Audiohobby.pl

ORPHEUS 2 na żywo – prezentacja wyłącznie dla userów Audiohobby

brodacz

  • 1780 / 3837
  • Ekspert
15-03-2016, 22:39
@Wiktor,

Byłem dziś w Zachęcie, słuchałem HD800s, bo na Orfeusza zapisany jestem na czwartek. Ale i tak dziś była super atmosfera. I bardzo ładna ekspozycja, w której wiem że miałeś swoje zasługi :)

Synthax cwany gość poszedł zwęszyć co się święci i czy nie biją ;-)

chrees

  • 1653 / 5902
  • Ekspert
15-03-2016, 22:54
Ładny katalog, tym niemniej najbardziej cieszę się na część towarzyską. Trochę też na odsłuchową :)
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

Synthax

  • 2323 / 4121
  • Ekspert
16-03-2016, 00:24
@Wiktor,

Byłem dziś w Zachęcie, słuchałem HD800s, bo na Orfeusza zapisany jestem na czwartek. Ale i tak dziś była super atmosfera. I bardzo ładna ekspozycja, w której wiem że miałeś swoje zasługi :)

Synthax cwany gość poszedł zwęszyć co się święci i czy nie biją ;-)

Miałem po drodze akurat :)

almagra

  • 11514 / 5557
  • Ekspert
16-03-2016, 14:48
Uważajcie,aby nie doszło do ejaculatio precox...

Corvus5

  • 2596 / 5369
  • Ekspert
16-03-2016, 15:10
Wszyscy zaniemówili z wrażenia :)

piotreek73

  • 10 / 2989
  • Nowy użytkownik
16-03-2016, 15:28
Witam!
Czy  jest  jeszcze  szansa  na  wejscie   na  jutrzejsza  prezentacje..???
Gdzie   i  jak  mozna  sie  jeszcze  zapisac..???
Z  gory  dzieki  i  pozdrawiam :)

ogorek

  • 855 / 5242
  • Ekspert
16-03-2016, 16:01
Wielkie podziękowanie dla @Wiktora, że wyciągnął mnie z domu :)
Zamieniłem kilka słów z @retterem (byłem przed czasem i On już był).
Fajnie, że mimo 100 lat różnicy między nami (wiekowej) rozmawiało się jak kolega z forum z kolegą z forum.

Oczekiwałem nirwany i wszystkich dzwieków w idealnej postaci

- Otrzymałem bardzo naturalny przekaz z fantastyczną "gorącą" średnicą
- Bas jest ciepły w rozsądnych ilościach ale jak na mój gust odrobinkę za miękki
- Te nożne talerze perkusisty nie brzmią tak jak oczekiwałem
  (i czego na razie nie usłyszałem na innych słuchawkach, kolumnach)

Nagrałem CD-Audio z moich nagrań z HDTracks i zostawiłem w domu.
Ale miałem 3 płyty "złote" MFL

Tylko takie bardziej plumkające BECK "Sea change" no i SANTANA "Abraxas"
Klasyka brzmi bardzo dobrze na tym sprzęcie.

UWAGA !!!

Sprzęt ciągle gra i działa jak piekarnik. Po 15-stu minutach jak zdjąłem to czułem, że mam ugotowany:
- mózg
- uszy
- aparat słuchania

Dobrym pomysłem jest wchodzenie we dwójkę i ustalanie kolejności płyt. Ta druga osoba zajmuje się wtedy wkładaniem i wyjmowaniem płyt.

Na tej samej muzyce słuchałem jakiś HD800 i na tym co tam było było bardzo szczegółowo ale ciut za ostro.
Ja lubię cieplą średnicę a tam taka nie była. Jakie to HD800 to kolega @retter bedzie wiedział.

Niestety się odchudzam ale bufet wyglądał apetycznie ...

>>>>>>>>>>>>>>>>>

Uff - na wszelki wypadek wziąłem zdjęcie żony aby przy składaniu zamówienia spojrzeć i się wycofać ale nie było potrzebne ... Suma pieniązków jaka tam grała w tym zestawie przyprawia o zawrót głowy
« Ostatnia zmiana: 16-03-2016, 16:05 wysłana przez ogorek »
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

piotreek73

  • 10 / 2989
  • Nowy użytkownik
16-03-2016, 18:28
Pod   jakim   konkretnie   adresem  ,   bedzie   ta   prezentacja   SENCHEISER-ORPHEUS 2  ...???
Chodzi   mi   oczywiscie   o   prezentacje   w   WARSZAWIE.
Z   gory   dziekuje   za   szczegolowa   informacje   i   pozdrawiam! 

ogorek

  • 855 / 5242
  • Ekspert
16-03-2016, 19:47
- Galeria sztuki Zachęta.
- Gustaw dał link
- Środkowe drzwi - UWAGA !!! otwierają się automatycznie
- Po prawej jest miniszatnia dla gości Sennheisera
- Potem Schodami po górę (jest znaczek Sennheisera)
- Przy znaczku w prawo
- Pierwsza salka po prawej stronie
- Przechodzisz przez nią (BUFET na jej końcu)
- i idąc wzdłuż bufetu skręcasz w lewo do salki na której końcu (po lewej od wejścia) jest stanowsko Orfeusza
- Rejestrujesz się u Pani i ew. wypełniasz zgodę na publikowanie wizerunku (kamera tam była zainstalowana)
- GoPro Hero3 bodajże ;)
- Jak pomagałem koledze i zmieniałem mu płyty to ochroniarz się nami zaczął interesować ...

