Audiohobby.pl

Magnetofon

eMandDe

  • 2204 / 2993
  • Ekspert
13-01-2017, 20:59

I cena beknie powyżej 2,5 tysi


Moooożliwe ! ?
2 247,00 zł - no niewiele brakowało!

No to mam ładnego AKAI-ca !
« Ostatnia zmiana: 13-01-2017, 21:11 wysłana przez eMandDe »

eMandDe

  • 2204 / 2993
  • Ekspert
13-01-2017, 21:03
Technicsa nie lubię jakoś, ale mam chyba z siedem modeli, łącznie z RS-B965 MP3version
oj ja teraz to poluję na 905

Był nie dawno jeden.

http://allegro.pl/technics-rs-b905-legendarny-deck-z-dbx-i6664657521.html

eMandDe

  • 2204 / 2993
  • Ekspert
13-01-2017, 21:10
Zobaczymy teraz czy Hitachi pobije cenowo AKAI-ca ?

Jak myślicie ?

_arwas_

  • 171 / 2760
  • Aktywny użytkownik
13-01-2017, 21:21
Sam napisałeś wyżej, że Technicsów zbytnio nie darzysz sympatią.
Uściślę - późniejszych. Stare modele grają inaczej, dźwiękowo bardziej dla mnie do zaakceptowania.

Można by tam postawić np. Onkyo TA 2570. który ma tego świecącego wyświetlacza dużo.
Zaznaczam, że mi nie pasuje.
Chyba nie pasuje tylko tym wyświetlaczem? Bo dźwiękowo to chyba pasi? Ile ich masz? Ze 3 egzemplarze? :D

A ten deck, który się Tobie mniej albo wcale nie podoba to nie 965, który tak jak piszesz gra jak mp3 !!!
Coś w ten deseń. Rozczarował mnie tylko. On ma potencjał by dobrze zagrać, ale nie w oryginalnym stanie. Inżynierowie "przedobrzyli".

Zastanawiam się czy wiesz jak gra ten AIWA ?
A ty wiesz? Ja nie wiem bo nie miałem okazji posłuchać, ale jak by się trafiła okazja to czemu nie.

Widzisz .... nas różni podejście do decków. Zbieranie decków można porównać do zbierania samochodów. Jest cała masa bogatych snobów, których stać na najdroższe samochody: czy to luksusowe, czy to sportowe. W luksusowym czujesz wygodę i widzisz przepych. W sportowym ryk silnika i rozwijana prędkość podnoszą ciśnienie i poziom adrenaliny. Czy jesteś w stanie wczuć się w osobę kolekcjonera, który w starej szopie znalazł pierwszy model Forda T? Ani to auto szybkie, ani wygodne. Po żmudnej restauracji można przejechać się i dla takiego osobnika emocje sięgają zenitu. Podobnie z deckami. Zbieranie tylko najwyższych modeli z nadzieją na wybitne walory soniczne nie jest określone 100%-w skutecznością. Chyba wiesz, że b.wysokie modele, często b.drogie potrafią sprowadzić na ziemię. Chcąc mieć decka w celach czysto użytkowych można poprzestać ma maks 3 egzemplarzach. W celach kolekcjonerskich ograniczeń nie ma , chyba że weźmiemy pod uwagę fundusze, miejsce i czas. Fajnie jak deck reprezentuje dźwiękowo wysoki poziom, ale dla mnie nie to jest jednym kryterium wyboru. Wygląd, rozwiązania konstrukcyjne ... to też dla mnie ważne. Czasem deck nie musiałby ładnie grać ... zwłaszcza jak pięknie wygląda .... . Kupując uszkodzony deck i dając mu "drugie życie" robię sobie często większą frajdę niż kupując deck w 100% sprawny. I tym się różnimy i to jest piękne.

paluch.

