Audiohobby.pl

Magnetofon

_arwas_

  • 171 / 2760
  • Aktywny użytkownik
09-01-2017, 20:14
Ja mam swoje zdanie i u niektórych nie kupię nic.
C'est la vie!
I tak trzymać! Musze chyba opracować listę nicków z portalu a..o, od których nic nie kupię. Może nawet dam sobie w sygnaturkę? Tak jak mogę afiszować się, że nie kupię np. Coca-Coli tak mam prawo zakomunikować, że od konkretnych userów allegro nie kupię nic. Bez podawania przyczyn. Żyjemy w wolnym kraju i możemy kupować od kogo nam się podoba.

  Tak przy okazji: warto porównać zdjęcia tych technicsów z podanych aukcji. Retusz nie jest na poziomie "mistrz", ale warto w celach edukacyjnych popatrzeć.

PS. Za 2h kończy się aukcja z KX-7030 za 9 dych. To nie jest dużo.
« Ostatnia zmiana: 09-01-2017, 20:16 wysłana przez _arwas_ »

nano

  • 9079 / 5005
  • Ekspert
09-01-2017, 20:28
David Bowie   w radio trojka  terz leci  od 30 min

eMandDe

  • 2204 / 2993
  • Ekspert
09-01-2017, 20:41
David Bowie   w radio trojka  terz leci  od 30 min

nano


o 30 min za późno !!!

artekk

  • 1694 / 5899
  • Ekspert
09-01-2017, 20:48
Panowie, myślę, że na tym etapie niewielu z nas da się "wydymać" handlarzykom. Nie ma co dłużej drążyć tematu.

Zajmijmy się magnetofonami.

U mnie na tapecie niekochane przez nano Pioneery. Lecę po kolei z paskami, idlerami.
Na koniec będzie nagroda - test porównawczy. Nie wiem, na ile miarodajny, bo magnetofony nieskalibrowane kasetami kalibracyjnymi na stosownych urządzeniach pomiarowych. Na pierwszy rzut ucha i oka, skończony jako pierwszy CT-959 gra i nagrywa równo na fabrycznych ustawieniach. Jutro CT-979, a CT-939mkII dopiero jak paski dojadą :) nieśmiało łasi się jeszcze Ct-S710, przekonamy się, czy w ogóle ma prawo przebywać w towarzystwie kolegów z "9" z przodu.
« Ostatnia zmiana: 09-01-2017, 20:59 wysłana przez artekk »
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

nano

  • 9079 / 5005
  • Ekspert
09-01-2017, 21:13
no tak pioneery  przmilcze
ale fotki sa mile widziane


ja pojade pojutrze po te NAD-y   uparlem sie
czyli cos sie dzieje


zdobyme pare kaset  maxell xl ii   bez s
i niestety  katastrofa   z 12 sztuk  i juz sa do niczego 
przechowywane w mokrym pomieszcze nie
suszenie nic nie dalo
amen  smutna sprawa

_arwas_

  • 171 / 2760
  • Aktywny użytkownik
09-01-2017, 21:16
U mnie na tapecie niekochane przez nano Pioneery.
Pewnie w zamierzchłych czasach jakiś Pioneer "niechcący" poczęstował nano prądem i stąd ta awersja do tej marki :) U mnie Pioneer CT-939 robi za "decka do poduszki". To znaczy stoi na tyle blisko łóżka, że w zasięgu ręki mam przedłużacz by na koniec móc odłożyć słuchawki i wyciągnąć wtyczkę z przedłużacza. To dlatego, że chcę oszczędzać silnik bo słaby tam dawali, a pracuje niestety cały czas. Brzmienie ma w sam raz, nie za leniwe i nie usypia od razu, ale też nie za dynamiczne i zbyt angażujące. Za parę dni zastąpi go Luxman. Późnej nie wiem jaki deck bo nie mam listy. Pewnie zrobię tak, że jaki deck naprawię to taki będzie "do podusi", czyli czas(jak Bóg da) na 880HX bo siedzę nad uwaloną płytką silnika głównego.  Nie ma to jak sprzęt retro :/

Co do handlarzyn: trzeba piętnować i pokazywać bo to w sumie nie dla nas infrmacja.

eMandDe

  • 2204 / 2993
  • Ekspert
09-01-2017, 21:18
Panowie, myślę, że na tym etapie niewielu z nas da się "wydymać" handlarzykom. Nie ma co dłużej drążyć tematu.

