Audiohobby.pl

ORPHEUS 2 na żywo – prezentacja wyłącznie dla userów Audiohobby

Krzysztof_M

  • 1471 / 5294
  • Ekspert
20-03-2016, 22:16
Stefanie - masz rację, interpretacja faktów to też często rzecz gustu :) Mnie wyszło jednak, że niedosyt pozostał, oczekiwałem wielkiego kroku naprzód w dziedzinie jakości dźwięku w słuchawkach.
Możliwe, że wiele więcej już się uzyskać nie da z obecnych dostępnych cywilnie technologii.
Krążyć można jedynie na pewnym pułapie. A człowiek chciałby jednak rewolucji.

Za to z odsłuchów przywiozłem inną, bardzo miłą niespodziankę :)
α β Σ Φ Ω ℧ μ π °C ± √ ² < ≤ ≥ > ^ Δ −

Synthax

  • 2323 / 4121
  • Ekspert
20-03-2016, 22:21
Choćby ze względu na samą wygodę, która przy słuchaniu muzyki jest ważna - wybrałbym Orfiego 1

A brzmieniowo, cóż - jedynka trochę surowsza, bardziej otwarta, bardziej bezpośrednia. Bardziej taki Mercedes CLS AMG / Audi RS. Lepsze do akustyki.
Dwójka trochę bardziej popisowa, lekko podpompowany basik. większa kontrola na prezentacją - krótka smyczka. Ale właśnie kosztem rozmachu i oddechu. Takie brzmienie bardziej w stylu Maybach/A8. No i potwornie ciężkie. Są gatunki w których wypadnie lepiej (choćby cięższy pop)

Synthax

  • 2323 / 4121
  • Ekspert
20-03-2016, 22:23
Karol, gdzie zdjęcie grupowe? :)

Gustaw

  • 3856 / 3324
  • Administrator
20-03-2016, 22:25
Gustaw, widziałem jak Karolowi (?) skasowano samochód na parkingu przed Zachętą (nie żart) i chyba tam jeszcze został poszukując winnego...

Rozmawiałem jeszcze z nim o tym przed Zachętą. Na szczęście ma świadka.

Karol

  • 2011 / 4333
  • Ekspert
21-03-2016, 01:42
Gustaw, widziałem jak Karolowi (?) skasowano samochód na parkingu przed Zachętą (nie żart) i chyba tam jeszcze został poszukując winnego...

Właśnie wróciłem.
Niestety mimo poświęconego czasu i dołożenia wszelkich starań, nie udało mi się dopaść gościa.

W zakresie fotorelacji liczyłbym na kolegę Karola, który przemierzał spotkanie z dość dużym (pewnie hajendowym :>) aparatem.
...

Okazuje się, że sam hajendowy aparat nie wystarczy. Trzeba jeszcze umieć nim robić zdjęcia.
Co prawda Gustaw już na "imprezie" zauważył, że nie włożyłem karty pamięci, ale słowa nie powiedział.
Dopiero po wszystkim powyśmiewał się ze mnie na forum.

To co zauważyłem z bardziej istotnych rzeczy.
...
Karol biegał wszędzie z aparatem udając, że nie zapomniał włożyć do środka karty pamięci.
...

Dlatego udało mi się zrobić raptem 3 zdjęcia, bo tyle się zmieściło w pamięci aparatu.
Na dodatek synchronizacja lampy z aparatem się rozjechała i 2 zdjęcia się nie udały.
Zostało jedno i to nie najlepszej jakości...

Karol, gdzie zdjęcie grupowe? :)

Jest, tu pod spodem...
:-)
« Ostatnia zmiana: 21-03-2016, 01:53 wysłana przez Karol »

Road To Nowhere

  • 1033 / 5905
  • Ekspert
21-03-2016, 07:26
Oj Ductus,Ductus czyżby spiskowa teoria z udziałem Sennheisera ?
Zamiast montować jakieś starożytne pokrętła (wysokie ,niskie ,balans) niepasujące do tego
funeralnego dizajnu zaaplikowali COŚ do środka i za "drobną opłatą" będzie można nabyć
"pilota" i za jego pomocą skorzystać z 99 a co tam 999 "ustawień brzmienia" w przetworniku ?
Zrobiła tak Firma AA z Krakowa i Recenzent chwalił .

aulait

  • 1390 / 5562
  • Ekspert
21-03-2016, 08:44
Serdecznie dziękuję Wiktorowi za umożliwienie wspaniałych odsłuchów i bardzo miłe przyjęcie. Równie wiele podziękowań dla przedstawiciela Sennheisera. Przekąski były bardzo dobre i sobie nie żałowałem :))) Jedynie trochę uciążliwe były zewnętrzne szumy w sali odsłuchowej, ale jakoś dałem radę :)

Przechodząc do meritum odsłuchy dokonywałem z moją Panią w serii po niecałe 10 minut każdy model. Odsłuchiwałem specjalnie przygotowanej składanki  16 dobrze znanych mi nagrań od rocka, bluesa, psychodeli, elektroniki, jazzu, popu do klasyki. Od fatalnie zapisanych 4AD - Cocteau Twins "Treasure"  do znakomitych jak Igor Strawiński - Reference Recordings.