  • 277 / 2779
  • Zaawansowany użytkownik
13-01-2017, 21:22
Był nie dawno jeden.
wiem, nawet rozmawiałem ze sprzedającym ,ale taki model to ja chciałbym kupić w idealnym stanie i nie wiem czy jest to możliwe
Tomek

_arwas_

  • 171 / 2760
  • Aktywny użytkownik
13-01-2017, 21:29
Zobaczymy teraz czy Hitachi pobije cenowo AKAI-ca ?

Jak myślicie ?
Ostatnio nie poszedł za 1999zł a sprzedający w trakcie trwania aukcji robił cyrk z ceną: to spadała to rosła. O gustach się nie dyskutuje, ale mi osobiście Hitachi bardziej pasuje wizualnie (w oryginale rzecz jasna). Czy cenowo pobije AKAI? Hmmm..... ja sądzę, że tak niestety będzie.

taki model to ja chciałbym kupić w idealnym stanie i nie wiem czy jest to możliwe
W tym celu należy zgłosić się do producenta. Może gdzieś w przepastnych magazynach uchował się jakiś zapomniany 905.
« Ostatnia zmiana: 13-01-2017, 21:31 wysłana przez _arwas_ »

eMandDe

  • 2204 / 2993
  • Ekspert
13-01-2017, 21:34


Uściślę - późniejszych. Stare modele grają inaczej, dźwiękowo bardziej dla mnie do zaakceptowania.

Masz racje arwas, ale ten 905 nie jest nowszym modelem !

Można by tam postawić np. Onkyo TA 2570. który ma tego świecącego wyświetlacza dużo.
Zaznaczam, że mi nie pasuje.

Chyba nie pasuje tylko tym wyświetlaczem? Bo dźwiękowo to chyba pasi? Ile ich masz? Ze 3 egzemplarze? :D
Nie pasuje mi wyświetlacz. Tylko, Muzycznie jest super.

Zastanawiam się czy wiesz jak gra ten AIWA ?

A ty wiesz? Ja nie wiem bo nie miałem okazji posłuchać, ale jak by się trafiła okazja to czemu nie.

Ja też nie wiem i chętnie bym posłuchał. Ja też nie napisałem, że AIWA jest złym deckiem, albo gorszym ! Jest śliczny. Ja porównałem dwa typy wskaźników.

Widzisz .... nas różni podejście do decków. ....................

 Czy jesteś w stanie wczuć się w osobę kolekcjonera, który w starej szopie znalazł pierwszy model Forda T? Ani to auto szybkie, ani wygodne. Po żmudnej restauracji można przejechać się i dla takiego osobnika emocje sięgają zenitu. Podobnie z deckami. ........................

. Wygląd, rozwiązania konstrukcyjne ... to też dla mnie ważne. Czasem deck nie musiałby ładnie grać ... zwłaszcza jak pięknie wygląda .... . Kupując uszkodzony deck i dając mu "drugie życie" robię sobie często większą frajdę niż kupując deck w 100% sprawny. I tym się różnimy i to jest piękne.

Masz racje arwas.

Umiem sie wczuć w kolekcjonera aut.

Sam mam takie autko w garażu. To nie oczywiście Ford T, ale wolne za to bardzo wygodne autko.
Nie musisz mi tłumaczyć co to oznacza.

A co do naprawy i przywracania do stanu używania tj, jak ładnie określiłeś dawanie deckom drugiego  życia, po prostu nie umiem naprawiać, nie znam się na elektronice.
Muszę zatem kupować sprawne, a te bywają droższe.

« Ostatnia zmiana: 13-01-2017, 21:41 wysłana przez eMandDe »

paluch.

  • 277 / 2779
  • Zaawansowany użytkownik
13-01-2017, 21:38
Może gdzieś w przepastnych magazynach uchował
oj chyba tak ,ale u mnie sprzęt który ma 20lat bynajmniej wizualnie wygląda jak nowy i jak widzę taki sprzęt porysowany pogięty to reszta może być w takim samym stanie.
Tomek

eMandDe

  • 2204 / 2993
  • Ekspert
13-01-2017, 21:46
Może gdzieś w przepastnych magazynach uchował
oj chyba tak ,ale u mnie sprzęt który ma 20lat bynajmniej wizualnie wygląda jak nowy i jak widzę taki sprzęt porysowany pogięty to reszta może być w takim samym stanie.