Zajmijmy się magnetofonami.

U mnie na tapecie niekochane przez nano Pioneery. Lecę po kolei z paskami, idlerami.
Na koniec będzie nagroda - test porównawczy. Nie wiem, na ile miarodajny, bo magnetofony nieskalibrowane kasetami kalibracyjnymi na stosownych urządzeniach pomiarowych. Na pierwszy rzut ucha i oka, skończony jako pierwszy CT-959 gra i nagrywa równo na fabrycznych ustawieniach. Jutro CT-979, a CT-939mkII dopiero jak paski dojadą :) nieśmiało łasi się jeszcze Ct-S710, przekonamy się, czy w ogóle ma prawo przebywać w towarzystwie kolegów z "9" z przodu.

No Artekk !!!

Ale poszedłeś z tymi "9-tkami"

Ja pikolę,
Ja bym musiał sprzedać samochód.


He he he

_arwas_

  • 171 / 2760
  • Aktywny użytkownik
09-01-2017, 21:19
katastrofa   z 12 sztuk  i juz sa do niczego 
przechowywane w mokrym pomieszcze nie
suszenie nic nie dalo
amen  smutna sprawa
Często takie taśmy atakuje chyba jakaś pleśń albo grzyb. Powierzchnia taśmy jest matowa, ale po przejechaniu wacikiem do uszu robi się błyszcząca, a na powierzchni pozostają takie kropki jak po długopisie. Widać to pod lupą najlepiej, ale gołym okiem również. Taśma niestety tylko do kosza.

nano

  • 9079 / 5005
  • Ekspert
09-01-2017, 21:23
arwas


sprawdze
dzieki

_arwas_

  • 171 / 2760
  • Aktywny użytkownik
09-01-2017, 21:26
sprawdze
Przed przewinięciem czasem bywa widoczny taki szaro-zielonkawy nalot, który znika jak przewiniesz. Taśmę można wywalić, ale "części zamienne" warto byłoby potraktować jakimś alkoholem albo octem by zabić "szkodnika" i by nie zaatakowało nam innej taśmy. Zakładam, że zachodzi to przy rozkładzie taśmy - wydziela się wtedy woda i pleśnie czy grzyby mają okazję do rozwoju.

Ja pikolę,
Ja bym musiał sprzedać samochód.
Przecież masz chyba z 5 samochodów w pokoju, to jak byś sprzedał jeden miałbyś ze 2-3 takie "pionki"  ;)
« Ostatnia zmiana: 09-01-2017, 21:34 wysłana przez _arwas_ »

Sławo1

  • 192 / 3087
  • Aktywny użytkownik
09-01-2017, 22:35
Skoro tak już o Pioneerach i o aukcjach mówimy.

Zauważyłem, albo mi sie tak wydaje, że Pioneerów, tych wyższych, cenionych modeli jest oferowanych dużo mniej.
 
(Może handlarze, podsłyszą i za dwa dni, będzie wysyp :)

Czy tak jest?

Ktoś z Was obserwuje coś takiego?

Może z innymi magnetofonami.

Czy ,np. wiadomo, ile jakich modeli wyprodukowała dana firma? I, która ma ich tak ogólnie, w stosunku do liczby modeli, najwięcej (Sony?)

Akurat tak wyszło, że nie mam obecnie żadnego Pioneera.

I oto: Co, sądzicie o Pioneer CT 91?

eMandDe

  • 2204 / 2993
  • Ekspert
09-01-2017, 22:39

Przecież masz chyba z 5 samochodów w pokoju, to jak byś sprzedał jeden miałbyś ze 2-3 takie "pionki"  ;)


No właśnie o tym mówię arwas.
Za taki jeden na pewno miałbym te trzy decki.
To prawda.

Jednak wystarczy mi jeden 959 i ten samochód zostanie u mnie.

He he he

artekk

  • 1694 / 5899
  • Ekspert
09-01-2017, 22:43
Ale poszedłeś z tymi "9-tkami"

Ja pikolę,
Ja bym musiał sprzedać samochód.

