Audiohobby.pl

Jakiego dokonać wyboru (obecnie)?

pień

  • 2246 / 1042
  • Ekspert
11-10-2023, 23:37
Pierwszy z brzegu nie bardzo jak mi się wydaje biorąc pod uwagę moje skromne doświadczenie.
  Jeżeli jednak twoje słuchawki obsługują aptx -  czy jak to się tam nazywa-  to różnica jest wyraźnie słyszalna jeżeli transmiter również ma ten cały aptx :)
  Często w pracy paruję telefon z samochodem-ami.  Starsze graty raczej nie mają obsługi aptx i dźwięk jest>  taki sobie.
 Nowe mają i da się słuchać.   Pomijam już różnicę w samych systemach audio w jakie są wyposażone ciężaróweczki.
  Różnica ogromna.  Jeżeli chcesz kupić audiofilską ciężarówkę to bierz MAN-a.  Pozostałe to mu mogą najwyżej liznąć antenkę od radia.

ArturP

  • 1310 / 2802
  • Ekspert
12-10-2023, 12:24
Pozostałe to mu mogą najwyżej liznąć antenkę od radia.
Musiały by być wyższych jednak trochę lotów ;). Może jednak nie antenkę, tylko rurkę tłumika? ;););)

pień

  • 2246 / 1042
  • Ekspert
12-10-2023, 22:09
Hehehe
  Mogą liznąć rurkę tłumika jak im łatwiej będzie, chociaż ja rozpatrywałem tylko kategorię ciężarówek :)
    Jeżeli idzie o pozostałe autka  to  -noooo-  ciężko będzie.   Mój samochodzik ma system grający który kompletnie nie ma podejścia do prawie że dowolnej ciężarówki bo gabaryt budy jednak ma wielkie znaczenie i słucha się jednak w jakimś >pomieszczeniu<
  a nie w schowku na pasażera :)
  Stary merol atego, jeszcze z radiem blaupunkta też grał fajnie chociaż to prawie osobówka hehehehe  (12 ton tylko)  Nowe są do d......
co mnie rozczarowuje-  bo mają inne zalety przydatne podczas jazdy.  Np.  kolumna kierownicy i fotel da się ustawić tak że jechać można na > zimny łokieć :)
Myślałem już że gorzej być nie może-  ale dzisiaj chwilę słuchałem -  nie ważne w jakim hehehe
 Koszmar normalnie-  jeżeli w firmie kupią taki to ja się zwolnię.

---ale zjechałem z tematu-  będzie opr pewno

MinTax

  • 179 / 642
  • Aktywny użytkownik
10-11-2023, 20:16
Od założenia tego wątku minęło trochę czasu, ale sprawy jakoś posuwają się do przodu ;)
Wychodzi na to, że moja wieża jednak będzie dość eklektyczna ;P
Są już dwa RS-TR555 - bo podobno pięknie brzmią ;) Teraz zastanawiam się jeszcze nad deckiem, który dobrze nagrywa (z trzema głowicami i porządną kalibracją). Pytanie w tej kwestii: co byłoby lepsze:
- Aiwa z serii Ad F 8xx
- Onkyo TA 2570
- Technics RS-BX701 - czy jakiś inny model spełniający powyższe założenia?
- lub jeszcze coś innego, ale nie za kilka tys. zł...
Nagrywać będę głownie na chromowych BASF'ach (bo w tej chwili mam ich najwięcej).

Jeśli chodzi o wzmacniacz (lub amplituner), to prawdopodobnie będzie to coś od Tandberga (lub NAD).
Głośniki najprawdopodobniej wybiorę jakieś z serii 'Grundig Box'.