Pech chciał, że odsłuch rozpocząłem od starych Orfeuszy, które mnie zaczarowały. Klasa brzmienia, jego natura, to jest coś, co doskonale wpisało się w moje pojęcie piękna i naturalności. Właściwie trudno mi cokolwiek wskazać jako słabe w tych w słuchawkach. Po prosu moje granie. W takiej sytuacji nowe wypadły słabiej. Nie posiadały już takiej wysublimowanej, bogatej kolorystyki, naturalności, blasku. Były takie napuszone, bas był większy, ale w moim odczuciu mniej zróżnicowany, zakrywający  to co dla mnie najpiękniejsze w muzyce. Nie moje granie.

aulait

  • 1390 / 5562
  • Ekspert
21-03-2016, 09:05
Właśnie wróciłem.
Niestety mimo poświęconego czasu i dołożenia wszelkich starań, nie udało mi się dopaść gościa.

Karol bardzo mi przykro z powodu auta. Nie wiem czy pamiętasz, ale przed samym wyjściem mówiłem Ci o tym, ze kupiłem stare, czerwone Audi 80 Avant 1,9 TDI. Mieszkam w Krakowie kilka minut od Rynku i nie ma wjazdu do kamienicy, auto musi stać na ulicy.  Auta na ulicy regularnie są uszkadzane przez wracających "imprezowiczów takich samych inaczej" W wypadku starego audi wyłamane lusterko (z ogrzewaniem) czy zbity reflektor to koszt koło 100 PLN za używany oryginał. Paliwa też pali malutko. Czyli da się wyżyć. Do mojej amerykańskiej 3 litrowej Mazdy 6 wszystko kosztuje kupę kasy i jest trudno osiągalne. Więc każda usterka doprowadza do bólu głowy. Teraz Mazda przeważnie stoi pod Krakowem, a ja "bujam się" starym Audi ;)


Karol sprawdzałeś pobliskie kamery? Często rejestrują takie zdarzenia.
« Ostatnia zmiana: 21-03-2016, 09:10 wysłana przez aulait »

-Pawel-

  • 4724 / 5508
  • Ekspert
21-03-2016, 09:28
Kurcze niefajna sprawa z tym autem, teoretycznie w takim miejscu podobne wydarzenie nie powinno mieć miejsca.

Powoli porządkuję zebrane z odsłuchów wnioski, może wyjdzie z tego coś czytelnego :-)

Synthax

  • 2323 / 4121
  • Ekspert
21-03-2016, 11:07
OK, prawie wszystkich poznałem ale mam pytanie o Panów, kim są na naszym forum (od prawej patrząc na zdjęcie) numerki: 1, 2, 8 (obok Pani). Bo nie zdążyłem się z Wami przywitać :)

4m

  • Gość
21-03-2016, 11:17
2 i 3 to atak klonów :)

aulait

  • 1390 / 5562
  • Ekspert
21-03-2016, 12:03
OK, prawie wszystkich poznałem ale mam pytanie o Panów, kim są na naszym forum (od prawej patrząc na zdjęcie) numerki: 1, 2, 8 (obok Pani). Bo nie zdążyłem się z Wami przywitać :)

Synthax ósemka to ja z moją Panią. Ty który jesteś?

Było by super, gdyby podpisać czyje wizerunki przedstawia fotka. Np. od lewej do prawej, kto jest kto?

Haka

  • 2996 / 5190
  • Ekspert
21-03-2016, 15:05
Było by super, gdyby podpisać czyje wizerunki przedstawia fotka. Np. od lewej do prawej, kto jest kto?


Bardzo dobry pomysł, bo kojarzę tylko naszego admina, którego nawiasem mówiąc zepchnięto gdzieś na sam tył - oj  będą bany :)

Żeby nikt nie czół się pokrzywdzony, można założyć wątek gdzie będzie mogła "ukazać się" reszta odważnej załogi AH.

zdezintegrowany

  • 1278 / 4698
  • Ekspert
21-03-2016, 15:24
nie widzę munduru! jak mam poznać gustawa? hmm ...
zdezintegrowany

Synthax

  • 2323 / 4121
  • Ekspert
21-03-2016, 15:39
OK, prawie wszystkich poznałem ale mam pytanie o Panów, kim są na naszym forum (od prawej patrząc na zdjęcie) numerki: 1, 2, 8 (obok Pani). Bo nie zdążyłem się z Wami przywitać :)

Synthax ósemka to ja z moją Panią. Ty który jesteś?

Było by super, gdyby podpisać czyje wizerunki przedstawia fotka. Np. od lewej do prawej, kto jest kto?

O to super. Miło mi. A ja po lewej stronie z małżonką też :)