Audiohobby.pl

ORPHEUS 2 na żywo – prezentacja wyłącznie dla userów Audiohobby

wiktor

  • 2503 / 5903
  • Moderator Działu Słuchawki
22-03-2016, 18:38
Dla wzdychających do .... słuchawek oczywiście.

wiktor

  • 2503 / 5903
  • Moderator Działu Słuchawki
22-03-2016, 19:03
Panowie z Aplauzu, tuż po wręczeniu pamiątkowych dyplomów od Audiohobby.pl

wiktor

  • 2503 / 5903
  • Moderator Działu Słuchawki
22-03-2016, 19:07
Goście z Sennheiser Niemcy, panowie Hans Wegner - na zdjęciu nr 1 po prawej, na zdjęciu nr 2 po lewej oraz pan Roberto De Iuliis - foto 1 - po lewej, foto 2- po prawej.

wiktor

  • 2503 / 5903
  • Moderator Działu Słuchawki
22-03-2016, 19:24
Bracia ksero, Tomasz i Piotr.

:)

saudio

  • 724 / 5283
  • Ekspert
22-03-2016, 19:25
Jeszcze raz dziękuję Wiktorowi za wszystko, przy okazji zapomniałem podziękować Dactusowi co niniejszym czynię.
Podziękowania od Stefana dla Stefana, szczególnie za klips i płytę testową, dzięki Stefanie.

wiktor

  • 2503 / 5903
  • Moderator Działu Słuchawki
22-03-2016, 19:29
Tajemnicza postać? Nie wiecie kto to? Wygląda na filozofa i audiofila.

;)

ductus

  • 1247 / 4848
  • Ekspert
22-03-2016, 19:39
Wiktorze, nie podpuszczaj... To przecież znamienity i wszystkim znany profesor nauk audiofilozoficznych. Nasze spotkanie zyskało przez to szczególną rangę, a do tego wielkie zasługi przypisujemy Tobie.
Krzysztofie, Stefanie, cieszę się jeżeli mogę coś podarować co się podoba.

wiktor

  • 2503 / 5903
  • Moderator Działu Słuchawki
22-03-2016, 19:46
A tu kolega Corvus5 czyta ściągę, jaką mu znajomy nietoperz przygotował. Słyszałem, że Patryk miał wątpliwości przy zakresie około 25.000 Hz, jakoby nieco podbite o 0,5 dB były.

;)

wiktor

  • 2503 / 5903
  • Moderator Działu Słuchawki
22-03-2016, 19:47
Nasi modelarze od słuchawek...

wiktor

  • 2503 / 5903
  • Moderator Działu Słuchawki
22-03-2016, 19:58
Podsłuchałem... Pani powiedziała, że oba są okej.

wiktor

  • 2503 / 5903
  • Moderator Działu Słuchawki
22-03-2016, 20:01
I nic się nie stało, uff.  A Gustaw straszył, że po imprezie pałąki będą w gipsie.

wiktor

  • 2503 / 5903
  • Moderator Działu Słuchawki
22-03-2016, 20:03
Na dzisiaj starczy... cdn.

brodacz

  • 1780 / 3838
  • Ekspert
22-03-2016, 20:39
Kurdę jak ogładam te fotki to aż mi się miekko na sercu robi tak było fajnie.
Orfeusze to tylko przystawka była.
Wielki szacun dla wszystkich którzy przyjechali i minus dla leniuchów którzy woleli zostać przed komputerkiem :-)
Jak ja pokonałem 2500km. spałem tylko 4 godziny i się zjawiłem to Was nic nie usprawiedliwia :-)

Najmilej zaskoczył mnie Gucio bo taki sam z niego zgrywus na żywo jak i na forum :-)
Wiem już też ,że z Corvusem kłócić się nie będę bo On słysze rzeczy o których istnieniu ja nie mam pojęcia :-)
Do tego razem z Michauczokiem to chyba jedni z najmłodszych Audiohobbystów a jednocześnie jedni z najbardziej utalentowanych.
Paweł to wręcz wzór na moderatora.Spokuj i opanowanie aż do bólu :-).Że my się Paweł dogadujemy to normalnie szok ale mówią ,że przeciwieństwa się przyciągają :-D
Braci Tomasz i Piotra bardzo zapraszamy do podzielenia się swoimi wrażeniami oraz do pozostania na naszym forum i czynnego udziału bo jak już zaczeliście z nami znajomość z takiej grubej rury jak spotkanie to już nie ma odwrotu :-)
Dużo fajniej teraz się będzie forumować wiedząc z kim się pisze.

« Ostatnia zmiana: 22-03-2016, 20:58 wysłana przez brodacz »

Krzysztof_M

  • 1471 / 5295
  • Ekspert
22-03-2016, 20:46
Rzeczywiście to nie Orfeuszy a tych ludzi i rozmów z nimi najbardziej teraz brakuje.
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

stereomod

  • 33 / 3837
  • Użytkownik
22-03-2016, 20:55
Niestety obowiązki zawodowe spowodowały że dopiero teraz mogę podziękować za wspaniałe chwile z forumowiczami oraz z dwoma topowymi światowymi zestawami nauszników. Firma Aplauz dogodziła mi już drugi raz w tym miesiącu i zaczynam się powoli zakochiwać a Wiktorowi należą się szczególne podziękowania za zaangażowanie bo zachował się jak najlepszy ojciec i nauczyciel + karmił jak matka . Przed samym odsłuchem zapytał mnie czy to że nazwałem go Yodą to czy to dobrze czy źle  bo nie zna bohatera . Proszę napiszcie że Yoda nauczycielem jasnej mocy był bo pomyśli że go obrażam .
Porównując nauszniki skłaniałbym się raczej ku remisowi z niewielkim wskazaniem na starszą wersję  . Obydwa Orifiaki grają pięknie ten starszy maluje muzyczne obrazy cienką kreską , ten nowszy zarysowuje grubiej dźwięki  , np. fortepian Zimmermana z płyty testowej Stefana zagrał pięknie na nowym Orfim aż przechodziły ciary za to przy większej ilości instrumentów rysunek z grubiej zarysowanymi instrumentami nie pozostawiał tyle miejsca na przestrzeń między nimi co sprawiało wrażenie mniejszej eteryczności jakoś magia zanikała i w takich sytuacjach brylował Orfi 1. Kwestia preferencji i repertuaru jaki się słucha , w rozmowach poodsłuchowych zdawało się że większość zostałaby przy jedynkach . Nie uważam że nowe Orfiaki  to zmiana jakościowa jaką sugerowałaby nam cena , czyżbyśmy doszli do ściany techologicznej i z elektrostatów nie da się więcej wycisnąć ? Dekada badań , milony wydane na stworzenie nowego lidera i kosmiczna cena podkręciła tylko naszą wyobraźnię i oczekiwania.  W jednym nie miałem wątpliwości stary Orfi to wizualne dzieło sztuki i uczta nie tylko dla ucha , za to nowy skojarzył mi się z 1 listopada gdzie na grobie babci Pelasi rodzina postawiła znicze z każdego możliwego dyskontu i stara się je jakoś ułożyć . Mimo tego estetycznego zgrzytu nie postawiłbym krzyżyka na nowym wcieleniu Orfeusza .