Odnośnie odtwarzacza CD (choć możliwe, że zakupię go na końcu tej układanki):
czy spotkaliście się z Tascam CD-401 MK-II? Trafia się taki, ale 'w stanie nie znanym', więc zastanawiam się czy w razie czego da się go jeszcze naprawić, czy będą do niego części? Dźwiękowo podobno były niezłe, nie wiem czy to prawda, ale zetknąłem się z określeniem o 'jakości studyjnej'.
Innym, który wpadł mi w oko jest Nakamichi CD-4.
Macie o nich jakąś wiedzę?
« Ostatnia zmiana: 10-11-2023, 20:33 wysłana przez MinTax »

MinTax

  • 179 / 642
  • Aktywny użytkownik
10-11-2023, 20:22
ups... zamiast 'modyfikuj' kliknął mi się cytat z samego siebie ;P
« Ostatnia zmiana: 10-11-2023, 20:24 wysłana przez MinTax »

Gustaw

  • 3856 / 3326
  • Administrator
10-11-2023, 20:43
Może będę mało konkretny ale na główne pytanie wątku odpowiem  - jakiegokolwiek.
Doceniam ilość pomysłów ale może warto zacząć podejmować konkretne decyzje bo, jak na mój gust, za dużo rozważania a za mało słuchania ;-)

MinTax

  • 179 / 642
  • Aktywny użytkownik
10-11-2023, 20:55
" za dużo rozważania a za mało słuchania ;-)"

Gustawie, z tych pomysłów coś jednak powstaje ;)
A o tych sprzętach (powyżej) wspomniałem, bo akurat ostatnio na nie natrafiłem, więc ciekaw jestem opinii  ;)
Ps.: a słucham ciągle, nawet w tej chwili leci sobie Kraftwerk ;) (tylko, że z tego podłego Dell'a ;) )
« Ostatnia zmiana: 10-11-2023, 21:01 wysłana przez MinTax »

Hammer

  • 4689 / 2305
  • Ekspert
10-11-2023, 22:24
Może będę mało konkretny ale na główne pytanie wątku odpowiem  - jakiegokolwiek.
Doceniam ilość pomysłów ale może warto zacząć podejmować konkretne decyzje bo, jak na mój gust, za dużo rozważania a za mało słuchania ;-)

Jak to sie mówi audioteoretyk......i patrząc na forum to chaos kompletny.
Widze że kolega łyka wiedze z internetu jak kaczka... bo napisali że jest super  itd

ALE ...... nie ma co sie dziwić bo jak patrzyłem ostatnio na TCK 670 jakiego ostatnio używam do nagrywania na walkmana to ceny pod tysiaka już podchodzą a taniej to już było ...

Gustaw

  • 3856 / 3326
  • Administrator
10-11-2023, 22:47

A o tych sprzętach (powyżej) wspomniałem, bo akurat ostatnio na nie natrafiłem, więc ciekaw jestem opinii  ;)

Jest wielce prawdopodobne, że możesz natrafić na kolejne dwadzieścia tysięcy produktów audio i stracić resztę życia na poszukiwanie o nich opinii. Zapewniam, że korzystanie z produktów audio, jest znacznie przyjemniejsze niż czytanie o nich w internecie. :-)

Dlatego nieśmiało sugeruję aby zamiast multiplikować pomysły zacząć je stopniowo realizować.

MinTax

  • 179 / 642
  • Aktywny użytkownik
10-11-2023, 22:48
...Jak to sie mówi audioteoretyk......i patrząc na forum to chaos kompletny...
Widze że kolega łyka wiedze z internetu jak kaczka... bo napisali że jest super  itd
Aleś mnie teraz rozbawił :D :D :D
A może masz rację, może straszliwie się myliłem sądząc, że na tym forum można swobodnie poruszać tematy związane z tematyką AUDIOHOBBY... Może dla takich szacownych użytkowników jak Ty, byłoby dobrze zamknąć możliwość dołączania nowych użytkowników, bo znów zaczną drażnić 'głupimi' pytaniami? Pewnie byś się lepiej poczuł w takim hermetycznym Towarzystwie Wzajemnej Adoracji? Ale wiesz co? Już bez odbioru, bo się obawiam, że jeszcze Cię stworzony przeze mnie chaos udusi :D

MinTax

  • 179 / 642
  • Aktywny użytkownik
10-11-2023, 22:51
Dlatego nieśmiało sugeruję aby zamiast multiplikować pomysły zacząć je stopniowo realizować.

