Audiohobby.pl

Kasety magnetofonowe -temat ogólny-

AUDIOTONE

  • 9398 / 5841
  • Ekspert
05-05-2017, 23:22
nano te Maxell-e SQ   to istna tragedia kaseta kasecie nie równa.. każda ma inną charakterystykę kiedyś kupiłem 10 sztuk i wszystkie poszły do kosza.. bez żalu! chyba ze cała paczka była jakaś felerna .


A to moj ostatni zakup....
dobrze ze zona nie widziala, bo mialbym szlaban jak nano :)

flyingcircus
O jezu...... elcaset i to dwie paczki....  :) UX-ES-y z dobrego jeszcze okresu i metale XR   :)   
Podejrzewam że ta przesyłka kosztowała fortunę.....   :)
A już o nowych elkasetach to w ogóle.

SUPER


Mógłbyś porobić kilka zdjęć z tymi elkasetami żeby ludziskom pokazać z czym to się je :) Bo może nie którzy nie znają tego wcale :)

Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

nano

  • 9079 / 4994
  • Ekspert
05-05-2017, 23:37
nie no tak   z tymi maxelami nie jest zle


ale


tez  powiem
kupowac tylko jak sie  ma nozyk na gardle

jmaciek

  • 389 / 4844
  • Zaawansowany użytkownik
06-05-2017, 12:42
Kaset Maxell SQ nie ma na rynku.
Jedyne dostępne kasety Maxell to UR.
To chyba w ogóle jedyne dostępne kasety w cenie niekolekcjonerskiej...

flyingcircus

  • 425 / 2775
  • Zaawansowany użytkownik
06-05-2017, 15:21
Cytat: AUDIOTONE :)

Podejrzewam że ta przesyłka kosztowała fortunę.....   :)
Jak zwykle okazyjnie kupione.


Cytat: AUDIOTONE :)
Mógłbyś porobić kilka zdjęć z tymi elkasetami żeby ludziskom pokazać z czym to się je :) Bo może nie którzy nie znają tego wcale :)

Ale któz to nie wie, nie słyszał o Elcaset? (L - cassette, Large cassette).
To taki wypełniacz pomiędzy magnetofonami szpulowymi a zwykłymi odtwarzaczami kasetowymi.
Korzystam z Sony EL-5, dobrze sie sprawuje, w ciaglym uzyciu.

http://www.obsoletemedia.org/elcaset/
« Ostatnia zmiana: 06-05-2017, 15:34 wysłana przez flyingcircus »

Radmar

  • 1138 / 5905
  • Ekspert
06-05-2017, 18:07
Przytargałem ze sobą z majówkowego urlopu kilka kaset. Na znalezisko trafiłem w małym sklepiku w Danii. Kasety musiały być zapomniane przez wiele lat, bowiem pokrywała je gruba warstwa kurzu i było widać, że nikt ich od dawna nie dotykał. Wziąłem wszystkie jakie były, czym zresztą wprawiłem w ogromne osłupienie sprzedawcę. A najlepsze jest to, że sprzedał mi je licząc od sztuki bez względu czy to zwykła podstawowa kaseta czy metalowa. Sądzę też, że po prostu był zadowolony, że po latach zapomnienia mu zeszły ze stanu. :) Za wszystkie 20 kaset zapłaciłem 20 koron, co w przeliczeniu daje kwotę 11,40 zł. Wychodzi więc 0,57 zł za kasetę. No i jak tu nie kochać wyjazdów urlopowych? :)
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

nano

  • 9079 / 4994
  • Ekspert
06-05-2017, 18:19
szok


jade do niego  he he

bobaj

  • 91 / 3089
  • Użytkownik
06-05-2017, 20:20
Radmar
ty szczęściarzu!!!

artekk

  • 1694 / 5888
  • Ekspert
07-05-2017, 15:14
Wow, Marek, ale się obłowiłeś praktycznie za free !!! Strzał życia ! Gratulacje :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

flyingcircus

  • 425 / 2775
  • Zaawansowany użytkownik
07-05-2017, 15:29
To sie nazywa okazyjna cena.

gotyk1

  • 1310 / 5889
  • Ekspert
08-05-2017, 14:35
Ale gitara. W Polsce już od dawna nie znalazłem nic w takich małych sklepikach

AUDIOTONE

  • 9398 / 5841
  • Ekspert
08-05-2017, 19:28
Cytat: AUDIOTONE :)

Podejrzewam że ta przesyłka kosztowała fortunę.....   :)
Jak zwykle okazyjnie kupione.


