpisując w URUCHOM "services.msc" - dalej trzeba odszukać service z JPLAY w nazwie i ustawić TRYB URUCHOMIENIA na "wyłączony" + reset PC i po kłopocie. Jeśli np. Roland musiał formatować dysk itp. to obstawiam, że miał Jplaya z ruskich (lub polskich)  torrentów, na których jest rzeczywiście wszystko, ale też można się "dochować" konkretnych wirusów. Jplay z oryginalnej strony na 100% nie robi żadnych szkód (aż nie mogę uwierzyć, że w jakimś aspekcie staję po stronie JP).

Tak z ciekawostek, to pojawił się nowy audiofilski Linux z obsługą Sqeezebox\'a:
http://www.daphile.com/#overview

Ponoć killler i da się odpalić z pendrive\'a.

Corvus5

  • 2596 / 5368
  • Ekspert
11-01-2014, 14:23
W trybie wyłączności pomijany jest Windowsowy mikser dźwięku. Tylko jedna aplikacja może wtedy korzystać z dostępu do dźwięku i np. gdy odtwarzamy muzykę np. w Foobarze, to nie działa dźwięk w YouTube lub w innych aplikacjach. Takie rozwiązanie ma pewną zaletę i oczywistą wadę. Korzystanie z trybu wyłączności jest działaniem celowym. Jak ktoś nie chce, to nie musi, ale musi się liczyć z tym, że MOŻE to pogorszyć jakość dźwięku, gdy nie korzysta z tego trybu.

domzz

  • 1113 / 5818
  • Ekspert
21-01-2014, 21:24
SBGK przerobił MQn tak, że działa teraz z Logitech Media Server (LMS), czyli można go obsługiwać przez klienta www, telefon, tablet i co tam kto chce. Niestety odpalenie tego jest mega-fucking-skomplikowane (przynajmniej dla kogoś kto nie miał styczności z LMS - jak ja - prawie osiwiałem przy tym, hehe).
Gra to wyśmienicie, a jest to pierwsze podejście SBGK do tematu LMS!

Mnie się już udało opanować, ktoś kto zna LMS nie powinien mieć problemów. Są okładki, playlisty, odtwarzanie wszystkich formatów, radio itp., a wszystko z jakością dźwięku MQn. Ogień!

Instrukcja:
http://tirnahifi.org/forum/viewtopic.php?p=50772#p50772

i do pobrania:
(interesują nas tylko pliki: "portaudio_x64.dll" oraz "squeezelite-win.exe", którymi podmieniamy oryginały i voila!
https://drive.google.com/folderview?id=0B3vvH5WBfg8PR0lHZzR6d012OXM&usp=sharing&tid=0B3vvH5WBfg8PdlZmeDhNZ1Utbm8#list

Akurat do LMS polecam IE (jakoś najsprawniej działa) i system 64-bit.

SklepAudio_com

  • 14 / 3979
  • Nowy użytkownik
01-02-2014, 10:17
A ja nie potrafię wyróżnić jednego playera wysokich lotów,nie bazuje na jednym,wgranych mam kilka z których korzystam na co dzień,zależy oczywiście też jakie słuchawki i kartę dźwiękową posiadamy.

gutekbull

  • 498 / 5851
  • Zaawansowany użytkownik
12-02-2014, 08:40
Chyba nie w ten temat wpisałem, tu jest jego miejsce.

Proponuję to wypróbować :
http://www.daphile.com/#screenshots
Zainstalowałem na pendrive, gra doskonale.
Podłączamy pendrivie i odpalamy komputer-serwer z USB , ustalamy język ,wifi i jazda ;-)
Sterowanie z drugiego laptopa w przeglądarce lub znajdujemy w sieci ikonkę DAPHILE i klikamy dwa razy ,aż do otwarcia strony ,ustawienia itd.
Tez jeszcze wszystkiego nie rozgryzłem ;-)

gutekbull

  • 498 / 5851
  • Zaawansowany użytkownik
12-02-2014, 08:46
Zapomniałem dodać ,nie potrzeba posiadać Squeezeboxa ;-)
Wystarczy DAC lub konwerter plus DAC.
Nie potrzeba nic kombinować z systemem , po prostu odpalamy laptopa z USB i mamy świetny dźwięk !

domzz

  • 1113 / 5818
  • Ekspert
12-02-2014, 23:42
Gutekbull, tak z ciekawości zapytam, testowałeś LMS, który opisywałem wcześniej? (tam też nie potrzebujesz Squeezeboxa - wystarczy windows). Kolejny pozytywny opis MQn i JLP (tak się teraz nazywa ten nowy player) - naprawdę rzetelny opis gościa, który w dodatku robi jakieś kosmiczne kolumny:

2channelaudio.blogspot.co.uk

gutekbull

  • 498 / 5851
  • Zaawansowany użytkownik
13-02-2014, 10:53
domzz=>
Nie testowałem , bo nie szukam ascetycznego programu.
Musi czytać Flac i być sterowany z Androida i obejmować 2-3TGB danych flac i to bezproblemowo.
No i doskonały dźwięk bitperfect.
W Logitech Media Server bez najmniejszego problemu ,bez zawieszek jeździłem tabletem płynnie po setkach płyt, zmiana utworu następowała natychmiast.
Genialne było oprogramowanie Logitecha dla Squeezeboxa Classic ,dopiero jak go nie używam, zacząłem doceniać jego walory i fakt ,że nie ma on następcy.
Logitech Media Server wyprzedził swoją epokę ;-)  

Daphile obudził moje nadzieje ,ale po wczytaniu ok. 3/4 mojej biblioteki wiesza się i na razie nie mam pojęcia dlaczego ?
Na razie startuję go z USB, ale zamierzam go zainstalować na dysku w miejsce Windowsa 7 ,tylko nie wiem jak to zrobić ?

sebna

  • 72 / 4037
  • Użytkownik
13-02-2014, 16:31
Daphile gra jak jPlay tyle, że za darmo.

MQN to kolejny poziom i sporo do przodu ponad jplay i Daphile.

Polecam

gutekbull

  • 498 / 5851
  • Zaawansowany użytkownik
13-02-2014, 16:49
domzz=>

W czym tkwi trudność instalacji przerobionego  LMS na Windows 7 ?
Czy twoim zdaniem je3st lepszy od Daphile ?