Fajnie, że masz takie sprzęty co jako 20 letnie wyglądają jak nowe,

Ja mam też dwudziestoletnie i starsze modele decków i przyznam szczerze, że nie wszystkie wyglądają jak po wyjściu z fabryki. Większośc nawet nie. Choć trupami nie są.

Fajnie jakby tak było, żeby wszystkie były jak nowe, jednak wiem, że decki mają już swoje lata i muszą być troche zużyte i wcale mi to nie przeszkadza.
Nie jest to wyznacznikiem tego czy kupie decka czy nie.

Ma być sprawny elektronicznie, mechanicznie i akustycznie. I to mi wystarczy.

A to że deck wygląda na trchę zmęczonego zewnętrznie to nie znaczy, że w środku musi tak samo wyglądać ?

My ludzie też sie starzejemy. Wszyscy jak jeden. To nie znaczy, że wnętrze tak samo sie psuje.
Niekiedy młodszy jest i gorszy wewnątrz !

He he he
« Ostatnia zmiana: 13-01-2017, 22:04 wysłana przez eMandDe »

paluch.

  • 277 / 2779
  • Zaawansowany użytkownik
13-01-2017, 22:16
wiem że nie jest to wyznacznik brzmienia ,ale dla mnie musi być także wizualnie w bardzo dobrym stanie ,dla tego zrezygnowałem z ciekawie brzmiących modeli no cóż tak mam.
Tomek

eMandDe

  • 2204 / 2993
  • Ekspert
13-01-2017, 22:19
Pomóżcie mi wybrać !


Jaki byście wybrali ?

_arwas_

  • 171 / 2760
  • Aktywny użytkownik
13-01-2017, 22:23
A co do naprawy i przywracania do stanu używania tj, jak ładnie określiłeś dawanie deckom drugiego  życia, po prostu nie umiem naprawiać, nie znam się na elektronice.
Muszę zatem kupować sprawne, a te bywają droższe.
Luzik, nie wymagam od Ciebie wybitnych umiejętności w restauracji decków. W zupełności wystarczy umiejętność wymiany pasków, idlerów i smarowania (kto smaruje ten "jedzie"). Jednak nie do końca nadajemy na tej samej fali. Sprawne są przeważnie droższe. Sprawne i wysokie w hierarchii bywają bardzo drogie. Są jednak decki będące niskimi modelami, często zabójczo piękne (zwłaszcza stare modele, takie jak lubię, te ze złotej ery CC) i zaskakujące swoim brzmieniem. Dla takich "perełek" warto buszować po giełdach, portalach.

wiem że nie jest to wyznacznik brzmienia ,ale dla mnie musi być także wizualnie w bardzo dobrym stanie ,dla tego zrezygnowałem z ciekawie brzmiących modeli no cóż tak mam.
No to z Ciebie rasowy kolekcjoner!

_arwas_

  • 171 / 2760
  • Aktywny użytkownik
13-01-2017, 22:27
Pomóżcie mi wybrać !


Jaki byście wybrali ?
Bierz wszystkie!

Jak miałbym wybrać tylko jeden ...  chyba wziąłbym Yamahę.

paluch.

  • 277 / 2779
  • Zaawansowany użytkownik
13-01-2017, 22:35
No to z Ciebie rasowy kolekcjoner!
daleko mi do takiego, tu trzeba mieć portfel gruby portfel .
Tomek

eMandDe

  • 2204 / 2993
  • Ekspert
13-01-2017, 22:36
Pomóżcie mi wybrać !


Jaki byście wybrali ?
Bierz wszystkie!

Jak miałbym wybrać tylko jeden ...  chyba wziąłbym Yamahę.

Masz racje arwas, biorę wszystkie - co sie bedę "pipać w szczypę".