Audiohobby.pl

Słuchawki wysokiego lotu

ptx

  • 651 / 5908
  • Ekspert
02-05-2008, 19:40
/choć wydaje się to niemożliwe, nie jestem nieomylny/


880pro  także mnie intrygują i prędzej czy później chyba sobie je sprawie a może creativy...

ptx

  • 651 / 5908
  • Ekspert
02-05-2008, 20:34


.




intuos

  • 1003 / 5906
  • Ekspert
02-05-2008, 21:07
roland


"Jeśli mógłbyś je wetknąć najpierw do integry Sony`ego (o ile jeszcze ją posiadasz), a potem do T-H i porównaj , z czym jest lepiej, bo one są cholernie kapryśne i na różnych, nawet pozornie o cztery klasy lepszych źródłach mogą się dziać cuda, zwłaszcza z basem i średnicą. Jeśli masz jakieś dobre portable audio, również warto spróbować i znaleźć optimum. Wiem, że brzmi to trochę dziwnie, ale te słuchawki są bardziej kapryśne niż jakiekolwiek inne, które posiadałem. Zdarza się w ich wypadku tak, że z jednej dziurki zagrają wybitnie, a z innej będą mulić jak przeciętne słuchawki za 80 zł."


niestety Roland ale obawiam sie ze jezeli sa problemy z tym by Creativy zagraly lepiej z dobrym systemem to najprawdopodobnie zagraja najlepiej na slabym....
Czesto bywa tak ze dobrty sprzet pokaze klase na dorbym sprzecie , natomiast sprzet dedykowany pod szerszego odbiorce ma zagrac pelnia mozliwosci na  srednim/slabym sprzecie... Zycze im jak najlepiej- znasz historie z pioneerami-nadal uwazam je za klase w niskiej cenie.
Czesto bywa tak ze do szczescia nie wiele nam potrzeba, jednak wg mnie to co charakteryzuje sprzet z najwyzej polki to to ze idzie zawsze o krok dalej niz nasze wyobrazenia o tym co slyszymy na plycie, nagle sie okazuje ze slyszy wiecej , albo ze dodtychczas dobre nagranie jest srednie a srednie lub slabe zaczyna swiecic, zaczynamy odczuwac wielkosc sali koncertowej nagraniowej itp itd.
Czasami wydaje sie nam ze wlasnie to juz mamy na wlasnym systemie, ale nagle sie okazuje ze ktos nam pokazuje cos wiecej....
Od dawna negowalem hi-end 701, jeszcze jak Rafaell pisal o nich pochlebne peany, no coz czas pokazal co pokazal...a Rafaell sie ich pozbyl, co wiedzialem ze wczesniej czy pozniej sie stanie-juz troszke znam Rafaella i jego preferencje dzwiekowe:)
Tak jak P.Piotr powiedzial- 701 sa Hi ale nie top czy end....
kiedy ich slucham to jakbym slyszal cos czego akg nie prezentuje we wczesnijeszych swoich modelach z k340 na czele, trzeba przyznac ze graja na wysokim poziomie ale czegos zawsze mi wnich brakuje -omine tu osobistre odczucia dzwiekowe czy inne przypisy i okreslenia moich referencji.
Polecam ci jedne z wielkich-270,280,290 czy 340, wg mnie te ostatnie z tak dobrym wzmacniaczem jak leben zostawia 701 w przedbiegach, chociaz znow pisze o swoich preferencjach i przewidywaniach.
Sproboj posluchac 601 do jasnej ciasnej! daja duzo wiecej radosci ze sluchania :)
jak sie sprawdzi stawiasz piwo a jak nie ja to czynie :)

pozdrawiam

Rafaell

  • 5033 / 5903
  • Ekspert
02-05-2008, 21:26
>> intuos, 2008-05-02 21:07:59
drogie to piwo bedzie dlaRolanda nawet jak ty mu je postawisz :D

Rafaell
-----------------------------------------------------------------
audiostereo.pl -ukradzione mi forum-jedyny legalny właściciel swoich postów i czytanej bezprawnie prywatnej korespondencji
Q Partners S.A. -nie dziękuję zostałem oszukany
Site S.A. -nie dziękuję zostałem oszukany

