Audiohobby.pl

Ibuki dac klon

a_men

  • 746 / 5906
  • Ekspert
01-11-2011, 21:21
To działaj:) Szybka lampizacja i nowe doświadczenia.
Masz okazję być pierwszy.

krz

  • 88 / 5320
  • Użytkownik
01-11-2011, 22:22
No właśnie jakoś nie mogę się doczekać porządnej oferty na trafo do lampizacji, a nie chcę zamawiać. Już dawno bym TDA1549 zlampizował, ale muszę każdy element skompletować.
Ma ktoś coś w szufladzie na zbyciu?
I zastanawiam się, czy celować SRPP, WK-WA czy coś na wzór Ibuku.

krz

Molibden

  • 1906 / 5912
  • Ekspert
01-11-2011, 23:13
W ibuki jest chyba tylko wtórnik katodowy, więc poza modulatorem harmonicznym jego funkcja jest pomijalna. SRPP czy WK-WA, ilość lamp ta sama więc można oba wypróbować (chociażby po jednym kanale).  
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

krz

  • 88 / 5320
  • Użytkownik
02-11-2011, 00:05
A może ktoś chce DAC do sprawdzenia, czy coś z tego będzie. Zanim ja części pozbieram to się trzy razy rozmyślę i minie kolejne pół roku.
Byłoby pięknie jakbym zmieściłbym tu jeszcze trafo i lampę.

krz

a_men

  • 746 / 5906
  • Ekspert
10-02-2012, 12:15
W końcu dotarł do mnie Dac, o którym napisałem w pierwszym poście. Jest na prawdę maleńki:) Wykonany bardzo porządnie, z dobrych części (rezystory precyzyjne, elektrolity Elna).

Podłączyłem go do laptoka z ubuntu i wpiąłem słynne Philipsy SHP5401. Powiem szczerze, ze jestem mile zaskoczony:) Niedługo sprawdzę jak się sprawuje w głównym systemie i wtedy zobaczę, czy będę go lampizował.

Tak czy inaczej nazwałem go (oczywiście po japońsku) Bukkake Dac:))) Wrażliwcy, którzy myślą, ze kobiety nie robią kupy, niech nie sprawdzają co to znaczy, a reszta będzie wiedziała skąd nazwa:)