Audiohobby.pl

Potrzebna pomoc w wyborze kabelka S/PIDF

Gustaw

  • Gość
27-12-2011, 10:55
>> mikelllo, 2011-12-27 10:51:08
A czy wygrzewałeś ten nowy światłowód ?

Tak. Puszczałem światło o cieplejszym, bardziej żółtawym, odcieniu bieli (3500 Kelwina).
Referencyjnym źródłem były lampki choinkowe.

majkel

  • 7476 / 5899
  • Ekspert
27-12-2011, 11:03
>> mikelllo, 2011-12-27 10:51:46
> majkel

...gdyż zajmuję się tym komercyjnie.

No comment ...

Gdyż mam wyższe wykształcenie kierunkowe i teletransmisję, technikę mikrofalową, technikę impulsową i cyfrową przerabiałem i zdawałem na kilku przedmiotach. Teraz lepiej?

Napisz może coś o kablu mikrofonowym z miedzi 6N. :)) Ciekawe gdzie taki znalazłeś, bo mnie się nie udało.

ogorek

  • 855 / 5239
  • Ekspert
27-12-2011, 13:00
>> Gustaw, 2011-12-27 10:31:14
U mnie Toslink z Maca kompletnie nie był wrażliwy na kabel. Grało tak samo przez "sznurówkę" wziętą z dolnej półki w MediaMarkcie i przez droższy, niby profesjonalny, kabel firmy Accell UltraAudio. Całkiem rozsądny dźwięk uzyskałem z media serwera AppleTV, który ma tylko "światełko" na wyjściu.

Ogólnie, dźwięk z optyka, był bardziej gładki i jednocześnie bardziej przymulony niż np. przez USB. Od tego czasu Toslinka używam wyłącznie do kina domowego ale nie do odsłuchów stereo.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Ja mam gorzej bo mam DAC-a (Audionemesis VLE) który ma 3 rodzaje wejść USB, coax, toslink. Oraz HiFace EVO który ma z setkę wyjść (coax, toslink, bnc, ...)

Ewidentnie po USB jest gorzej ale twórca DAC-a przyznał, że użył jakiejś popularnej kości USB.
No i po optyku i coax tez jest inaczej. Ponieważ na wielu płytach wydaje się,  ze studyjne lepiej na coax, koncertowe gorzej na coax - słucham studyjne płyty  po coax, koncertowe po Toslink ;)

Światełko niby z wyższej pólki "Wireworld Supernova 5" - można było kupić za 20% ceny w USA jak wprowadzili model 6, który różni się ponoć kolorem wtyczek.
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

rosencrantz

  • 31 / 5694
  • Użytkownik
27-12-2011, 15:33
naprawdę trzeba się postarać żeby popsuć przesył światła o JEDNEJ długości fali na odległość 5 (słownie PIĘCIU) metrów..
aukcja jeszcze trwa :)
chociaż może lepiej poszukać czegoś tańszego

ktoś miał w opisie cytat że to nie zera i jedynki odpowiadają za barwę ale przewód cyfrowy sam w sobie.. tym żartem kończę

majkel

  • 7476 / 5899
  • Ekspert
28-12-2011, 11:05
Mam w domu kabel sygnałowy Alpharda. Po odizolowaniu miedź jest brązowa od korozji. Piszą, że OFC. Widocznie to nie od tlenu się tak zrobiło. ;) Trzeba im przyznać natomiast, że fajne robią kable głośnikowe, czasem je wykorzystuję w elektronice.
Najlepsza mikforonówka jaką ja znam to Conducfil SPEAKFIL 8896. Skręcone żyły w płaszczu z przewodzącego PVC, na to podwójny ekran, wszystko OFC. W sensie IC można lepiej lub dużo lepiej na parę innych sposobów.

novitas

  • 114 / 5101
  • Aktywny użytkownik
29-12-2011, 18:40
Przeczytałem powyższe posty i muszę przyznać że został zakłócony mój względny spokój w temacie połączenia DAC ze wzmacniaczem. Aktualnie używam połączenia optycznego. Kiedy przeczytałem ten wątek natychmiast wyrwałem z kina domowego coax.
Podłączyłem DACa zarówno coax jak również połączeniem optycznym, uruchomiłem sprzęt i zacząłem słuchać. Na przemian słuchałem przez jeden i drugi "kabel". Operacja przebiegała dość płynnie, gdyż wystarczyło tylko zmienić położenie przełącznika w DAC (zmiana poniżej jednej sekundy).
Słuchałem i przełączałem dość długo.
Nie zauważyłem różnicy.
A priori przyjmuję krytykę że nie potrafię znaleźć różnicy, że nie mam wyrobionego słuchu itp. :)

Ja bardzo przepraszam ale podejrzenia panów są całkowicie bezpodstawne. Ja niczym nie handluję. Ta pani przyszła do mnie w tym kożuchu i w nim wychodzi

fallow

  • 6457 / 5869
  • Ekspert
29-12-2011, 22:24
Moze napisz jaki masz sprzet - przynajmniej bedzie mozna uznac, ze za slaby :))

Ja sam kiedys uzywalem polaczenia optycznego jednak dla swietego spokoju wrocilem do polaczenie elektrycznego. Mialem jakies rozne cuda na kiju, ale obecnie uzywam kabelka IMG Stage Line ktory firmowo terminowany byl do polaczen symetrycznych polutowanego do Neutrikow NYS373.