Audiohobby.pl

Najlepszy dac-wzmacniacz słuchawkowy do 4-5K

Synthax

  • 2323 / 4129
  • Ekspert
14-04-2013, 22:54
Moje pytanie dotyczy sprzętu który można kupić najlepiej w PL, lub ewentualnie w Europie. Ważne jest to żeby funkcja wzmacniacza nie była traktowana po macoszemu. Rozważam zmianę źródła (CDP), więc biorę pod rozwagę wariant napęd+dac. A jako że słuchawkowy świat mnie pochłonął (HD650 + T70), stąd pojawia się aspekt wzmaka.
Priorytety to przestrzeń i naturalny głęboki bass.

fallow

  • 6457 / 5880
  • Ekspert
14-04-2013, 23:24
Idealny i legendarny juz mozna powiedziec kompan do HD650:
http://www.wooaudio.com/products/wa2.html

Sam uzytkowalem go przez jakis czas. Po oplaceniu transportu powinno wyjsc pod 4K. Z VATem i clem kolo 5K.

Mimo, ze jedne i drugie sluchawki sa wysokoohmowe 250 i 300 Ohm to HD650 i pomimo wyzszej skutecznosci Beyerow - beda zdecydowanie bardziej wrazliwe na zrodlo niz HD650. Standardowy zestaw lamp z jakim sprzedawany jest wzmacniacz tez zdecydowanie bardziej bedzie pasowal do HD650.

- Jezeli chcesz natomiast isc w jaknajbardziej przezroczysty wzmacniacz - to oczywiscie moze byc to ten sam dla HD650 i T70.
- Jezeli natomiast zalezy Ci na konkretnej sygnaturze to nie ma takiej mozliwosci by wybrac jeden dla HD650 i T70 gdyz jedne i drugie sluchawki ida w przeciwlegly punkty na okregu zbioru cech prezentacji brzmienia.
- Jezeli zalezy Ci na latwosci kreaowania brzmienia pod wlasne potrzeby - powinienes wybrac lampowca. Inna lampa - inne brzmienie.
(*) Tu az sie prosi o OTL skoro jedne i drugie sa wysokoohmowe.

fallow

  • 6457 / 5880
  • Ekspert
14-04-2013, 23:29
Jezeli chodzi o przestrzen to IMHO na tym wzmaku jest po prostu bardzo dobra, w wielu jej aspektach. Plany budowane sa pieknie wzdluz i wszerz. Jezeli chodzi Ci o gleboki bas to polecam od razu zamowic z lampami TungSola 7236 zamiast standardowych 6080. Dlugo szukalem odpowiednich lamp mocy do niego - z podobyn priorytetem - i po dlugich poszukiwaniach odnalazlem wlasnie taka. Teraz po latach widze, ze jest nawet oferowana jako upgrade od razu u Woo i to jeszcze w wersji od TungSola.

fallow

  • 6457 / 5880
  • Ekspert
14-04-2013, 23:31
Ba, widze ze nawet prostowniki Westinghouse\'a oferowane sa od razu jak upgrade - cos pieknego :)
Lamp uzywanych jako drivery polecam nie zamawiac u Woo, tego typu lamp jest wszedzie na peczki wiec zabawa na dlugie lata.

wisniewski90

  • 24 / 4053
  • Użytkownik
15-04-2013, 07:21
Black Pearl!!! W tej cenie to najlepszy wzmak  jaki słuchałem:)

Synthax

  • 2323 / 4129
  • Ekspert
15-04-2013, 09:28
Panowie Panowie,

W temacie jest dac-wzmacniacz :) Szukam czegoś a la Audio Lab, Mytek, ewentualnie dwa pudełka jeśli tak wyjdzie, a nie jedna obudowa.

majkel

  • 7476 / 5910
  • Ekspert
15-04-2013, 11:02
W budżecie poniżej 2500zł możesz mieć DAC i kabel koncentryczny, który w połączeniu ze wzmacniaczem za około drugie tyle da Ci więcej niż kombajn z okolic 5k PLN. Ot cała logika. Zresztą kabel cyfrowy jakiś i tak musisz wliczać przy zakupie kombajnu - koncentryczny lub USB, więc to teoretycznie odpada z wyliczeń. DAC bez USB pod przeróbkę 250zł, przeróbka 400zł, zasilacz liniowy 150zł, konwerter USB + przeróbka 700zł, dobry kabel USB 400zł, rasowy kabel koncentryczny od 900zł, wzmak od 1800zł minus coś tam do stargowania przy hurcie. Pudełek niby więcej tylko znajdź takie jedno, które dorówna tej plątaninie kabli i urządzeń w podobnym budżecie. Ja takiego nie znam.

