Audiohobby.pl

Nowy, dobry odtwarzacz MP3 do 2 tys

Gustaw

  • Gość
29-07-2009, 11:21
>> jjurek, 2009-07-29 11:12:51
>> Gustaw
Bez żadnych kombinacji ? :)
Teoretycznie to nienajszczęsliwsze połączenie.

Syn ma takie podłączenie iPoda Classic 80GB do Yamahy Pianocraft i chodzi to bardzo ładnie
Próbowałem też w swoim systemie i było całkiem fajnie. Może nie był to high-end ale z wykopem i ogólną "radochą" w dźwięku.

Gdzieś mam jakiegoś Mini Docka z pilotem ale i tak w końcu trafił do kąta. Myślę, że jeżeli już kombinować z jakimś dockiem to chyba z takim Wadii. Zdaje się ale ten dock ma zarówno cinche jak i cyfrowe wyjście omijające DAC-a w iPodzie. Cena chyba coś ok. 1200 zł.

Mnementh

  • 118 / 5519
  • Aktywny użytkownik
29-07-2009, 11:41
Mam coś niecodziennego, czego inny by nie polecili. Tutaj napisałem kilka słów o tym odtwarzaczu.
http://audiohobby.pl/topic/8/4352#koniec

Ged

  • 1716 / 5914
  • Ekspert
29-07-2009, 12:21
Mnementh
Czytałem Twój opis od razu jak tylko się pojawił. Miałem kiedyś zwykłego discmana Sony.
Teraz chcę coś małego, tak aby w razie czego do samolotu był tylko płaski, mały odtwarzacz i słuchawki douszne.
Pozdrawiam

Mnementh

  • 118 / 5519
  • Aktywny użytkownik
29-07-2009, 12:34
>> w.luczynski, 2009-07-29 12:21:53
Mógłbyś jeszcze rozejrzeć się za Rio Carbon. To coś jak rio karma, tylko o wiele mniejsze. Kupiłem bratu ostatnio taki odtwarzacz i on go docenił. Wcześniej podkradał mi moją rio karmę, ale teraz jest na swoim :D Minusem carbona jest mniejsza moc na wyjściu i brak obsługi ogg i flac. Podobno można zrobić flash moda, ale tego nie potwierdzę. Carbon ma też dyktafon, co się może przydać :)

Z iriverów flashowych testowałem t10 2gb black - ale chyba go nie polecę, ze względu na zaledwie dostateczną jakość dźwięku (w porównaniu do karmy czy ihp-120)

Generalnie to bym polecił też rio karmę. Można wstawić do niej kartę cf do max 130GB, więc jest to przyszłościowy odtwarzacz. W docku do karmy są wyjcia rca, co daje spore możliwości połączeniowe.  Poza tym duża moc wyjściowa - 55mW/kanał przy 16 ohm i bardzo dobra jakość dźwięku

Tak jak koledzy radzili - możesz się rozejrzeć za iriverem h340 lub h320. Jest to dobry pomysł, biorąc pod uwagę, że teraz na allegro są dwa wystawione. Także najprostsza droga do dobrego odtwarzacza dla Ciebie to zdaje się te dwa modele :)

asmagus

  • 4439 / 5461
  • Ekspert
29-07-2009, 16:01
Co do Ipoda

Mam od "dawna" Ipod Video LE U2


Z plików mp3.... słabo, marnie, przeciętnie, krytyka zasłużona.. jednak gdy itunsem zgram sobie oryginalną płytkę CD do apple lossless ... "lodzio miodzio", dużo lepiej nić Onkyo DX-7511. Przede wszystkim jest fantastyczna góra.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Apple_Lossless

Ged

  • 1716 / 5914
  • Ekspert
29-07-2009, 16:41
asmagus
Też zamierzam przegrywać oryginalne płyty CD do apple lossless.

Mnementh

  • 118 / 5519
  • Aktywny użytkownik
30-07-2009, 01:12
>> w.luczynski, 2009-07-29 16:41:4
Ja nie wiem, jakoś mnie ipody nie przekonały :) Mocno przereklamowany towar.

A słuchajcie panowie, co z Creativem i wytworami typu Creative Zen itd? Pomineliśmy creative\'a

Co do zgrywania do mp3 - mp3 ssie. Ja jadę wyłącznie na flacu albo na wavach. To powrót do punktu wyjścia - bardziej opłaca się nagrać płytkę cd-audio niż się bawić w jakieś stratne kompresje. Płytka kosztuje 40groszy. Wychowałem się na mp3-kach, ale ostatnio wracam do płyt cd :) Za co za tym idzie do discmanów, które kosztują grosze w dzisiejszych czasach, ergo do samolotu jak znalazł :). Nie martwimy się, że coś się zepsuje i mamy 100% jakości.
Sorry za mały offtop, ale musiałem to z siebie wyrzucić o3o