Ogólnie event w ładnej oprawie, chyba nawet bąbelki były do picia z procentami
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Gustaw

  • 3856 / 3323
  • Administrator
16-03-2016, 20:58
Ogórek,

Uważam, że to skandaliczne, że byłeś tak mało precyzyjny i nie zamieściłeś szczegółowego menu bufetu :)
« Ostatnia zmiana: 16-03-2016, 21:42 wysłana przez Gustaw »

retter

  • 18 / 4467
  • Nowy użytkownik
16-03-2016, 21:11
Wielkie podziękowanie dla @Wiktora, że wyciągnął mnie z domu :)
Zamieniłem kilka słów z @retterem (byłem przed czasem i On już był).
Fajnie, że mimo 100 lat różnicy między nami (wiekowej) rozmawiało się jak kolega z forum z kolegą z forum.

Oczekiwałem nirwany i wszystkich dzwieków w idealnej postaci

- Otrzymałem bardzo naturalny przekaz z fantastyczną "gorącą" średnicą
- Bas jest ciepły w rozsądnych ilościach ale jak na mój gust odrobinkę za miękki
- Te nożne talerze perkusisty nie brzmią tak jak oczekiwałem
  (i czego na razie nie usłyszałem na innych słuchawkach, kolumnach)

Nagrałem CD-Audio z moich nagrań z HDTracks i zostawiłem w domu.
Ale miałem 3 płyty "złote" MFL

Tylko takie bardziej plumkające BECK "Sea change" no i SANTANA "Abraxas"
Klasyka brzmi bardzo dobrze na tym sprzęcie.

UWAGA !!!

Sprzęt ciągle gra i działa jak piekarnik. Po 15-stu minutach jak zdjąłem to czułem, że mam ugotowany:
- mózg
- uszy
- aparat słuchania

Dobrym pomysłem jest wchodzenie we dwójkę i ustalanie kolejności płyt. Ta druga osoba zajmuje się wtedy wkładaniem i wyjmowaniem płyt.

Na tej samej muzyce słuchałem jakiś HD800 i na tym co tam było było bardzo szczegółowo ale ciut za ostro.
Ja lubię cieplą średnicę a tam taka nie była. Jakie to HD800 to kolega @retter bedzie wiedział.

Niestety się odchudzam ale bufet wyglądał apetycznie ...

>>>>>>>>>>>>>>>>>

Uff - na wszelki wypadek wziąłem zdjęcie żony aby przy składaniu zamówienia spojrzeć i się wycofać ale nie było potrzebne ... Suma pieniązków jaka tam grała w tym zestawie przyprawia o zawrót głowy

Witam kilka zdań od mnie.
Do odsłuchu były HD800S czarne i trzeba brać na to poprawkę.
Jutro mogą być do odsłuchu 2 pary HD800S czarne i jedna stara HD800 srebrne, jak znajdzie się kabel.
800 leciały z HDTV czy jak on tam ten wzmak się nazywa. Ogólnie za ostry za suchy amp do 800ek.

W środę był tylko odsłuch HE1, poduchy skórzane mocno grzeją :/ skóra to skóra a welur to welur ...
Tonalnie ciut nie moja bajka ... ale swoboda oderwanie i dźwięku :) zagrało to tak naturalnie choć blisko, ale i tak WoooW.

Pozdrawiam Ogórek :) wiesz każdy pozytywnie pokręcony świr do dobry kompan do rozmowy, a jak jest jeszcze wspólna pasja to tylko lepiej się rozmawia. Bo przecież spotkać z podobnym świrem to końcu można się wygadać a nie tylko klepać w te klawisze :) rozmowa z człowiekiem, słuchanie muzyki to liczy..
Choć eksponaty też dobry pomysł, szkoda że tak mało, tu bym chciał zobaczyć więcej produktów przynajmniej tych flagowych, po za ORPHEUSem, i nie tylko obecnych dla fana marki to też atrakcja.

Miłych odsłuchów.
Podziękowania dla Wiktora za całą akcje było warto odwiedzić stolice.
« Ostatnia zmiana: 16-03-2016, 21:46 wysłana przez retter »

Road To Nowhere

  • 1033 / 5905
  • Ekspert
16-03-2016, 21:24
Właśnie ,jak by postawili Eternal Arts z HD800 to może Orfeusz-2 nie wypadł by tak okazale ?

ogorek

  • 855 / 5242
  • Ekspert
16-03-2016, 21:52
Ogórek,

Uważam, że to skandaliczne, że byłeś tak mało precyzyjny i nie zamieściłeś szczegółowego menu bufetu :)

1. Chyba nie boisz się, że jutro zaserwują to co dziś nie poszło ??
2. Jak wspomniałem - dietuję i nie podjadam - stąd starałem się nie patrzeć na bufet z oczywistych względów :)
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Gustaw

  • 3856 / 3323
  • Administrator
16-03-2016, 23:27
Podobno ok 15-tej ustawiła się mała kolejka do bufetu.