Audiohobby.pl

Czy 100 tys. audiofilów ma rację?

magus

  • 20990 / 5914
  • Ekspert
05-12-2013, 23:22
>> StartRockToday, 2013-12-05 22:09:28
>Do badań Kolego @Magus musisz się sam dokopać.


jakby mi zależało, to może
(no i musiałyby jeszcze istnieć)

ale my już chyba prowadziliśmy rozmowę w tym stylu (czyli tezy z sufitu), o ile pamiętam?

----------------


Panowie
dyskusje o ewolucji są tu trochę nie na miejscu moim zdaniem (ale pogadać można, czemu nie)

jakoś nie sądzę, aby dobór takiego czy innego sprzętu audio miał mierzalny wpływ na przetrwanie i przekazanie genów przez danego osobnika
a dokładnie o to chodzi w ewolucji - o przewagę nad "konkurencją"
(w kontekście ewolucji to faktycznie lepiej by się odnalazł Roland, który by zasugerował od razu zamianę słuchawek za 10 kPLN na najtańszą BMK-kę, co się wprost proporcjonalnie przekłada na liczbę zapłodnionych samic - choć tutaj znowu wraca kwestia jakości tych samic... ehhhh nie jest łatwo z tą ewolucją ....)


powiem tak, gdybym już koniecznie miał wyciągać jakieś wnioski o ewolucji człowieka w kontekście doboru sprzętu audio, to nie jestem w stanie pozbyć się myśli, że homo sapiens jest ślepą uliczką ewolucji...





-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

lancaster

  • Gość
06-12-2013, 07:29
Poza konkursem.

Uwazam ze audiofile to indywidualisci, owszem mozna wszystko zaszufladkowac chocby w szufladce wyjątkowosc i stwierdzic ze w masie to szary przyslowiowy Kowalski który poza TV i wakacjami raz w roku nie ma praktycznie zainteresowan.
To tak jak z opowiescia o wrzatku i lodowatej wodzie. W jednym trzymasz lewa noge w drugim prawa, średnia wychodzi ze woda jest letnia, czyli spoko. statystyka jednym slowem.

Cypis, postaw teze, bo widocznie za glupi jestem i nie kumam o co Tobie chodzi. Ewolucyjnie audiofilizm jest zapewne zbedny, podobnie jak wyjazdy na wakacje, alkohol, imprezy, branie udzialu w tej dyskusji i wiele innych.

lancaster

  • Gość
06-12-2013, 07:46
Czytajc pierwszy wpis we watku powiem tak.
Posluchaj sobie Yamah NS10 - kultowego studyjnego monitora to za cholere nie zrozumiesz dlaczego racjonalni "pro" nabijaja sie z audiofili. Pamietasz brzmienie telefonu wrzutowego z PRL ? Jak nie pamietasz to sobie przypomnisz.
A to jest narzedzie pracy, jedno z kilku na szczescie.
Idac dalej mialem niedawno okazje posluchania monitorow aktywnych KRK w cenie 1700 o ile dobrze pamietam.
Sam posluchaj bo nie uwierzysz jak napisze. To jest kolejne "narzedzie" realizatorskie - tym razem negatyw NS10 w stylu umcyumcy, średnica poszla w las.
Co tam jeszcze bylo....znajomy kiedys kupil monitory ADAM-a, mialy jakies zabezpieczenia na wejsciu ()pasywne kolumny. Nie szlo tego rozbujac 300W Tripathem, jak na 2 drogi z 18cm midbasem dosc wymagajace. w formie znakomitej nie mialem okazji posluchac, moze sie udalo moze nie.
Monitory studyjne za ok 5Kzl. Uznane. Postawione przy zestawie sun Audio SV2A3 i Heresy nie bylo o cyzm mowic, z wyjatkiem basu (większy, Heresy graja od 60Hz).

I to dlatego Cypis audiofile wybieraja co wybieraja bo nie potrzebuja narzedzi realizatorskich tylko sprzet do sluchania muzyki. Mocno co prawda kibicuje duzym Genelec a zwlaszcza Westlake, nie mialem okazji posluchac, ale wyglada to powaznie.


