Audiohobby.pl

HD650 a Marantz SA7001.

majkel

  • 7476 / 5901
  • Ekspert
03-12-2009, 22:26
Jesteś w błędzie. Wypożycz sobie jakiegoś zewnętrznego DACa bez lamp w środku i zobacz jak może brzmieć dźwięk cyfrowy. Może być Beresford TC-7520,  tani jak na to, co potrafi i łatwo dostępny do wypożyczenia. Zgadaj do GRADO__Fana, to Ci pożyczy za kaucją. Może będzie też miał kabel cyfrowy. Jakbyś był z Krakowa, to bym przyniósł do Ciebie mojego DACa na CS4397. Jest bez obudowy, ale da się go posadzić, żeby grał w systemie. Też nie ma w nim lamp.
Ja na przykład kompletnie nie rozumiem fascynacji winylem. Słuchałem wysokiej serii Accuphase, CD i wzmacniacza na kolumnach Von Schweikert VR4, był też wpinany gramofon w ten zestaw, i jedyna różnica jaką słyszałem, to były trzaski z płyty analogowej i powiem, że mnie to irytowało. Nie dla mnie takie "smaczki".

^
Słuchawki różne sprzedam - patrz Ogłoszenia.

majkel

  • 7476 / 5901
  • Ekspert
03-12-2009, 22:29
Drobna errata. Na słuchawkach Stax Omega 2 MkI ten sam album brzmiał mi znacznie lepiej z gramofonu niż dzielonego Accuphase, winyl kontra SACD, ale nie umiem wskazać przyczyny dlaczego to wyszło aż tak na niekorzyść topowego Accuphase\'a? Może okablowanie, a może kiepski mastering płyty cyfrowej?

^
Słuchawki różne sprzedam - patrz Ogłoszenia.

violett

  • 786 / 5892
  • Ekspert
03-12-2009, 22:33
^^ Majkej, racja.

A co do tzw. dziurki wzmiankowanego Marrantz\'a, to jeżeli wg. Słuchającego jest OK, to można zakończyć poszukiwania, a jeżeli jest "nie bardzo" to wskazany jest osobny wzmacniacz słuchawkowy. MSZ do HD650 warto poszukać jednak czegoś więcej.

violett

  • 786 / 5892
  • Ekspert
03-12-2009, 22:34
Errata: Majkel, oczywiście, a nie Majkej. Ach, ten brak możliwości edycji postów...

piter z

  • 375 / 5904
  • Zaawansowany użytkownik
04-12-2009, 01:25
roznice w zrodle na budzetowym i srednim sprzecie sa naprawde male - spore roznice dopiero zaczynaja wychodzic gdy caly zestaw jest juz najwyzszych lotow - cos jak acu+orpheus ( chociaz ich nigdy nieslyszalem ) - wtedy to nawet zmiana sieciowki moze sporo wniesc mimo ze na budzetowce tego praktycznie nieslychac

  • Gość
04-12-2009, 06:49
Panowie,poczułem się troche jak przywołany do tablicy w szkole.
Jesli chodzi o sprzęt tzw. hi-end to trochę go przerobiłem więc wiem jak brzmi dźwięk cyfrowy.Myślę że nieuważnie czytaliście mój wpis.
Napisałem że dźwięk cyfrowy jest skończony,a nie że osbny DAC czy wysokiej klasy odtwarzacz nie gra lepiej.
Dlatego własnie producenci sprzętu mając tego świadomość dokładaja po prostu lampy na wyjściu.Dotyczy to zarówno sprzętu budżetowego jak i hi-endowego.
Myślę że Beresford i tego typu DAC-i to nie jest dobry przykład.
Swojego zdania na temat tego Marantza nie zmienię i np.nie zamieniłbym go na Ayona.Tak mi wyszło w odsłuchach.
Trochę odjechaliśmy od tematu,ale tutaj wychodzą róznice w słyszeniu.Dźwiek z dobrze skonfigurowanego winyla na porównywalnym poziomie cenowym zawsze będzie lepszy.Niestety.
Ale to nie ten wątek.
Reasumując,uważam że jedynie dobrej klasy wzmak słuchawkowy jest w stanie pobić dziurkę w tym cd.
Pozdrawiam
Wojtek
A jesli chodzi o dźwiek tego Marantza,na początku byłem zawiedziony.Zaczął grać dopiero po tygodniu włączony w trybie repeat.A byłem zawiedziony przesiadając się bezpośrednio na niego z cd znaczniej wyższej klasy.

Rolandsinger

  • 2894 / 5902
  • Ekspert
04-12-2009, 10:00
Dla mnie brzmienie SA7001 to kwintesencja tego, co można wycisnąć w wersji przemysłowej z kości CS4397.
 

Co ciekawe, zastanawiałem się nad zmianą na SA8003 (nastęca), ale słuchając wygrzanego egz. nie byłem w stanie usłyszeć różnicy między nim a SA7001, choć miedziowana obudowa i wejście USB budzą respekt. Niemniej jak słychać nausznie, Marantz trzyma się sprawdzonej ścieżki - SA7001 dostał nagrodę EISA, to grajacy identycznie SA8003 nie mógł jej nie dostać:

http://www.eisa.eu/awards




_____________________________________

Hi-endy sprzedane, nowe oferty wkrótce :)
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

reactor

  • 1649 / 5342
  • Ekspert
04-12-2009, 14:57
Panowie poszukuję spisu modeli odtwarzaczy marantza  i innych producentów najlepiej z krótkimi opisami. Udało mi się z technicsem.  http://www.hifi.terramail.pl/index2.htm   Może ktoś z was posiada jakieś materiały?

pozdrawiam

....d_b....

Arek_50

  • 1130 / 5904
  • Ekspert

reactor

  • 1649 / 5342
  • Ekspert
04-12-2009, 15:46
Dzięki serdeczne

.....d_b.....