Audiohobby.pl

Potrzebna pomoc w wyborze kabelka S/PIDF

artois

  • 12 / 5226
  • Nowy użytkownik
23-12-2011, 19:16
Witam :) tym razem świątecznie :)

Potrzebuję takiego kabla optycznego - długość ok 3.5 - 4m. w bardzo dobrej relacji cena/jakość.
Pozdrawiam i bardzo proszę o porady.

Art




HD650, HD800, AH-D7000
Audio_GD Phoenix
Audio_GD Reference 5
Audio_GD DI
ACSS Cable

-------------------------------------

Kef LS50
Hegel H80
MacBook Air

Tomanek,Chord,Wireworld

rosencrantz

  • 31 / 5694
  • Użytkownik
23-12-2011, 20:22
http://allegro.pl/kabel-przewod-optyczny-toslink-wt-wt-digital-5m-i1983410481.html

no przecież nietrudno znaleźć.. i ma gwarancję i ładne końcówki

nsk

  • 549 / 4869
  • Ekspert
23-12-2011, 21:04
Do ilu złotych?

artois

  • 12 / 5226
  • Nowy użytkownik
23-12-2011, 21:16
Myślę że tak do 200? Jest sens wydawać więcej?


A.


HD650, HD800, AH-D7000
Audio_GD Phoenix
Audio_GD Reference 5
Audio_GD DI
ACSS Cable

-------------------------------------

Kef LS50
Hegel H80
MacBook Air

Tomanek,Chord,Wireworld

rosencrantz

  • 31 / 5694
  • Użytkownik
23-12-2011, 21:19
a jest sens wydawać 200? a 150? a 50??

artois

  • 12 / 5226
  • Nowy użytkownik
24-12-2011, 12:52
Sam sobie takiego kabelka raczej nie zrobię. Możesz mi zapodać link do czegoś ciekawego z  z przewodnikiem szklanym? - oczywiście jak znajdziesz chwilkę... :)



HD650, HD800, AH-D7000
Audio_GD Phoenix
Audio_GD Reference 5
Audio_GD DI
ACSS Cable

-------------------------------------

Kef LS50
Hegel H80
MacBook Air

Tomanek,Chord,Wireworld

nsk

  • 549 / 4869
  • Ekspert
24-12-2011, 13:50
Kup sobie jakiegoś Belkina z eBay albo Beresforda od GradoFana. Jeśli pójść na całość to Lifatec Silflex Glass, ale to by cię trochę kosztowało.

artois

  • 12 / 5226
  • Nowy użytkownik
24-12-2011, 15:01
Lifatec Silflex Glass

Możliwość zakupu tylko u producenta? Nie wiesz czy handluje tym ktoś w PL?

Pozdrawiam
A.


HD650, HD800, AH-D7000
Audio_GD Phoenix
Audio_GD Reference 5
Audio_GD DI
ACSS Cable

-------------------------------------

Kef LS50
Hegel H80
MacBook Air

Tomanek,Chord,Wireworld

nsk

  • 549 / 4869
  • Ekspert
24-12-2011, 15:07
Tylko u producenta, ale zastanów się czy warto. Co chcesz w ogóle podłączyć optykiem?

ogorek

  • 855 / 5239
  • Ekspert
24-12-2011, 17:33
Wireworlda światełka możesz wypozyczyć u GradoFan-a i jak się do nich przekonasz to kupić.

Wesołych Swiąt
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Raziel

  • 57 / 5865
  • Użytkownik
26-12-2011, 22:15
Każdy będzie dobry o ile na końcu będzie widać swiatełko.
Badminton to jakaś odmiana staropolskiej gry w kometkę??

Gustaw

  • Gość
26-12-2011, 23:48
Czy te kabelki optyczne przesyłają światło o innej prędkości lub o innym kolorze, że mogą się różnić ? Pytam, bo czytałem, że nie samo światełko w tym tunelu ma znaczenie ale przede wszystkim źródło i odbiornik.

Z moich skromnych doświadczeń wynika, że kabelek za 15 zł tak samo "grał" jak ten za 400 zł.

ogorek

  • 855 / 5239
  • Ekspert
27-12-2011, 08:48
Odpowiadasz na wpis
>> Gustaw, 2011-12-26 23:48:16
Czy te kabelki optyczne przesyłają światło o innej prędkości lub o innym kolorze, że mogą się różnić ? Pytam, bo czytałem, że nie samo światełko w tym tunelu ma znaczenie ale przede wszystkim źródło i odbiornik.

