Audiohobby.pl

Jakiego dokonać wyboru (obecnie)?

MinTax

  • 179 / 642
  • Aktywny użytkownik
06-09-2023, 21:10
Chopie, dokupisz se dvd z portem usb do tego mały ekranik i sie koledzy posrają, albo chcesz mieć sprzęt albo grajka.
Nie musisz we zmaku uzywac dużej mocy, przy niższych mocach masz mniejsze zniekształcenia, dobierzesz kolumny i gitara.
Tyż prowda ;)
 A co do 'nastawienia do wyglądu' - wiem, że nie jest najważniejszy ;)

Destroyer

  • 335 / 1323
  • Zaawansowany użytkownik
06-09-2023, 21:21
Gdybym nie miał już dwóch kompletnych systemów to kupiłbym ten zestaw (bez decka), bo nigdy nie miałem Linna a firma zacna.
« Ostatnia zmiana: 06-09-2023, 21:25 wysłana przez Destroyer »
St.

MinTax

  • 179 / 642
  • Aktywny użytkownik
07-09-2023, 13:20
Panowie, dowiedziałem się wczoraj od Was o istnieniu dwóch wiece ciekawych urządzeń, czyli o 'LINN Classik Music' (którego niestety przegapiłem, bo już został zarezerwowany lub sprzedany ;) ,lecz w razie czego wiem, że warto go szukać) oraz o magnetofonie 'BRAUN C-4'.
Chciałbym, żebyście napisali swoje opinie, co byście wybrali:
- taki zestaw jak powyżej
- wieżę 'Braun Atelier', składającą się z magnetofonu 'C-2', odtwarzacza 'CD-4', amplitunera 'R-2'

Domyślam się, że 'C-2' to model słabszy. Na razie doszukałem się o nim niewiele, głównie to, że jest 2 głowicowy.
Co jeszcze jest w nim 'gorszego'?

« Ostatnia zmiana: 07-09-2023, 13:34 wysłana przez MinTax »

Destroyer

  • 335 / 1323
  • Zaawansowany użytkownik
07-09-2023, 14:43
Panowie, dowiedziałem się wczoraj od Was o istnieniu dwóch wiece ciekawych urządzeń, czyli o 'LINN Classik Music' (którego niestety przegapiłem, bo już został zarezerwowany lub sprzedany.

Nieprawda! Pic na wodę. Linn jest do kupienia. Przed chwilą dzwoniłem. 694 505 010
Pozdr. St.
« Ostatnia zmiana: 07-09-2023, 14:57 wysłana przez Destroyer »
St.

MinTax

  • 179 / 642
  • Aktywny użytkownik
07-09-2023, 15:36
Nieprawda! Pic na wodę. Linn jest do kupienia. Przed chwilą dzwoniłem. 694 505 010
Pozdr. St.

No proszę, ja nie dzwoniłem, jedynie zobaczyłem wyświetlony komunikat (swoją drogą, może taka sytuacja nie jest odosobnionym przypadkiem? Nie wiem ile już razy rezygnowałem z komunikowania się ze sprzedającymi, z takiego powodu...).
Dzięki za sprawdzenie,
pozdrawiam :)

Hammer

  • 4689 / 2304
  • Ekspert
07-09-2023, 19:20
super sprzęt ten linn. kto to naprawi potem ? to jeden segment czyli bele co, czy końcówka nie jest na scalakach czasem ? Ja bym tego nie tykał.
« Ostatnia zmiana: 07-09-2023, 19:23 wysłana przez Hammer »

Krzysztof_M

  • 1471 / 5297
  • Ekspert
07-09-2023, 20:10
Tak na pierwszy rzut w necie serwisówki do Linna nie znalazłem. To źle wróży ewentualnemu rozwiązywaniu problemów w tak wiekowym sprzęcie.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Hammer

  • 4689 / 2304
  • Ekspert
07-09-2023, 20:12
Taniej wyjdzie discman z radiem......

MinTax

  • 179 / 642
  • Aktywny użytkownik
08-09-2023, 08:35
Tak na pierwszy rzut w necie serwisówki do Linna nie znalazłem. To źle wróży ewentualnemu rozwiązywaniu problemów w tak wiekowym sprzęcie.
To fakt nie bez znaczenia...
Odpuszczam to urządzenie (choć wcześniej, o dziwo, zdołałem przekonać do niego swą połowicę ;P ).

Destroyer

  • 335 / 1323
  • Zaawansowany użytkownik
08-09-2023, 08:58
To fakt nie bez znaczenia...
Odpuszczam to urządzenie (choć wcześniej, o dziwo, zdołałem przekonać do niego swą połowicę ;P ).

Kup sobie nudnego Denonka,Pionierka,Techniksa i będziesz zachwycony jak miliony innych przed Tobą.
St.