Rafaell

  • 5033 / 5903
  • Ekspert
02-05-2008, 22:35
>> Rolandsinger, 2008-05-02 19:10:30
Chciałem przypomnieć że to ja się pierwszy poznałem na Bayerdynamikach DT880PRO na targach Audio Show  i dzięki temu że uratowałem przedstawicielowi na Polskę prezentacje pierwszego dnia od godz 15  pożyczając swój IC  Rafaell\'s Cabe version Soft Umożliwiono mi w rewanżu wypożyczenie Słuchawek  BD880PRO BD770 oraz wzmacniacza Bayerdynamika A-1 dzięki czemu mogliśmy zrobić spotkanie słuchawkowe spotkanie u mnie w Krakowie.Co jest częściowo udokumentowane moimi fotografiami na forum audiostereo (Site SA informuję że naruszają cały czas prawa autorskie publikując dalej moje zdjęcia bez nabycia odemnie praw do ich publikowania mail do mnie macie-po prostu zapłaccie)
Wracając do tematu najnowsze Bayerdynamiki DT880PRO mają najlepszy stosunek jakość cena wśród nowych słuchawek graja już dobrze po 5 dniach a optimum jest juz po 200 godzinach i szlus z wygrzewaniem. Dla równowagi dodam że
w przeciwieństwie do słuchawek wzmacniacz Bayerdynamik A1  stosunek cena jakość ma zupełnie odwrotny i wzmacniacz nie jest nawet wart dźwiękowo 1200 i nie grał dobrze nawet z innymi słuchawkami.
Jak zwykle Rolandzie pomarudzę; Bayerdynamiki DT880Pro ciut za jasno dla mnie grają i wykazują się pewną chropowatością jest to znikome ale mnie powstrzymało na szczęście od kupna i dzięki temu jestem właścicielem 3 najlepszych słuchawek vintage Pioneera w tym z braku wzmaków do wszystkich korzystam tylko z Pioneeer Monitor10, jak na razie to według mnie prawdziwy high end  z jajami, no ale rozmawiamy o Bayerdynamicach DT880PRO . Jakbyś chciał to mogę Ci podesłać do podpięcia mój IC po 5 dniach jest już na 90% wygrzany i właśnie on likwiduje tą naleciałość .A i ciut by AKGK701 na nich skorzystały z deczka by się otwarły przestały słodzić i siać górą. AKGK701 według mnie to bardzo trudne słuchawki miałem je pół roku 800 godzin wygrzewania i odpuściłem sobie za dużo zachodów i utopionych pieniędzy.

Teraz Moje zdjęcia udostępnione tylko dla tego forum, w wypadku chęci publikacji gdzie indziej proszę o kontakt na PW

Bayerdynamik Wzmacniacz A1 i DT770 (podziękowania za udostepnienie dla firmy Mega Music)
Żródło testów Wzmacniacza A1 Theta Pearl 1,Theta DsPro generation V (podziękowania za udostępnienie dla kol Josefa)
słuchawki Bayerdynamik DT880PRO wzmacniacz Lake People G99/2 Wzmacniacz Bayerdynamik A1,Absolutna referencja Mount Everest  NagraCDC (podziękowania za udostępnienie dla firmy Intrada)


Rafaell
-----------------------------------------------------------------
audiostereo.pl -ukradzione mi forum-jedyny legalny właściciel swoich postów i czytanej bezprawnie prywatnej korespondencji

Q Partners S.A. -nie dziękuję zostałem oszukany
Site S.A. -nie dziękuję zostałem oszukany

Rafaell

  • 5033 / 5903
  • Ekspert
02-05-2008, 22:42
No i to co służy dobrze BD880Pro czyli IC Rafaell\'sCable version Soft
Rafaell


-----------------------------------------------------------------
audiostereo.pl -ukradzione mi forum-jedyny legalny właściciel swoich postów i czytanej bezprawnie prywatnej korespondencji

Q Partners S.A. -nie dziękuję zostałem oszukany
Site S.A. -nie dziękuję zostałem oszukany

majkel

  • 7476 / 5906
  • Ekspert
02-05-2008, 23:19
@ptx, Ty dobrze kombinujesz z tymi zdjęciami. ;) Ja bym się na Twoim miejscu szarpnął na 600-omową wersję DT880 "manufaktur", można też wybrać kolory elementów słuchawek. Leben powinien te 600 omów spokojnie pogonić, no chyba że instrukcja rzecze inaczej, ale nie sądzę.

@Piotr Ryka, trzydziestoletnia, a nawet dwudziesto- i piętnastoletnia młodzież zna i chwali Koss Porta Pro, ale w roku 2002 pojawił się poważny dla nich konkurent - Sennheiser PX100. No i teraz jeszcze te Creative Aurvana Live! Przy nich jedna uwaga - trzeba je dobrze założyć. Tylna część ucha ma wejść do środka słuchawek, a nie żeby spoczywały one na uszach.

chrees

  • 1653 / 5906
  • Ekspert
02-05-2008, 23:23
Chciałem tu tylko szybciutko dodać w temacie 880pro, że gdy gryzłem się z wyborem słuchawek (to już chyba ze 2 miesiące temu; jak ten czas leci...) i szamotałem (dobrych paręnaście dni) między Grado GS1000, Beyerami 880pro, Audiotechnicami i Ultrasonami (2500pro) kolega Rafaell posłużył mi dobrą, życzliwą i NIEnachalną (znoszącą sprzeciw) poradą/sugestią. Mimo pierwszego odruchu, by zostać posiadaczem Gradosów (gościły u mnie na odsłuchu jako drugie) stałem się ostatecznie posiadaczem Beyerdynamiców i w sumie był to najmniej kontrowersyjny wybór. Sprzęt odsłuchowy mam raczej bardziej cieńki niż dobry, ale na referencyjnym źródle Rafaella (CDC) dokonałem kluczowych porównań, z których jak dla mnie wynikło, że jako jedyne były słuchawkami POZBAWIONYMI KONTROWERSJI jeśli idzie o ich dźwięk. Każde inne z wymienionych wyżej słuchawek, nawet jeśli były w pewnych aspektach wybitne, zawierały w sobie pewien "czynnik ale" ;-) Beyery, jak dla mnie, szczęśliwie go nie posiadają.
Pozdrawiam serdecznie (postaram się być w przyszłości pasywniejszym uczestnikiem wątku jako osoba raczej niedostatecznie, w porównaniu do kolegów, osłuchana),
Krzysztof.
P.S. Podziękowania dla kolegi Rafaella.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