Z moich skromnych doświadczeń wynika, że kabelek zao 15 zł tak samo "grał" jak ten za 400 zł.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

No co Ty lepsza kontrla basu w takim światełku za 500. Tak na serio to @fallow kiedyś robił porównania.
Ja się przekonałem do teorii @majkela, że większość coax-ów jest lepsza od wielu światełek (stosuje się tanie diody a nie laserowe nadajniki).
Nawet producent hiface podaje parametry dla coax a pisze, że dla światłowodów parametry są słabsze i zależą od odbiornika.

Wracając do światłowodów - nigdzie nie znalazłem zrozumiałego uzasadnienia czemu pewne konstrukcje mają być lepsze (np. wielowiązkowe, szklane). Rozumiem problem odbić i opóźnień ale nie rozumiem jak wspomniane technologie mają je zniwelować
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

majkel

  • 7476 / 5899
  • Ekspert
27-12-2011, 09:37
Parametry nadajnika i odbiornika TOSLINK przy zasilaniu jak w datasheet (w urządzeniu jest zazwyczaj zrobione to gorzej), są o dwa rzędy więlkości wyżej od progu percepcji jittera. Chodzi o gwarantowany czas przeniesienia zbocza sygnału na poziomie 15ns, i choćby nie wiem jaki cudowny kabelek optyczny dać, to odbiornik optyczny będzie wąskim gardłem transmisji. Od każdego kabla Toslink, jakiego próbowałem, lepszy był kabel DIY z przewodu do okablowań telewizji cyfrowej i dwóch wtyczek po 8zł, a do porządnego kabla cyfrowego w sensie walorów brzmieniowych to on ma jeszcze spory kawałek. Najbliżej do "antenówki" miał dźwiękowo optyk Belkin Pure AV z posiadanych przeze mnie. Różnił się tylko tym od koncentrycznego, że miał lekko mniej otwartą górę pasma. Dobry kabel koncentryczny z zastosowaniem dodatkowych patentów niwelujących odbicia zostawia za sobą transmisję kablem optycznym daleko w tyle. Jeszcze lepiej jest, gdy wejście koncentryczne posiada mądrze połączoną separację galwaniczną na dedykowanym transformatorze impulsowym. Ja to rozwiązanie stosowałem w ostatnich DACach, które robiłem. Inwestycja warta świeczki, a TOSLINK wtedy traci wszelkie swoje zalety. Zresztą tak jest "po bożemu". Galwaniczne łączenie sygnału S/PDIF to zagranie czysto budżetowe z racji, że i tak to będzie działać, w sumie i tak lepiej od Toslinka.
Miałem kiedyś szklany kabel Toslink, taki mocno opiewany na amerykańskich stronach. Grał raczej kiszkowato, gorzej od Beresforda lub Belkina. Kabel mikrofonowy do koncentrycznego odradzam. Na dostatecznie przejrzystym torze audio słychać braki w płynności dźwięku wynikające z niedopasowania impedancji. W sumie dobry Toslink zabrzmi lepiej, jeśli tylko urządzenie ma dobrze zrealizowane zasilanie odbiornika. Tak samo miedź OFC 4N to zapasem to, co jest potrzebne do skutecznego przesłania bitów. Tu biega przede wszystkim o konstrukcję geometryczną i elektryczną kabla oraz wtyczek. Temat badałem dość długo, gdyż zajmuję się tym komercyjnie.

Gustaw

  • Gość
27-12-2011, 10:31
U mnie Toslink z Maca kompletnie nie był wrażliwy na kabel. Grało tak samo przez "sznurówkę" wziętą z dolnej półki w MediaMarkcie i przez droższy, niby profesjonalny, kabel firmy Accell UltraAudio. Całkiem rozsądny dźwięk uzyskałem z media serwera AppleTV, który ma tylko "światełko" na wyjściu.

Ogólnie, dźwięk z optyka, był bardziej gładki i jednocześnie bardziej przymulony niż np. przez USB. Od tego czasu Toslinka używam wyłącznie do kina domowego ale nie do odsłuchów stereo.