Moze u nas w kraju jest owczy ped o ktorym wspominasz, jest to zjawisko malejace bo ludzie zaczynaja szukac rzeczy wyjatkowych - uwierz na slowo.
Oczywiscie jak ktos ma środki, w przeciwnym razie lapie sie promocje w MM i tez slucha muzyki.
Czy takie poszukiwanie rzeczy wyjatkowych to cos niezgodnego z teoria ewolucji ? Moze rzecz zbędna ? A jak to ocenisz zakladajac ze czlowiek nie jest ostatnim co powiedziala matka natura i w przyszlosci pojawia sie na ziemi bardzieje wyrafinowane od nas organizmy ? Wtedy sie moze okazac ze to wszystko co odrzucamy jako zbedne jest naturalne i potrzebne a usrednianie ludzi w hawajskich koszulach w ramach statystyki prowadzi tylko do opoxniania rozwoju spoleczenstwa.

Skad wiesz ze slepa uliczka ewolucji jest to ze podoba Ci sie sposob prezentacji kolumn PA a nie np. statystyczne podejscie do swiata jakim sie poslugujesz ?

aulait

  • 1391 / 5571
  • Ekspert
06-12-2013, 07:54
StartRockToday  ewolucja to proces trwający cały czas. Miarą sukcesu ewolucyjnego jest ilość osobników danego gatunku, obszar zasiedlonego środowiska, jego dominacja w środowisku. Myślisz, że ludzka dominacja jest wynikiem tchórzostwa i tępoty? Moim zdaniem, jest to wynikiem inteligencji, sprytu, mądrości i ... przestrzegania procedur.

To, że człowiek uciekał przed lwem było wynikiem rozsądku, a fakt późniejszego zabicia lwa efektem zebrania swoich ziomków, ustalenia planu działania i przygotowaniu odpowiedniej broni. To było możliwe dzięki odwadze, sprytowi, wzajemnemu zaufaniu, przestrzeganiu procedur.

magus

  • 20990 / 5914
  • Ekspert
06-12-2013, 10:00
>> lancaster, 2013-12-06 07:46:21
>I to dlatego Cypis audiofile wybieraja co wybieraja bo nie potrzebuja narzedzi realizatorskich tylko sprzet do sluchania muzyki.


Marek, albo ja się zgubiłem, albo tym całym swoim wpisem stanąłeś po stronie Cypisa właśnie
przeczytaj mój pierwszy wpis w tym wątku, w którym cytuję, od czego w ogóle zaczęła się ta dyskusja




-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

StartRockToday

  • 171 / 4714
  • Aktywny użytkownik
07-12-2013, 12:57
Przecież ja się zgadzam z tym, że Człowiek uzyskał przewagę ewolucyjną nad lwem. Co nie oznacza, że od razu stał się istotą obiektywną i w pełni racjonalną.

3 lata psychologi i elementów psychiatrii jakoś mnie nie przekonały do tego sprytu i mądrości homo sapiens. ;)
Nie wiem czemu teraz, któryś z audiofilii miałby mnie przekonać :P

aulait

  • 1391 / 5571
  • Ekspert
07-12-2013, 15:11
Nie uważam, że człowiek jest w pełni obiektywną i racjonalną istotą. Uważam, że człowiek jest najinteligentniejszą, najmądrzejszą i najsprytniejszą znaną mi istotą na mojej planecie (ziemi). Trudno mi polemizować z tym, że Ciebie uczyli inaczej przez trzy lata na psychologii z elementami psychiatrii.
Ja nie zamierzam Ciebie przekonywać, wyraziłem tylko swoje zdanie w tym względzie ;)

Cervantes

  • 398 / 5914
  • Zaawansowany użytkownik
08-12-2013, 08:15
Generalnie zasada jest taka, że właściwe wnioski można wyciągnąć tylko mając wszystkie informacje, dlatego też np sądy przed wydaniem wyroku wysłuchują wersję obu stron. Czy w audio klient uzyskuje wszelkie informacje odnośnie sprzętu, czy w 95% tylko to co producenci i dystrybutorzy chcą mu przekazać. Powtórz coś 100 razy a stanie się to prawdą i dlatego zamiast rozsądku i wyborów opartych na rzetelnym logicznym i spokojnym podejściu do tematu,  taka propaganda kieruje ludzi w stronę wydawania pieniędzy na badziewie.

