Audiohobby.pl

CANOR TP-10 Przepraszam ale powtórzę temat.

Kanii

  • 28 / 4139
  • Użytkownik
16-01-2013, 22:13
Witam. Powtórzę wpis bo niżej coś chyba zepsułem.
Nie wiem czy ten temat było poruszony ale przewertowałem forum i nie znalazłem. Może źle szukałem.
Powiedzcie mi uprzejmie czy do słuchawek Grado SR1 i Grado 325is będzie pasować wzmacniacz CANOR TP-10.
Poczytałem w prasie zachodniej, że to ciekawy wzmacniacz w przyzwoitej cenie. U nas nic ciekawego nie znalazłem oprócz recenzji pana Wojciecha Pacuły.
Wiem, że najlepiej posłuchać jednak nie mam takiej możliwości. Mieszkam na audiofilskiej pustyni do najbliższej oazy 150 km i też nie wiem czy tam odsłucham na miejscu ten model.
Będzie połączony z odtwarzaczem Naim CD 5XS i ic Van den Hul the first.
Teraz niestety nie mam żadnego wzmacniacza słuchawkowego słuchawek słucham na pożyczonym od przyjaciela Heed Canamp II.
Będzie jakiś odskok cena wzmacniacza ewentualnie innego max 3000 zł.
Słucham wszystkiego co mi się podoba od klasyki po ostrego rocka po pop a nawet muzykę jak to nazwać ? No to co śmiga na ESKA TV.
Pozdrawiam.
Kanii

chrees

  • 1653 / 5906
  • Ekspert
17-01-2013, 13:16
Miałem swego czasu do czynienia z jakimś słuchawkowym cudem od tego producenta, ale nie ze słuchawkami Grado. Wysokoomowe Beyerdynamiki napędzał fatalnie :>
To tylko mała uwaga obok tematu stary. Z tego co słyszałem, to raczej nic wartego uwagi (ALE: zawsze zależy w jakim zestawieniu). W ciemno n i g d y bym go nie wziął.

-------------------------------------------------------------------------------
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

walkman6

  • 333 / 5787
  • Zaawansowany użytkownik
17-01-2013, 14:14
Ostatnio słyszałem różne sprzęty i w sumie w ciemno to bym teraz nic nie kupił. A jak oceniasz Heed Canamp? Nie jest "wystarczający"?

Muuhau

  • 177 / 4371
  • Aktywny użytkownik
17-01-2013, 14:44
To może, po raz pierwszy przed konstruktorem ;), polecę Black Pearl by Majkel.
Za ok. 2000zł dostaniesz wersję full wypas, a wzmak jest projektowany specjalnie pod wysokie modele Grado.
Wszyscy co go słuchali z Grado rozpływają się w zachwytach.
Poza tym to rodzima konstrukcja, więc wesprzesz polską ekonomię w tych ciężkich czasach ;).

ahaja

  • 513 / 5909
  • Ekspert

Baele

  • 753 / 5127
  • Ekspert
17-01-2013, 15:07
a ja proponuję, aby kolega skontaktował się z forumowym kolegą o nicku -PAWEL- , który co nieco może powiedzieć nt RÓŻNYCH wzmaków do Grado, tym bardziej, że miał SR325 i (chyba) jeszcze ma PS1000.

Muuhau

  • 177 / 4371
  • Aktywny użytkownik
17-01-2013, 16:38
Ja mam Grado SR325is i napędzam je klonem BCLa. Jest to kopia 1:1, trochę zmodowana i na lepszych podzespołach.
Wspaniale napędza te słuchawki, z resztą każde inne jakie miałem okazję podłączać również.
Jednak ostateczne brzmienie, a szczególnie jakość górnych tonów, zależy głównie od źródła. Jeżeli będzie ono zbyt ostre i szybkie, zbyt "nowoczesne" i upsamplingowe, to wszystkie te nienaturalności będzie bardzo wyraźnie słychać. Nie chodzi mi tu o brzmienie nagrań audiofilskich, realizowanych w 24bitach i na najlepszych mikrofonach, ale o zwykłe, popularne wydania CD, które mają 16bit/44.1kHz i nowoczesne przetworniki dodają im szczegółów, których tam w oryginale nie ma.
Gdy źródłem jest mój Philips CD304MKII, nie ma mowy o nienaturalności. Gdy gram z laptopa przez SMSLa SD-793, jest wyraźniej więcej przestrzeni, dynamiki i szczegółów, ale potrafi też czasami przyciąć po uszach. Szczególnie przy nagraniach mp3 niższej jakości.

pastwa

  • 3815 / 5906
  • Ekspert
17-01-2013, 16:53
Tez zalecam autorowi watku skontaktowac sie z kolega Pawlem, czlowiek przerobil mase wzmakow w zestawieniu z roznymi Grado (chyba wszystkie wspomniane w tym watku) i osiadl na wzmacniaczu od PS Audio (ten sprzedawany swego czasu za polowe swej ceny, czyli jakies 1500PLN), ktory to wzmak uznal Pawel za fenomenalny do tych nausznikow. Poza tym, nie tylko on zachwycil sie wlasnie ta konstrukcje pod amerykanskie grajki.

