Audiohobby.pl

Kable sieciowe - wpływ na brzmienie

fallow

  • 6457 / 5869
  • Ekspert
09-06-2011, 09:08
Jasne, ze poprawiaja - dlaczego ktokolwiek mialby odradzac ich zakup.

Ja takze robilem testy kabli sieciowych. Sieciowki ze sklepu komputerowego za 7PLN, Sieciowki Lappa i WireWorld Stratus.
Podpinalem to do DACa, wzmacniacza, komputera, CD, transportu. Akurat oprocz swojego systemu gdzie mam kilka zrodel mialem jeszcze wypozyczonego kolejnego DACa - NuForce Icon HDP na ktorym takze nie zauwazylem zadnych zmian.

Nie zauwazylem zadnych roznic. Widocznie sa poza moim progiem percepcji lub po prostu sa dla mnie pomijalne.

Pewnie mam za malo hi-endowy system albo mam juz taki "dobry prad".

  • Gość
09-06-2011, 09:13
>> Gustaw, 2011-06-09 00:51:10
Dlaczego działają filtry wody ? W zasadzie powinno się zmienić wszystkie rury a nawet ..... rzekę. :-)

W filtrach do wody co kilka m-cy wymienia sie wkład filtrujący.

Co ile miesięcy wymieniasz wkład filtrujący w swojej siecówce i co robisz ze złymi elektronami wyłapanymi przez siecówkę. Wyrzuca się je, czy można poddać je regeneracji ?

Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

Gustaw

  • Gość
09-06-2011, 09:21
>> Jarek, 2011-06-09 09:13:10
co robisz ze złymi elektronami wyłapanymi przez siecówkę. Wyrzuca się je, czy można poddać je regeneracji ?

Złe elektrony wyrzucam za pomocą 8 metrowego uziomu, wbitego pionowo w ziemię, na zewnątrz mojego domu.

Jeszcze jakieś pytania ? Z chęcią odpowiem :-)

Gustaw

  • Gość
09-06-2011, 09:25
Ja tylko dodam, że  pod moim stolikiem ze sprzętem audio jest taka plątanina, różnej maści, kabli, że byłbym zaskoczony, że sieciówka nie działa.

I link, który wielokrotnie był wklejany na forach.

http://www.audiomatus.com/technika.html

Gustaw

  • Gość

domzz

  • 1113 / 5816
  • Ekspert
09-06-2011, 10:14
>> fallow, 2011-06-09 09:08:01
>> Jasne, ze poprawiaja - dlaczego ktokolwiek mialby odradzac ich zakup...../...Nie zauwazylem zadnych roznic.

matrix has you...

asmagus

  • 4439 / 5448
  • Ekspert
09-06-2011, 10:18

Pominięty jest tu zupełnie wpływ powyższego na zakres częstotliwości 20 Hz 20 kHz
Wczoraj gdzieś czytałem, iż jakiekolwiek negatywne aspekty kabla sieciowego, możliwe do udowodnienia, maja znaczenia dla częstotliwości powyżej 50kHz, które przecież są odcięte.
_______________________________
Sprzedam słuchawki Sony MDR-7509HD

asmagus

  • 4439 / 5448
  • Ekspert
09-06-2011, 10:20

>> domzz, 2011-06-09 10:14:44



.... Follow the white rabbit
_______________________________
Sprzedam słuchawki Sony MDR-7509HD

fallow

  • 6457 / 5869
  • Ekspert
09-06-2011, 10:34
>> domzz, 2011-06-09 10:14:44
>> fallow, 2011-06-09 09:08:01
 >> Jasne, ze poprawiaja - dlaczego ktokolwiek mialby odradzac ich zakup...../...Nie zauwazylem zadnych roznic.

 matrix has you...

---

Pierwsza czesc to oczywiscie ironia :)

prinz

  • 97 / 5591
  • Użytkownik
09-06-2011, 11:21
Do słyszenia wpływu sieciówek wcale nie potrzeba słuchu nietoperza. Jest masa sieciówek, również audiofilskich które mają mały wpływ na brzmienei, ale są też takie których wpływ w odpowiednich elementach systemu jest co najmniej tak duży jak wymiana odtwarzacza CD na inny.

U mnie przygoda z sieciówkami zaczęła się gdy półtora roku temu przyjaciel z USA wysłał mi na prezent PS AUDIO Premier SC. Podłączyłem do lampowej końcówki mocy i oniemiałem...  teraz mam cały set PS Audio, dwa AC-12 w DAC i transporcie, oraz PREMIERa w Końcówce mocy. Za dużo audiofilskich siecióweo to tez nie dobrze, dlatego w preampie gram na  zwyklym kablu komputerowym.
Nigdy nie zastanawiałem się dlaczego sieciówki słychać. Zamiast czytać i dumać - podłączam, czy to sieciówki, lampy i po prostu słucham - jak jest lepiej to zostawiam.