chrees

  • 1653 / 5906
  • Ekspert
02-05-2008, 23:26
Panie Piotrze,
aby przyczynić się troszkę do czynionego tutaj "dobra" chętnie podeślę swoją parę Kossów PortaPro na wskazany na priv adres. Mają już dobrych parę latek i zapewne parenaście razy już się dotarły ;-)
Pozdrawiam,
Krzysztof.
.
Obcych ksiąg nie czytajcie. Czego nie wiecie - Księdza pytajcie.

majkel

  • 7476 / 5906
  • Ekspert
02-05-2008, 23:34
>> Piotr Ryka, 2008-05-02 23:28:53
Dzięki za propozycję, ale najpierw sprawdzę; może moje jednak istnieją. Koss tak czy inaczej od Gado SR-60 jest słabszy.

Jest to niewątpliwie prawda, ja chyba też wolę PX100 od KPP, są prawdziwsze w prezentacji i bardziej ergonomiczne.

ptx

  • 651 / 5908
  • Ekspert
02-05-2008, 23:34
>> majkel, 2008-05-02 23:19:44
@ptx, Ty dobrze kombinujesz z tymi zdjęciami. ;) Ja bym się na Twoim miejscu szarpnął na 600-omową wersję DT880 "manufaktur", można też wybrać kolory elementów słuchawek. Leben powinien te 600 omów spokojnie pogonić, no chyba że instrukcja rzecze inaczej, ale nie sądzę.


masz całkowicie racje cs 300 podobno wypada najlepiej właśnie z wysokoomowymi słuchawkami.niejaki NIk z head-fi poleca właśnie do niego hd 650.bayerdynamiki sluchalem na audioshow i grały ciekawie (nie wiem czy była to zasługa IC Rafaell\'sCable version Soft -przepraszam za wykorzystanie bez wiedzy Rafaella jego nazwy mam nadzieje ze nie pociagnie mnie na droge sadowa-:))choć źródło kiepskie.

renes

  • 214 / 5905
  • Aktywny użytkownik
02-05-2008, 23:41
>Piotr Ryka
>Koss tak czy inaczej od Gado SR-60 jest słabszy.

W klasyce, gdy kiedyś je porównywałem, Grado biją Kosy ewidentnie. Z małych i nie za drogich słuchawek konkurencją mogą być Sennhaiseki PX-200, zwłaszcza że są dwa razy tańsze.
renes

Rafaell

  • 5033 / 5903
  • Ekspert
02-05-2008, 23:48
>> ptx, 2008-05-02 23:34:56
>(nie wiem czy była to zasługa IC Rafaell\'sCable version Soft -przepraszam za wykorzystanie bez wiedzy Rafaella jego nazwy >mam nadzieje ze nie pociagnie mnie na droge sadowa-:))choć źródło kiepskie.

Pójdę dalej jestem skłonny Ci je wysłać do odsłuchów (pod warunkiem że Rolland Cię nie uprzedzi) jako że kolejny raz tworzymy myślę że mocniejszą w więzi społecznośćą, jeszcze nie mamy wszystkiego zabezpieczonego prawnie ,stąd te moje obostrzenia .Możesz sobie te moje IC Rafaell\'s Cable version Soft dać jako wygaszacz, przynajmniej może do nich dojrzejesz ;) tak jakoś wszyscy się bronią przed nimi a jak zakosztują to nie odsyłają mogę powiedzieć tylko tyle te kable nie psują muzyki, tak mało a jednak sporo.Spytaj majkela u wiktora z Accuphase DP800/801 przez co mu tam miło grały BD 880PRO na jego własnej robocie wzmaku ?
Rafaell
-----------------------------------------------------------------
audiostereo.pl -ukradzione mi forum-jedyny legalny właściciel swoich postów i czytanej bezprawnie prywatnej korespondencji
Q Partners S.A. -nie dziękuję zostałem oszukany
Site S.A. -nie dziękuję zostałem oszukany

fallow

  • 6457 / 5876
  • Ekspert
03-05-2008, 02:25
Male btw. mozna byc tez porownac Aurvany Live do HD 25-1 :) jesli sytuacja i sposobnosc by pozwolila.

Rolandsinger

  • 2894 / 5907
  • Ekspert
03-05-2008, 03:11
@ Rafaell

O tym Twoim IC to już niemal legendy krążą. Chętnie bym przesłuchał. Ale nie wiem jak zagra z cieplejszym i słodkim raczej DC-1 Upgrade + Moon V6, który do jasnych i ofensywnych bynajmniej nie należy. Może jednak lepsza będzie wersja Classic, a nie Soft?
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)