Audiohobby.pl

GP - Grupa Poznańska

fallow

  • 6457 / 5889
  • Ekspert
29-01-2011, 00:08
To chyba musze zabrac komplet pampersow bo nie dosc ze bede w walentynkowym nastroju z Le Lama Ahmeda, to jeszcze pewnie popuszcze na odsluchu tego kloca za niesamowita ilosc 57 kafli. Przyniose tez mopa gdyby potem trzeba bylo te kafelki poscierac.

Proponuje zalatwic jeszcze cos topowego z dCSa i zrobic pokoj zeby kazdy mogl obcowac ze sprzetem sam na sam. Wiadomo walentynki bedzie czuc w powietrzu. Obiecuje przyniesc kajdanki ;)

Gustaw

  • Gość
29-01-2011, 00:20
:)

Marcin_gps

  • 185 / 5048
  • Aktywny użytkownik
29-01-2011, 08:46
Hehe, żarty się Was trzymają, to dobrze :) TacTa nie będzie w Poznaniu, będzie tylko moje kompletne rozwiązanie. Żaden tam haaajend. Nie mam zamiaru nikogo nawracać, ot po prostu chciałbym pokazać, co można wyciągnąć z komputera i karty za 600 zł.

Fallow, jestem spokojny o Twoje pampersy - przy odsłuchu TacTa nawet mi noga nie drgnęła, z dCS-em też nie popuściłem.

pozdrawiam,
Marcin

fallow

  • 6457 / 5889
  • Ekspert
29-01-2011, 10:42
Czyli rozumiem, ze potem przelozymy Twoje karte do innego kompa i puscimy to samo na zwyklym zainstalowanym Windowsie i Foobarze ? :)

rafaell.s.cable

  • 1166 / 5378
  • Ekspert
29-01-2011, 11:36
Z tym Windowsem to jakieś cuda się zdarzają

marcow

  • 1045 / 5375
  • Ekspert
29-01-2011, 16:26
>>Bardzo chętnie jednak sprawdzę :) (coax ew. optyk) USB/FW odpada ze względu na konieczność rekonfigurowania wielu rzeczy, na co czasu nie będzie.<<

A czy Twój serwer ma wyjście AeS/EBU

Marcin_gps

  • 185 / 5048
  • Aktywny użytkownik
29-01-2011, 20:10
Moj serwer to zwykly pecet w wielkiej obudowie, ktory dopiero ma szanse zostac produktem, do czego jeszcze daleka droga - trzeba dopracowac soft, pomyslec o kompaktowej obudowie i dobrym liniowym zasilaczu. Fallow, nie ma problemu, mozna przelozyc karte. Nie jest chyba tajemnica, ze Chrees ma te sama i bedziesz mogl porownac jeszcze przed wlasciwym spotkaniem w Swarzedzu. Moim zdaniem tej karty, jak i innych kart czy DAC-ow nie da sie sluchac z kompa bez odpowiedniego przystosowania systemu operacyjnego i odtwarzacza. Jest cyfra i frustracja.

marcow, w obecnej konfiguracji nie. Z AESem skladalem ostatnio johnowi, ktory slucha w konfiguracji dual AES z jego dCSem.

Gustaw

  • Gość
29-01-2011, 20:16
>> Marcin_gps, 2011-01-29 20:10:07
Moim zdaniem tej karty, jak i innych kart czy DAC-ow nie da sie sluchac z kompa bez odpowiedniego przystosowania systemu operacyjnego i odtwarzacza. Jest cyfra i frustracja.