fallow

  • 6457 / 5880
  • Ekspert
15-04-2013, 11:11
Sorry, zle przeczytalem - myslalem ze ma byc sam wzmak :)

Majkel: Tylko pytanie czy kolega jest juz na tym poziomie audioswirstwa czy jeszcze poki co ceni np. miejsce na biurku i blednie sobie zaklada ze jak ten kombajn kupi to juz tak to bedzie stalo a on bedzie juz tylko sluchal :)))

lancaster

  • Gość
15-04-2013, 11:13
Majkel, prosba : oferty uslugowe i produkcyjne kieruj tam gdzie zwykle (audiosalon).

lancaster

  • Gość
15-04-2013, 11:16
Poza tym nie jest przesadzone ze "kombajn" nie bedzie sie podobał bardziej...wszystkiego trzeba posłuchac osobiscie, bo dzięki poradom/recenzjom z netu i prasy mamy pełne działy ogłoszeń "sprzedam uzywany tylko 3 miesiace....jeszcze na gwarancji" lub wręcz "praktycznie nie uzywany" :-)

Chcesz kombajn, kup kombajn i ciesz sie muzyką. Najwazniejsze jest dopasowanie urzadzen (słuchawki do wzmaka w tym wypadku) i nie ma "lepszych" czy "gorszych" tylko lepiej spasowane pod oczekiwania.

fallow

  • 6457 / 5880
  • Ekspert
15-04-2013, 11:22
Odpowiadasz na wpis
 >> lancaster, 2013-04-15 11:16:42
Chcesz kombajn, kup kombajn i ciesz sie muzyką. Najwazniejsze jest dopasowanie urzadzen (słuchawki do wzmaka w tym wypadku) i nie ma "lepszych" czy "gorszych" tylko lepiej spasowane pod oczekiwania.


To prawda. Obecnie tez jestem na takim etapie, ze wole kombajn, dodtakowo im mniejszy tym lepiej a i nawet kombajn to za duze slowo, raczej maly tandemik :)

barthuss1

  • 198 / 4824
  • Aktywny użytkownik
15-04-2013, 11:32
Coś z oferty Audio-GD ?
http://www.4hifi.pl/

majkel

  • 7476 / 5910
  • Ekspert
15-04-2013, 14:54
>> lancaster, 2013-04-15 11:13:01
Majkel, prosba : oferty uslugowe i produkcyjne kieruj tam gdzie zwykle (audiosalon).

Ja proponuję, żebyśmy nie przesadzali z interpretacjami typu "mówimy partia, w domyśle Lenin". Niczego konkretnego nie zaoferowałem.

Co do podobania się, to wiadomo, że każdy pisze za siebie używając słów "lepszy/gorszy". Ja taką terminologię odnoszę do jakości dźwięku, bo mnie się bardziej podoba, gdy jakość dźwięku jest lepsza. Dla mnie urządzenie bardziej przekłamujące będzie brzmiało gorzej nawet, gdy odbiór może być w jakimś sensie "ładniejszy". Mnie najbardziej kręci naturalność przekazu składająca się na szeroko pojęte różnicowanie i radzenie sobie z wielością i złożonością informacji dźwiękowych, paleta barw, precyzja tekstur, itp.

Synthax

  • 2323 / 4129
  • Ekspert
15-04-2013, 17:25
Tak się składa, że jestem już chyba w tym stadium choroby, w którym nie muszę mieć kompletu idealnie mieszczącego się na komodzie.
Słowa Majkela odebrałem obiektywnie nie jako ofertę, raczej jako coś co wskazuje pewien kierunek, bo z tego co wiem w jego ofercie nie ma DAC\'a, chyba że coś mnie ominęło.
Czy jest coś sprawdzonego? coś czego sprzedało się więcej niż 5 sztuk w kraju? I co muzykalnie gra, spełniając opisane funkcje. Gdybym chciał mieć jednak mniej kabli.

Na razie odnotowałem: Yulong 100, Mytek, Audiolab M-Dac, Burson?, Fostex.

Chciałbym kupić coś na dłuższy czas. Bo zabawy są fajne, ale wychodzą drożej.