Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

majkel

  • 7476 / 5903
  • Ekspert
06-01-2014, 10:11
Nowe HD800 są lekko zdystansowane w prezentacji, ale nie nudne. Do tego ciemniejsze od PS1000, przynajmniej tych moich po ostatniej naprawie. Stare HD800 były od nich ewidentnie jaśniejsze. Potwierdził mi to kolega, który słyszał stare u mnie, a teraz ma kupione nowe. Jakbym nie miał tych PS1000, to bym HD800 wziął, bo egzotyki w postaci Edition 12 jednak się lekko boję. Kupiłbym, jakby mnie było stać na więcej par słuchawek.

Jeszcze nawiążę do tego, co Soundman pisał - podobieństwo LCD-2 i HD800 jest tylko psychologiczne, bo jedne i drugie nie wrzucają tak w wir muzyki, tylko że Audeze osiągają to poprzez złagodzenie góry pasma i tekstury, a  HD800 poprzez swoiste odsunięcie sceny, natomiast sama holografia w tych nowych jest znakomita, szczególnie jak im podpiąć kabel o niskich przesłuchach, bo tonalnie względem fabrycznego IMHO nie ma co w nich poprawiać.

Maccoo, ja używam SunRise. Mogę wytłumaczyć różnice względem Signature w stosownym wątku.

Baele

  • 753 / 5124
  • Ekspert
06-01-2014, 10:24
LCD-2 i HD800 w niczym nie są podobne do siebie, no może oprócz tego, że jedne i drugie to słuchawki ;-)

Baele

  • 753 / 5124
  • Ekspert
06-01-2014, 11:13
Koledzy!
Potrzebuję PILNIE kupić przejściówkę z dużego na małego jacka (najlepiej coś takiego co Grado sprzedaje) - ma ktoś na zbyciu w Warszawie?
Dzisiaj lub jutro bym odebrał - cena nie gra roli (oczywiście bez przesady) - jak ktoś ma, to proszę o pilny kontakt na PW

Synthax

  • 2323 / 4122
  • Ekspert
06-01-2014, 11:59
zapytaj w sklepie na Morcinka (Bemowo) nie pamiętam ich nazwy ale mogą mieć.

Baele

  • 753 / 5124
  • Ekspert
06-01-2014, 12:05
Synthax,

dzięki, napisałem do nich, tylko dzisiaj w PL wolne ;-)

Soundman

  • 775 / 4027
  • Ekspert
06-01-2014, 12:24
Ha ...zostałem niejako wywołany do tablicy. Jako były użytkownik LCD2, kilka miesięcy, a teraz HD800 w nowszej odsłonie nadal będę bronił swojej opinii że to podobnie przekazujące muzykę słuchawki.
Jedyna różnica na plus LCD2 to niżej schodzący bas ale za to mniej sprężysty i szybki jak w HD800.

Ja szukam w słuchawkach naturalności i liniowości, nie szukam bajek bo to dobre dla dzieci i emerytów, chcę zakładając słuchawki w możliwie bliski sposób poczuć to co chciał mi przekazać wykonawca w swojej muzyce. A że czasem coś zagra ostrzej albo solista zasepleni to chyba widać tak ma być ,na jego wadę wymowy nic nie poradzę , a nawet jest jego znakiem rozpoznawczym...hehe. Nikt mi chyba nie powie że w realu każdy mówi bezbłędną polszczyzną oraz idealną dykcją....jest raczej odwrotnie.  Ludzie seplenią, piosenkarze również...sybilacje będą w wiernym przekazie.
Ale jak ktoś lubi bajkowy i całkiem wygładzony przekaz to oczywiście to rozumiem, sam bym z chęcią przygarnął LCD3.

LCD2 grały świetnie ale ja odbierałem je trochę jak zamknięte słuchawki z racji dużych padów oraz bliskiej prezencji sceny, taka ściana dźwięku. Po jakimś czasie można się do tego przyzwyczaić i polubić.
Gdyby do LCD2 dodać większą przestrzeń, uspokoić bas i poprawić górę oraz wygodę użytkowania to właśnie mamy HD800. Nawet prezencja lekko ciemna w HD800 przypomina tą z LCD2 , chociaż tam było lekko ciemniej.