To tak jak np z pastami do zębów z fluorem. Fluorek sodu jest straszną trucizną, odpadem przemysłowym którego utylizacja kosztuje pierdyliony, znacznie zwiększa przyswajalność metali ciężkich przez organizmy żywe, i badania twierdzące że pomaga na zęby były sponsorowane przez przemysł kopalniany i chemiczny które to właśnie musiały pozbywać się fluorku sodu. Bonusem w tej całej historii jest fakt, że fluor jest głównym składnikiem niektórych leków psychotropowych zaminieniających ludzi w warzywa intelektualne. Stąd też fluoryzacja wody np w krajach Anglosaskich takich jak USA jest praktycznie obowiązkowa. A Fluoryzacja wody jako pierwsza została przeprowadzona przez nazistów w obozach koncentracyjnych i naziści byli zachwyceni jak dobrze otumaniało to internowanch ludzi. Spróbuj jednak w sklepie znaleźć pastę do zębów bez fluoru? Powodzenia, bo poza stoiskami Ziaji, sklepami Eko i internetem i bardzo niewielką ilością aptek jest to Mission Impossible. Czy zatem większość ludzi używających Blendamedów ma rację?  
.............................
When the Last Tree Is Cut Down, the Last Fish Eaten, and the Last Stream Poisoned, You Will Realize That You Cannot Eat Money
.............................
When the Last Tree Is Cut Down, the Last Fish Eaten, and the Last Stream Poisoned, You Will Realize That You Cannot Eat Money

StartRockToday

  • 171 / 4714
  • Aktywny użytkownik
09-12-2013, 15:55
>>>Trudno mi polemizować z tym, że Ciebie uczyli inaczej przez trzy lata na psychologii z elementami psychiatrii.

Nie uczyli mnie inaczej. Uczyli mnie szczegółowo.  :) Jest wiele dziur w jak to nazywasz "inteligencji" i "sprycie" np. mechanizmów obronnych, urojeń itd.

StartRockToday

  • 171 / 4714
  • Aktywny użytkownik
09-12-2013, 15:57
>>>Generalnie zasada jest taka, że właściwe wnioski można wyciągnąć tylko mając wszystkie informacje, dlatego też np sądy przed wydaniem wyroku wysłuchują wersję obu stron. Czy w audio klient uzyskuje wszelkie informacje odnośnie sprzętu, czy w 95% tylko to co producenci i dystrybutorzy chcą mu przekazać. Powtórz coś 100 razy a stanie się to prawdą i dlatego zamiast rozsądku i wyborów opartych na rzetelnym logicznym i spokojnym podejściu do tematu, taka propaganda kieruje ludzi w stronę wydawania pieniędzy na badziewie.

Zgadza się :).

aulait

  • 1391 / 5571
  • Ekspert
09-12-2013, 22:24
\'
"Jest wiele dziur w jak to nazywasz "inteligencji" i "sprycie" np. mechanizmów obronnych, urojeń itd. "

Tu się zgadzamy.

"np. mechanizmów obronnych, urojeń itd. "

w dodatku na temat... to żywcem o nas audiofilach :D

magus

  • 20990 / 5914
  • Ekspert
10-12-2013, 09:10
Cervantes,

czy dobrze rozumiem, że, w kontekście aktualnego offtopu, utylizacja fluorku sodu za pomocą organizmów Amerykanów świadczy o wejściu człowieka na kolejny etap ewolucji?

a przy okazji, przygotowują się oni na kryzys energetyczny i po nakarmieniu tablicą Mendelejewa każdy Amerykanin będzie się pięknie żarzył po zmroku jak  audiofilski lampowiec




-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

magus

  • 20990 / 5914
  • Ekspert
13-12-2013, 13:07
>> StartRockToday, 2013-12-09 15:55:18
>>>Trudno mi polemizować z tym, że Ciebie uczyli inaczej przez trzy lata na psychologii z elementami psychiatrii.

>Nie uczyli mnie inaczej. Uczyli mnie szczegółowo. :) Jest wiele dziur w jak to nazywasz "inteligencji" i "sprycie" np. mechanizmów obronnych,


a zajęcia z logiki były?
mechanizmy obronne to nie dziury, tylko ... mechanizmy obronne :)
no chyba, że to jednak nie są mechanizmy obronne, ale skoro tak, to tym bardziej ryzykowne jest twierdzenie, że to dziury :)

generalnie, żeby wysnuwać wnioski odnośnie jakości jakiegoś procesu, to warto wiedzieć dokładnie, jaki jest jego cel
bo inaczej robią się z tego opowieści ślepego o kolorach
(co może być ciekawe samo w sobie, ale niekoniecznie ma cokolwiek wspólnego z rzeczywistością)



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

magus

  • 20990 / 5914
  • Ekspert
13-12-2013, 13:13
aczkolwiek, może niepotrzebnie się czepiam, skoro dyskusja zeszła właśnie na ułomności inteligencji
Odszedł 13.10.2016r.

aulait

  • 1391 / 5571
  • Ekspert
13-12-2013, 13:47
Mechanizm obronny=>wypieranie=>ograniczenie intelektualne=>czepiasz się :)