Audiohobby.pl

Serwer muzyczny DIY

rochu

  • 332 / 5889
  • Zaawansowany użytkownik
23-08-2008, 23:57
Mam Epia m10000 i pierwsze co zrobiłem to wymiana wentylatora na procesorze.
Oryginalny nawet z potencjometrem był dośc głośny.

rochu

  • 332 / 5889
  • Zaawansowany użytkownik
24-08-2008, 00:59
Ja kupiłem do Via Epia wiatrak Silverstona 40x40.

Ostatnio zastanawiam się czy nie wrócić do miniaturyzacji mojego peceta do muzyki.
Płyty ze zintegrowanym Intel Atom wygladają całkiem zachęcająco i są tanie.

rochu

  • 332 / 5889
  • Zaawansowany użytkownik
24-08-2008, 10:37
Uwaga na zasilacze zewnetrzne.
Mam taka obudowe Silverstona do Mini ITX, której zasilacz pięknie sieje i słychać w kolumnach tętnienia.

BObiektItgVer

  • 604 / 5755
  • Ekspert
24-08-2008, 17:52
Jaka jest sekwencja dźwięków podczas tego POST?

rochu

  • 332 / 5889
  • Zaawansowany użytkownik
24-08-2008, 17:55
Spróbuj odpalic na zwykłym zasilaczu do PC.

rochu

  • 332 / 5889
  • Zaawansowany użytkownik
24-08-2008, 20:17
Kilka razy miałem taki przypadek, z reguły okazywało się że płyta główna jest wygieta i gdzieś jakaś ścieżka nie styka albo sama płyta przywiera do czegoś co może powodowac zwarcie.

rochu

  • 332 / 5889
  • Zaawansowany użytkownik
25-08-2008, 16:08
Kurcze, szkoda. Projekt wyglada na prawdę fajnie.
Nie miałem nigdy Jetway-a, wieć nic nie podpowiem sensownego.
Jedynie tyle moge rzec, że w tego typu sytuacjach wyjmowałem płyte z obudowy i kładłem ja na płask na jakiejs książce, wyciagałem wszelkie zbedne karty, zostawiałem 1 szt Ram-u, resetowałem biosa zworką przy wyjętej baterii, a potem próbowałem odpalić.
Z jednym wyjatkiem - rzeczywiście zwalonej płyty - ta procedura działała.

BObiektItgVer

  • 604 / 5755
  • Ekspert
28-08-2008, 20:07
>POST - dlugi krotki krotki i chyba jeszcze jeden krotki

problem z podsystemem video

madly

  • 118 / 5885
  • Aktywny użytkownik
29-08-2008, 12:59
>> rochu, 2008-08-25 16:08:39
Kurcze, szkoda. Projekt wyglada na prawdę fajnie.
Nie miałem nigdy Jetway-a, wieć nic nie podpowiem sensownego.
Jedynie tyle moge rzec, że w tego typu sytuacjach wyjmowałem płyte z obudowy i kładłem ja na płask na jakiejs książce, wyciagałem wszelkie zbedne karty, zostawiałem 1 szt Ram-u, resetowałem biosa zworką przy wyjętej baterii, a potem próbowałem odpalić.
Z jednym wyjatkiem - rzeczywiście zwalonej płyty - ta procedura działała.


rochu - wlasciwa procedura reanimacyjna, potwierdzam
czasami pomaga jeszcze inny manewr.
wyjecie procesora i uruchomienie plyty glownej na pare sekund bez procesora, mialem przypadek, ze pomoglo to reanimowac plyte, ktroa dziwnie sie zachowywala, problem przestal wystepowac

DigitalFan

  • 56 / 5799
  • Użytkownik
12-09-2008, 22:35
VIA-EPIA to raczej zabawki - zrezygnowałem z nich. Z mini-ITX może jakaś przemysłowa by się nadała, ale będzie drogo - poza tym w Polsce jest mały wybór obudów. Podoba mi się Gigabyte GA-EG45M-DS2H 1.0 G45 VGA - mATX, w 4max mają fajne obudowy np. SilverStone SUGO SG01B-F Black, ale nie mają odpowiedniego coolera też SilverStone wykorzystującego wiatrak zasilacza. Wydaje się, że optymalna byłaby płyta pod procesor mobilny - ciężki problem, takich płyt jest bardzo mało na rynku: jedną robi ASUS i chyba też MSI - nie mam zaufania do tej firmy, kiepska jakość. MSI ma wprowadzić do sprzedaży ITX pod mobilny - kiedy i za ile licho wie. Intel z Atomem jest podobno lepszy od VIA-EPIA, ale dla mnie kiepsko, bo nie ma wyjścia cyfrowego optycznego i musiałbym zająć jedyne złącze PCI odpowiednią kartą dźwiękową. Zaletą jest cicha praca tego maleństwa jeśli się znajdzie odpowiedni zasilacz i obudowę. Nie warto wszystkiego nadmiernie miniaturyzować - w obudowa musi być przewiewna. W końcu zawsze podczas pracy układu wydziela się ciepło i podnosi temperatura. Np. pasywny zasilacz ATX - prawie bezgłośny, ale ciepło i tak trzeba z obudowy odprowadzić, inaczej układy się usmarzą.

Na ludzkiej niewiedzy i naiwności najłatwiej zarobić.

Mark
Na ludzkiej niewiedzy i naiwności najłatwiej zarobić.Mark

rochu

  • 332 / 5889
  • Zaawansowany użytkownik
12-09-2008, 22:52
Po zabawie z kilkoma Via Epia i tak powróciłem do standardowej płyty pod Intela.
Szkoda nerwów.
Epia u mnie robi za komputerek do okazjonalnego downloadu i tu się sprawuje znakomicie.

x_nerve

  • 1 / 5803
  • Nowy użytkownik
15-01-2009, 09:45
Lekki OT:
Czy wyceniony przez Ciebie na 300zł Netgear umożliwia zainstalowanie na nim Slimcenter, bądź innego serwera mediów dla Squeezeboxa?

  • Gość
21-01-2009, 09:54
Można także spróbować ZOTAC  na przykład tego:
http://www.zotac.com/index.php?option=com_content&task=view&id=300&Itemid=425
Obudowy pod ITX  produkuje również Modecom:
http://www.modecom.pl/product.php?id=494&pageNr=2
 Nie sprawdzałem tylko jakie chłodzenia do nich wchodzą i jaki zasilacz pociągnie te płyty.

Via EPIA jest rozwiązaniem wykorzystującym procesory C3 i C7 mające duże możliwości kryptograficzne. I nadaje się bardziej do zastosowań komercyjnych.



PS. Dlaczego chcesz wstawiać wzmacniacz w obudowę komputera?

foxbat

  • 1057 / 5922
  • Ekspert
20-04-2009, 10:03
widzialem gdzies karty PCI z tripathem... ciekawe jak by sie to zgralo...
"jamnik" - wyraz zakazany na audiostereo

Bacek

  • 2369 / 5915
  • Ekspert
29-04-2009, 10:54
A to nie jest tak że wiatraki zwalniają jak Windows przejmuje kontrole nad sprzętem?
------------------------------------------------------------------------------------------------
Prawdziwa głupota za każdym razem pokona sztuczną inteligencję.
ali baba and the forty thieves
Ali Baba and the Forty Thieves
Ali Baba and the FORTY THIEVES
ALI BABA AND THE FORTY THIEVES