Cytat: AUDIOTONE :)
Mógłbyś porobić kilka zdjęć z tymi elkasetami żeby ludziskom pokazać z czym to się je :) Bo może nie którzy nie znają tego wcale :)

Ale któz to nie wie, nie słyszał o Elcaset? (L - cassette, Large cassette).
To taki wypełniacz pomiędzy magnetofonami szpulowymi a zwykłymi odtwarzaczami kasetowymi.
Korzystam z Sony EL-5, dobrze sie sprawuje, w ciaglym uzyciu.

http://www.obsoletemedia.org/elcaset/


Bardzo fajny ten EL-5  :) Dziękuje za zdjęcia .

Przytargałem ze sobą z majówkowego urlopu kilka kaset. Na znalezisko trafiłem w małym sklepiku w Danii. Kasety musiały być zapomniane przez wiele lat, bowiem pokrywała je gruba warstwa kurzu i było widać, że nikt ich od dawna nie dotykał. Wziąłem wszystkie jakie były, czym zresztą wprawiłem w ogromne osłupienie sprzedawcę. A najlepsze jest to, że sprzedał mi je licząc od sztuki bez względu czy to zwykła podstawowa kaseta czy metalowa. Sądzę też, że po prostu był zadowolony, że po latach zapomnienia mu zeszły ze stanu. :) Za wszystkie 20 kaset zapłaciłem 20 koron, co w przeliczeniu daje kwotę 11,40 zł. Wychodzi więc 0,57 zł za kasetę. No i jak tu nie kochać wyjazdów urlopowych? :)

MARKU.....
Jak obejrzałem zdjęcie i przeczytałem opis..... jak to możliwe ?

Takie rzeczy się nie zdarzają....
Poza tym gratuluje zakupu .
Ten zakup to chyba zakup roku bo do tego miana pretenduje w 100%
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

Radmar

  • 1138 / 5905
  • Ekspert
09-05-2017, 19:05
Miacie rację chłopaki, że jest to coś rodzaju zakupu roku albo strzału życia. Takie przypadki są faktycznie sporadyczne i nie liczę, że taka okazja się kiedykolwiek powtórzy. Jak usłyszałem cenę, to mnie prawie z siodła wysadziło, podobnie jak na zdjęciu Nano powyżej. I chyba po raz pierwszy się nie targowałem. :)

Natomiast jeżeli szukać okazji, to wydaje mi się, że właśnie w takich chyba "zapomnianych", mało uczęszczanych miejscach, gdzie żyją na co dzień bardzo małe lokalne społeczności. Chyba tylko w takich przypadkach zakup może stać się mniejszą lub większą okazją.
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Marek

AUDIOTONE

  • 9398 / 5841
  • Ekspert
09-05-2017, 22:16
Marku ja w swojej małej mieścinie obleciałem wszystkie sklepy związane z tematyką RTV.
To było jakieś 6 lat temu jak kupiłem ostatnie dostępne TDK SA i SONY UX-Pro po 5 pandów za paczkę (5 sztuk w paczce). A że kupiłem kilka paczek to mam jakiś zapas i SA i UX-Pro.

Od tamtego czasu nic podobnego nic mi się nie trafiło.

Edit:

Znalazłem zdjęcie co robiłem kiedyś po wykupieniu całości ze sklepu :)
« Ostatnia zmiana: 09-05-2017, 22:59 wysłana przez AUDIOTONE :) »
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.

artekk

  • 1694 / 5888
  • Ekspert
09-05-2017, 23:17
kurczę, ale ściana :)
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

AUDIOTONE

  • 9398 / 5841
  • Ekspert
09-05-2017, 23:43
Arturze teraz to wygląda troszkę inaczej bo nowe zapakowane leżą sobie w pudle pod łóżkiem. A używane do nagrania na regale. A to zdjęcie było jeszcze na starym mieszkaniu. I jakoś tak wyszło, a teraz żałuje że nie kupiłem ich więcej bo sądze że była możliwość. Po moim wykupieniu resztek już nie zamawiali innych . I w sklepach pozostała tylko TDK D i Maxell UR.
I czas kaset w sklepach u mnie się skończył jakieś 5-6 lat temu. Ale ale można spotkać czasem jeszcze w Tesco maxell-e jakie nie pamiętam. Teraz tylko ebay lub jakieś używki od ludzi .
Analogowa Grupa Wywrotowa.
Wojtek.