Sieciówki trzeba dobrze dobierać do systemu, bo nie każdy kabel sprawdzi się kazdym urządzeniu, trzeba pożyczać i słuchać.  Np. premier SC to referencja do wzmacniaczy i jako jedyny Premier w torze - gra świetnie. Mam znajomego który kupił ode mnie Premiera do wzmacniacza i był wniebowzięty, po miesiacu pożyczył drugiego jako kabel od ściany do regeneratora PS Audio Power Plant i kabel oddał po tygodniu, bo zagrało gorzej niż na zwykłym kablu dodawanym do sprzętu NAD.
Inny gość z Warszawy który do pracy zawodowej potrzebuje sprzętu najwyzszej jakości - wypozyczył ode mnie 3 kable.
Po kilku dniach dzwoni i mówi ze kupuje jeden, natomiast pozostałe 2 zwraca. Po kolejnym miesiacu znowu dzwoni i pyta się czy mam jeszcze dwa kable, bo chciałby kupić. Okazało się, że wymienił wtyk w kablu (od strony sciany, gdyz moje kable mają wtyk US i są podłaczane przejsciowka Artech Cryo) na średniego Furutecha i zagrało mu na tyle lepiej, że skusił się jeszcze na 2 kable do monobloków w których też z miejsca wymienił wtyki.

Ja sam początkowo używałem zwykłych przejsciówek US-> EUR, takich za 1zł sztuka. Przyszedł dzień w którym kupiłem 4sztuki przejsciowek jakie sprzedaje Artech na swojej stronie. Wymieniłęm od razu wszystkie 4 sztuki i też zagrało lepiej. Przede wszystkim zwiększyła się czytelność przekazu, a wymieniłęm tylko kawałki metalu na inne.

Jeszcze inna osoba kupiła ode mnie Premiera i wraz z posiadają już Tara Labs the ONE robiła roszady w systemie. Tara w CD a Premier we wzmaku i grało wybornie. Natomiast przełożenie kabli skutowało wyraźnym pogorszeniem.
Zmierzam do tego, że kazdy kabel ma swoją aplikację w której gra najlepiej. Uniewersalnych i zarazem idealnych kabli sieciowych - nie ma.

I moja sugestia na koniec - jeżeli bawic sie w sieciówki, to albo w najlepsze albo w ogole nie ruszać. Miałem u siebie w domu naprawdę dużo sieciówek, od najprostszych Acrolinków (np. 4030), poprzez Tary, Muluki, Enerry, Shunyaty az po referencyjne Transparenty i powiadam Wam - kable sieciowe grają! tylko nie na kazdym sprzęcie będzie to równie słyszalne, ba! często podłączenie sieciowki zaowocuje tym, że zagra gorzej niż na zwyklym kablu!

Trzeba pozyczac i testować u siebie w systemie.
Mniej analizowania i kalkulowania a więcej słuchania i testów - a wyjdzie na dobre :)

Ps. Nie mam na celu Was omamić i zachęcać do kupowania kabli za tysiące złotych które zresztą sam sprzedaję (stąd pewne doświadczenie). Sugeruję jedynie, zwłaszcza sceptykom - większe otwarcie na nowe rozwiązania, które początkowo mogą wydawać się irracjonalne :).

Gdyby ktoś z Warszawy chciał porównać zwykłe kable komputerowe VS "audiofilskie sieciówki" - zapraszam do siebie.





Let a good sound make this hard times a little sweeter!

asmagus

  • 4439 / 5448
  • Ekspert
09-06-2011, 11:35
Proponuję rozprawę doktorską sporządzić na temat:

"Kable sieciowe jako placebo - badania i studium problemu"

majkel

  • 7476 / 5899
  • Ekspert
09-06-2011, 11:38
Ja mam inny temat: "Wróżenie z fusów i wiedzenie z góry jako preferowane metody poznawcze.".

  • Gość
09-06-2011, 11:53
>> Gustaw, 2011-06-09 09:21:51
Złe elektrony wyrzucam za pomocą 8 metrowego uziomu, wbitego pionowo w ziemię, na zewnątrz mojego domu.
Jeszcze jakieś pytania ? Z chęcią odpowiem :-)

to ... po co ci siecówka ?


Żądam usunięcia Cenzury - poważnie.

asmagus

  • 4439 / 5448
  • Ekspert
09-06-2011, 11:54
Piękny temat !!

Gdybym nie pożonglował różnymi kablami to jeszcze bym się poczuł dotknięty ;)

Szkoda, że nie miałem nigdy tych najdroższych, podłączenie do wzmacniacza za 700 Euro kabla sieciowego za 1000 Euro z całą pewnością zrewolucjonizowałoby jego dźwięk :D



_______________________________
Sprzedam słuchawki Sony MDR-7509HD

Gustaw

  • Gość
09-06-2011, 11:56
>> Jarek, 2011-06-09 11:53:58
to ... po co ci siecówka ?

Do zasilania.