Moim zdaniem kolega bardzo "popłynął" :-)

Marcin_gps

  • 185 / 5048
  • Aktywny użytkownik
30-01-2011, 16:57
Gustaw, niektórym wystarczają wbudowane w laptopa głośniczki, ale chyba nie w tym rzecz. Mocno przerysowałem, ale rzecz w tym, że transport warunkuje brzmienie całego systemu - jest na samym początku łańcucha i jeśli będzie słaby, to taki na ogół będzie dźwięk.

fallow

  • 6457 / 5889
  • Ekspert
30-01-2011, 18:44
Dopracowac soft ? Wczesniej byla mowa jedynie o konfiguracji systemu operacyjnego. No to jak to w koncu jest ? Czy bedzie Hyp3r Ultra XXX High End Professional Limited Edition zamiast XXHighEnd ;)) ?

Co do kart to zawszy wydawalo mi sie, ze jest podobnie jak w zewnetrznych urzadzeniach, najwieksza roznice robi po prostu sekcja analogowa - zdecydowanie bardziej niz sama czesc cyfrowa, rodzaj uzytej kostki D/A etc. No ale ...wkraczamy w 21 wiek prawdziwych Vikingow :) :D


fallow

  • 6457 / 5889
  • Ekspert
30-01-2011, 18:51
Powoli tajemna audiofilska czarna wiedze kablarska czy wyzsze wzloty w kierunku podstawek pod kable, stolikow antywibracyjnych czy wirtualnego uziemienia lub epokowych roznic klas miedzy wtykami jack zastepuje wiedza nt. konfigurowania systemow operacyjnych. Wiedza rownie czarna dla przecietnego uzytkownika sprzetu do odtwarzania muzyki co budowa wzmacniacza, ktorego slucha. 21 wiek :))

Pozwolcie, ze jeszcze przywolam wypowiedz jednego z inzynierow Lynx Studio, ktora z reszta bardzo lubie:
Pewnego dnia, ktos zapytal jednego z inzynierow Lynx\'a - na co zmienic op-ampy wykorzystywane w Lynxie Two.
Odpowiedz byla mniej wiecej taka: 20 lat doswiadczenia zawodowego zaowocawalo tym, ze zdalem sobie sprawe iz nie mam czasu zajmowac sie takimi pierdolami.

Ciekawe jak skonfigurowany system zaleca Lynx do uzywania swoich kart :)

Kuba_622

  • 312 / 4945
  • Zaawansowany użytkownik
30-01-2011, 19:17
>> fallow, 2011-01-30 18:51:41
Ciekawe jak skonfigurowany system zaleca Lynx do uzywania swoich kart :)


Z mojej skromnej wiedzy wynika, że przeciętny komputer w studio zupełnie nie spełnia audiofilskich wymogów - znaczy ważne tylko żeby był wydajny, a dostosowywanie systemu operacyjnego polega na robieniu defragmentacji dysku raz na tydzień :)

Ciekawe, jak to możliwe, że w tych studiach nagrywają tak zdegradowany dźwięk, a potem u siebie w domu może uzyskać taki audiofilski? ;)

Bacek

  • 2369 / 5915
  • Ekspert
30-01-2011, 19:52
Nadrabiam zaległości


>>> Gustaw, 2011-01-24 11:29:19
>Ja zmieniłem monitor LCD na większy. Nastąpiła zdecydowana poprawa szerokości sceny dźwiękowej.
>Barwę dźwięku mogę teraz swobodnie regulować z poziomu menu monitora m.in kontrastem i jasnością.

Na to jest akurat proste wyśnienie, im szerzej są głośniczki w tym monitorze, tym szersza jest z nich scena :).


Macie na 11 jeszcze jakieś wolne miejsca?

ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Bacek

  • 2369 / 5915
  • Ekspert
30-01-2011, 19:53
Errata, oczywiście na 12\'ego
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES

Marcin_gps

  • 185 / 5048
  • Aktywny użytkownik
30-01-2011, 22:50
Chyba szkoda paliwa i czasu na wyjazd, zeby byc obiektem przesmiewisk? Bez sensu. Sam odtwarzacz niebawem kazdy bedzie mogl sprawdzic u siebie i ocenic, czy magia wikingow dziala, lol