Hammer

  • 4689 / 2304
  • Ekspert
08-09-2023, 11:57
Destroyer... a nudne nakamichi to co ?  lepiej Jakiegoś danonka czy Ymaszke niż 3 in 1 czyli robota kuchennego, to w sam raz do kuchni taki szpej a może jeszcze ciasto piecze ?

judasz94

  • 389 / 1116
  • Zaawansowany użytkownik
08-09-2023, 13:35
czy końcówka nie jest na scalakach czasem ? Ja bym tego nie tykał.
No to nie tykaj, co jest złego w końcówce na scalakach bo ja nie widzę problemu? Tak samo zawiera tranzystory w strukturze i ma wiele zalet. W mojej serwisowej karierze więcej razy naprawiałem końcówkę mocy na tranzystorach osobnych niż na scalaku, gdzie w sumie raz się trafił. Na scalakach sam składałem wiele końcówek i grały równie dobrze a nawet czasami lepiej jak rozwiązania na tranzystorach. Scenicznie to samo, na scalakach się robi i to w klasie D i nikt nie narzeka. A zniekształcenia potrafią mieć kilka razy mniejsze więc... No sory ale to takie stwierdzenie trochę nie na miejscu. Czasy gównianych układów grubowarstwowych dawno minęły i nie ma sie co uprzedzać do kości.

Adam
Pro audio, muzyk, elektronik

Hammer

  • 4689 / 2304
  • Ekspert
08-09-2023, 13:56
aha, ok no to się techniksy cieszą.....i wiele innych , każdy ma swoje zdanie ale... jak sie spieprzy wzmacniacz to tuner, cd i kaseciak mi dalej stoi w wieży i ide kupuje inny wzmacniacz, a tu 3in1 i.....ale ja gupi jestem....tak od urodzednia... to może radio samochodowe i zasilacz od kompa taniej wyjdzie i jest super...

pień

  • 2246 / 1042
  • Ekspert
09-09-2023, 09:08
Nie ma co srać ogniem Panowie :)
Radio samochodowe też potrafi zaskoczyć pozytywnie i ma w d...   nawet to że na scalakach zrobione które komuś nie pasują.
 Jeżeli tak upierać się przy tym że >antyczna<  technologia jest szczytem w rozwoju audio to równie dobrze można napisać że stary, kolorowy ruski telewizor który omal nie puścił z dymem chaty -  też jest lepszy niż jakiś dajmy na to oled LG który powiesiłem teraz na ścianie  (chyba LG-  o drobiazg nie będę się spierał a iść na dół sprawdzić to mnie się nie chce)
 Hammerze-  jaki masz TV ?   I jakie kryteria decydowały o wyborze?
 Jeżeli nie masz to też spoko i rozumiem-  bo ja swój włączyłem kiedyś żeby sprawdzić czy działa hehehehe    Mogę powiedzieć jedno:
O wiele lepszy obraz i dźwięk niż z tego elekrona-  czy jak mu tam.   A że spora przekątna to świetny jako pokazywajka zdjęć-  też zresztą cyfrakiem robionych.
  Prawda z wyborem na dzisiaj jest taka że nie ma wyboru :)  Hehehehehe
Tzn.    w miarę gramotny współczesny smartfon czy inny tablet-  podłączony do małego wzmaka klasy D  -  takiego za 50 euro mniej więcej-
   Ale podłączone do dobrych kolumn-  które i tak trzeba mieć :)
Ma przynajmniej 99%  szans roznieść w jakości dźwięku na >strzępy<  dowolny stary wypasiony zestaw o ówczesnej równowartości dużej chałupy.

A jeżeli tutejszy temat dotyczy tego jak ja to rozumiem :)     
   To sr......    na firmę w zasadzie-   każdy to HIFI  - grać będzie  -  i jeszcze jedno ważne jak dla mnie:
    Ma ładnie wyglądać !!!!
Normalny facet też prędzej obejrzy się za dziwką na ulicy niż za uduchowioną zakonnicą/
(której tak się zdaje- bo w zasadzie to jest pełna ograniczeń i przez to absolutnie nieprzydatna do normalnego zastosowania) )

ed:   A teraz to chromolę i idę strugać >swoją<  wersję audio nirwany.   Judasz swoją już pewno też męczy hehehehehe
       I tutaj wcale nie chodzi o to czy coś można kupić.    Pewno tak-  powiem więcej:
Gdybym godziny stracone nad tym dłubaniem przeznaczył na nadgodziny w pracy to pewno jeszcze ciut-ciut  i jakiego Levinsona nr..   jakiśtam kupił :)   Taki ze 40 kilo wagi lekko.
  Ale nie kupię- mało- nie jest pewne czy bym wziął za darmo.
Ktoś napisze-  posłuchaj najpierw !!!!
odpiszę:  słuchałem k......    i nic mnie nie ruszyło- poza gabarytem z wyglądu i wagą -   bo k..   przekręcić musiałem żeby kabel wetknąć.
« Ostatnia zmiana: 09-09-2023, 09:29 wysłana przez pień »

MinTax

  • 179 / 642
  • Aktywny użytkownik
10-10-2023, 10:54
Postanowiłem iść do celu małymi kroczkami ;) Jako nr1 zdecydowałem się zakupić coś do kaset. Idąc za opiniami (tutaj i na SHiFi) nabyłem RS-TR555. Nie leżakował na bazarach, ponoć cały czas był w mieszkaniu i ostatnio działał poprawnie (zobaczymy ;) ). Czekam na dostawę z DE. Do czasu aż zakupię resztę toru akustycznego, mam zamiar używać go ze słuchawkami. I przy okazji pytanie: znacie jakieś sprawdzone transmitery do słuchawek bluetooth, czy jest to obojętne i może być pierwszy lepszy? ;)
Pozdrawiam.