Gustawie, możesz tego nie wiedzieć, ale te pomysły się właśnie realizują ;)
Ale dość już 'mojego chaosu'... ;)

Gustaw

  • 3856 / 3326
  • Administrator
10-11-2023, 22:55
Dlatego nieśmiało sugeruję aby zamiast multiplikować pomysły zacząć je stopniowo realizować.

Gustawie, możesz tego nie wiedzieć, ale te pomysły się właśnie realizują ;)


No to gratuluję. Trzymam kciuki za to abyś trafił na coś fajnego. Tylko opisz potem swoje wrażenia z odsłuchów. Przydadzą się innym.

Wojciech7

  • 1503 / 1106
  • Ekspert
10-11-2023, 23:05

A o tych sprzętach (powyżej) wspomniałem, bo akurat ostatnio na nie natrafiłem, więc ciekaw jestem opinii  ;)

Jest wielce prawdopodobne, że możesz natrafić na kolejne dwadzieścia tysięcy produktów audio i stracić resztę życia na poszukiwanie o nich opinii. Zapewniam, że korzystanie z produktów audio, jest znacznie przyjemniejsze niż czytanie o nich w internecie. :-)

Dlatego nieśmiało sugeruję aby zamiast multiplikować pomysły zacząć je stopniowo realizować.

Gdybym za dużo czasu poświęcił w internecie na dany sprzęt audio to do dzisiaj nic bym nie miał-:((( Owszem poczytałem /zobaczyłem filmiki ale bez przesady,sprawdziłem zasobność portmonetki i nacisąłem przycisk kup teraz-:)))

Jak z Rodziny Poszepszyńskich -"trzask, prask i po wszystkim"
« Ostatnia zmiana: 10-11-2023, 23:16 wysłana przez Wojciech7 »

Hammer

  • 4689 / 2305
  • Ekspert
11-11-2023, 17:01
...Jak to sie mówi audioteoretyk......i patrząc na forum to chaos kompletny...
Widze że kolega łyka wiedze z internetu jak kaczka... bo napisali że jest super  itd
Aleś mnie teraz rozbawił :D :D :D
A może masz rację, może straszliwie się myliłem sądząc, że na tym forum można swobodnie poruszać tematy związane z tematyką AUDIOHOBBY... Może dla takich szacownych użytkowników jak Ty, byłoby dobrze zamknąć możliwość dołączania nowych użytkowników, bo znów zaczną drażnić 'głupimi' pytaniami? Pewnie byś się lepiej poczuł w takim hermetycznym Towarzystwie Wzajemnej Adoracji? Ale wiesz co? Już bez odbioru, bo się obawiam, że jeszcze Cię stworzony przeze mnie chaos udusi :D


Ja to odbieram tak, sam nie wiesz czego chcesz a chaos widać w postach ........a z doradzaniem to ostrożnie na forum chłopaki, bo ostatnio doradzono jednemu żeby sę kupił cd Rotela no i ten Rotel ....może i zagrał ale jest już niepełnosprawny i chłopak ma rozterkęże dziada ma.
 
W swoim poście wyraziłem się że jednak się nie dziwie rozterek i chaotycznych rozważań Twoich bo jest to trudne w tych czasach jak ceny poszybowały, ale widzę że jednak nie ma sensu podejmować tematyki.
Hough.

Wojciech7

  • 1503 / 1106
  • Ekspert
11-11-2023, 17:55
Zgadzam się z tym co kolega Hammer napisał o 17:01 w tym temacie.