Dla sceptyków warto rzucić okiem na ten wykres, widać różnicę na basie i lekko na górze a reszta...hmm.
http://www.headphone.com/learning-center/build-a-graph.php?graphID[0]=2321&graphID[1]=3221&graphID[2]=&graphID[3]=&scale=30&graphType=0&buttonSelection=Update+Graph

brodacz

  • 1780 / 3838
  • Ekspert
06-01-2014, 12:55
Wykresy a rzeczywistość to dwie różne spray.Pamietam jak Corvus odczytywal brzmienie 009 po wykresie.

Wychodzi z tego ,że LCD3 to zupełnie inne słuchawki nie mające nic wspólnego z LCD2 gdyż HD800 a LCD3 to maja wspólnego zesobą tyle co napisał wcześniej Baele ,że są słuchawkami :)

Soundman

  • 775 / 4027
  • Ekspert
06-01-2014, 12:58
HDVD800 tak wygładza przekaz i uwypukla bas i dodaje przestrzeni że nic tylko słuchać...Czasem basowo czuję się jakbym miał jakieś Denony na uszach...tak dają nowe HD800 z firmowym wzmakiem. Ale pełna kultura nadal, bólu głowy nie będzie...hehe.

  • Gość
06-01-2014, 13:12
Dla mnie HD800 a LCD2 o były dwa inne światy. LCD2 - dociążenie, objętość na basie uderzający bas na ucho taką wielką nieokreśloną trochę w kształcie bryłą, ciemne, bez polotu, przejrzystości, wycofana góra, granie środkiem bardziej. HD800 - granie lekko ciemne, przejrzyste, dość zwiewne, bas dość mocny jak na otwarte, skupiający siłę w małym punkcie, miałem wrażenie jakby grał mi w czubku głowy w niektórych utworach, scena szeroko rozciągnięta wzdłuż i wszerz, wszystko słyszysz na około, góra na pierwsze czucie niby wycofana lekko ale po 3 dniu słuchania okazuje się że to wcale nie prawda.  One są po prostu tak przejrzyste i ułożone że z początku wydały mi się naprawdę dziwne po przesiadce z Denonów, trzeba było przywyknąć do czego innego. Podobieństwa to jak dla mnie ilości pewnych rzeczy na paśmie ale same efekty których nie da się wyczytać z wykresów jak holografia, scena itd to zdecydowanie na korzyść Sennków. Wykresy to tylko ilości decybeli dla danego kwadratu frekwencji ;) LCD3 nie słyszałem to nie wiem :)

Baele

  • 753 / 5124
  • Ekspert
06-01-2014, 13:41
Kabak,
świetnie napisane - gratuluję :-)

Przemek/Brodacz,
myślę, że mógłbyś się odnieść do tego co napisał Kabak, jako, że miałeś i jedne i drugie słuchawki ;-)
At least looking for it :-)

zygmuntlotos

  • 14 / 3914
  • Nowy użytkownik
06-01-2014, 14:38
Ja też używam systemu HD 800(27xxx) + HDVD 800, teraz czekam na kabel zbalansowany, który podobno polepsza brzmienie słuchawek, gdy przetestuje go napiszę moje spostrzeżenia

brodacz

  • 1780 / 3838
  • Ekspert
09-01-2014, 11:54
Czy ja jestem normalny to już dawno w to wątpiłem ale po zakupie tych słuchawek już jestem pewien ,że nie :)

Krzysztof_M

  • 1471 / 5295
  • Ekspert
09-01-2014, 12:04
A jaki to model dokładnie, jakiś starszy Jecklin Float electrostatic headphones?
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

brodacz

  • 1780 / 3838
  • Ekspert
09-01-2014, 12:10
Dynamiczne Model Two.
Na ich stare elektrostaty też poluje :)

zdezintegrowany

  • 1278 / 4698
  • Ekspert
09-01-2014, 12:20
"Czy ja jestem normalny to już dawno w to wątpiłem ale po zakupie tych słuchawek już jestem pewien ,że nie :)"

hmm  :) ... dodają uroku :)

zdezintegrowany