Corvus5

  • 2596 / 5373
  • Ekspert
17-01-2013, 16:57
Znaczy to jest jakiś algorytm, który dodaje nową linię rytmiczną do muzyki? Dobrze rozpoznaje gatunek muzyki? Nie chciałbym, żeby nagraniu samego pianina nagle poleciało coś z DnB. Czy może jest to konsultowane z wykonawcami oraz producentami i algorytm dodaje szczegóły wg ich rekomendacji? Jak sprawdzić czy nie oszukuje?

Muuhau

  • 177 / 4371
  • Aktywny użytkownik
17-01-2013, 17:10
Hohoho.
Już czujecie, jak wam rośnie ego, jak się zaraz będziecie mogli pochwalić, jacy z was mądrzy chłopcy. ;)
Śmiało, chwalcie się. Wszyscy na tym zyskają.
Wiem, że upsampling nie odbywa się na poziomie analogowym, tylko cyfrowym, więc dodaje to się tylko zera i jedynki.
Nie wiem jak to się dzieje, że nagrania na nowych przetwornikach brzmią często ostro  i metalicznie, wiem tylko to co słyszę.
Nie jestem inżynierem, tylko artystą, więc interesuje mnie tylko estetyczno-akustyczny aspekt dźwięku. :P

Ged

  • 1716 / 5908
  • Ekspert
17-01-2013, 19:11
Oddaję głos za produktem majkela, może być z drugiej ręki, nawet zakup w ciemno.
Niedawno pożyczałem swojego wzmaka koledze i był zachwycony. Słuchawki Grado, Sennki i inne. Żadne tam topowe za tysiąc dolarów czy euro. Po prostu, uśmiechał się szczerze jak o nim mówił :)

Fomalhaut

  • 118 / 4985
  • Aktywny użytkownik
17-01-2013, 20:22
Jeżeli ten Conor TP10, to zblizona konstrukcja do nieprodukowanego już wzmacniacza tej samej firmy Edgar, to czytałem gdzieś w korespondencji w. Pacuły z czytelnikami,, że charakterystyka tego drugiego polegała na nieco wyciągnietej do przodu wyzszej średnicy, co po nałożeniu się z podobnym stylem Grado nie wpływa korzystnie.  Oczywiście jest to sprawa do sprawdzenia, i osobistego odsłuchu.
Generalnie koledzy wczesniej napisali już wiele cennego materiału do analizy, do Grado najlepszy będzie dobry wzmacniacz tranzystorowy.
PS Audio, który Paweł tak zachwalał do Grado, ma dość spokojną charakterystykę grania z tego co czytałem w recenzjach to nawet
jako jedną z podstawowych wad wylicza się słabą dynamikę, nie wiem nie słuchałem, ale może własnie to jest sukces, którym jest dobre zgranie z Grado. Nie od dziś wiadomo przecież, że  Gradosy karmione zbyt pikantnym torem potrafią nieźle wariować

Ja  słucham na Grado RS1i + Graham, i jeśli byłbyś zainteresowany kupnem tego wzmacniacza to polecam zdecydowanie co najmniej wersję podstawową Green z zasilaczem PSU1.


alghar

  • 639 / 5618
  • Ekspert
17-01-2013, 21:19
 Polecam Black Pearl by Majkel , grał z  RS 1 i GS 1000   ,Canor to  coś na  poziomie  Soha .

Kanii

  • 28 / 4139
  • Użytkownik
17-01-2013, 23:10
Nie jest źle przy muzyce pop i rock. Jednak gdy już zaczynam szperać w swoich płytach szukam fortepianu lub gitary bardzo lubię stare płyty Paco de Lucia Al di Meola jakby coś się waliło. Mam na myśli dziwną różnicę między Grado 325si a Grado Sr 1. Nie spodziewałem się takiej różnicy. Pierwsze grają inaczej. Plan wcale nie jest blisko mam uczucie siedzenia w piątym rzędzie. W drugich jakbym siedział na stołu w miejscu muzyka.
Nie wiem na ile to słuchawki na ile to wzmacniacz  a może kabel choć ten ostatni wykluczam ( mój ulubiony stary od lat przyjaciel w różnych konfiguracjach ). Nie podejrzewam odtwarzacza. W obu przypadkach fortepian chłodny a poszczególne takty jakby zawieszały się w powietrzu. Brakowało werwy i życia. Wszystko spóźnione o kilka chwil. Wydźwięk instrumentów nie do końca prawdziwy na miarę ceny poszczególnych elementów.
Badi Asad z płyty Three Guitars (Chesky Records) metaliczny meczący nie do końca relaksujący. A na żywo tak miło aksamitnie od początku do końca.


Kanii

Kanii

  • 28 / 4139
  • Użytkownik
17-01-2013, 23:12
No właśnie kiedyś rozmawiałem z osobą w temacie iż wzmacniacz tranzystorowy byłby dobrym uzupełnieniem Grado SR1.
Choćby Burson z wyższej półki.
Kanii