CT-959 x2  i 979 już miałem, a 939 to świeżynka. Każdego bolało coś gumowego. Gdy pojawił się 939, stwierdziłem, że pora się nimi zająć. Powiedzmy, że nie kosztowały cen tzw. "rynkowych", więc auta ciekawego w zamian by nie było.


nano, oczywiście foto w swoim czasie.

Sławo1

nie miałem do czynienia z CT-91, ale będę miał z CT-939mkII, a to bilscy kuzyni. Dam znać, gdy odpalę i pogram.

« Ostatnia zmiana: 09-01-2017, 22:45 wysłana przez artekk »
Analogowa Grupa Wywrotowa. Arturo

eMandDe

  • 2204 / 2993
  • Ekspert
09-01-2017, 22:49
Skoro tak już o Pioneerach i o aukcjach mówimy.

Zauważyłem, albo mi sie tak wydaje, że Pioneerów, tych wyższych, cenionych modeli jest oferowanych dużo mniej.
 
(Może handlarze, podsłyszą i za dwa dni, będzie wysyp :)

Czy tak jest?

Ktoś z Was obserwuje coś takiego?

Może z innymi magnetofonami.

Czy ,np. wiadomo, ile jakich modeli wyprodukowała dana firma? I, która ma ich tak ogólnie, w stosunku do liczby modeli, najwięcej (Sony?)

Akurat tak wyszło, że nie mam obecnie żadnego Pioneera.

I oto: Co, sądzicie o Pioneer CT 91?

Sławo1

To prawda co piszesz.

Tych wyższych modeli PIONEER-ów oferowanych w sprzedaży jest mało albo prawie wcale.

Jak się zaś pojawią to albo sa szybko zakupione albo w cenie od przysłowiowej złotówki osiągają wysokie ceny.

To coś pewnie znaczy.

Wg mnie oznacza to, że to bardzo dobre decki.

Jak ktoś już posiada to nie sprzedaje, bo wie co ma.


A co do handlarzy - może i wysypią owe wysokie decki PIONEERA ?

Zobaczymy ?

Ja posiadam jedna "dziewiątkę", tj. 959 jestem bardzo z niego zadowolony.

Jego mechanizm to naprawdę majstersztyk, cichy jak żaden inny deck !!!!


Też nie kosztował mało ale jego budowa wewnątrz to też jakiś rarytas, miedziowana, już następca 979 tego nie miał bo prawdopodobnie odezwał się główny księgowy firmy.

He  he he

Posiadając takowy od czasu do czasu sprawdzę czy pojawia sie takowy na aukcji czy w innych ogłoszeniach i lipa.

Nie ma i nie obserwuję żadnego.

Co do ilości jakie firmy wypuściły decków nie orientuje się, natomiast CT 91 nie wiem bo nie miałem, nie widziałem na własne oczy i na własne uszy nie słyszałem ale myślę że nie odbiega od najlepszych.
« Ostatnia zmiana: 09-01-2017, 22:52 wysłana przez eMandDe »

eMandDe

  • 2204 / 2993
  • Ekspert
09-01-2017, 22:54

CT-959 x2  i 979 już miałem, a 939 to świeżynka. Każdego bolało coś gumowego. Gdy pojawił się 939, stwierdziłem, że pora się nimi zająć. Powiedzmy, że nie kosztowały cen tzw. "rynkowych", więc auta ciekawego w zamian by nie było.


nie miałem do czynienia z CT-91, ale będę miał z CT-939mkII, a to bilscy kuzyni. Dam znać, gdy odpalę i pogram.


Fajnie Artekk

Taka kolekcja !, kolejno po sobie występujących albo bardziej zastępczych, modernizowanych etc "dziewiątek"

Jak postawisz jeden na drugim to będziesz widział ewolucję PIONEER-a serii "9" Fajnie.

Czekam na takową fotkę Arturze.


No i na test !!!!

Ciekawy jestem co z ta ewolucją ?

Czy choćby w dobrym kierunku poszli z tym PIONEER-em ?
« Ostatnia zmiana: 09-01-2017, 23:04 wysłana przez eMandDe »