Audiohobby.pl

IC - poważna sprawa .

Dudeck

  • 5101 / 5867
  • Ekspert
22-10-2010, 17:06
Wcale nie było to głupie pytanie - kiedyś Niemen wszedł do studia nagraniowego i kiedy słuchali nagranego materiału stwierdził , że magnetofon ma niewłaściwe obroty , bo on słyszy zafałszowany dźwięk .
Nikt z obecnych przy nim tego nie słyszał , ale kiedy przyszedł technik i pomierzył co trzeba potwierdził , że magnetofon ma falujące obroty ( od czasu do czasu lekko zwalniał ) . Tak więc mozna słyszeć coś  czego inni nie słyszą .

Chruper

  • 143 / 5886
  • Aktywny użytkownik
22-10-2010, 19:12
Do aasat i ogólnie w temacie.
Kiedyś dużo szukałem i czytałem odnośnie tych wszystkich materiałów, geomterii, itp. Powyprowadzane wzory, uwzględnione przewodności, całe to szaleństwo, ale . . . ale gdyby to próbować mierzyć, a potem dyskutować o zmienności parametrów, itd., to trzeba by odnosić się do przewodów o długościach liczonych co najmniej o długości kilkudziesięciu metrów. Tak małe są mierzone i wyliczane różnice, na przykład w odniesieniu do poziomu błędu urzadzeń (wzmacniacz) bądź ludzkiej wrażliwości.
Tylko co z tego, skoro słychać :).

Tak jak napisał Ego-n "Kable w audio , to jak dla innych zagadnienie ufo - dużo z tym śmiechu , ale każdy na wszelki wypadek trzyma u siebie coś lepszego niż tylko standardowe wyposażenie urządzenia".
Tak, trzymam takie (znany producent, miedź powlekana srebrem) i co z tego, skoro gram na Cordialach :).
Jakiś czas temu wkurzony tymi wszystkimi zmianami i zastanawianiem się (okres zabawy w dobieranie, sprzedaj/kup, itp.), poszedłem do sklepu, zakupiłem gołe przewody i polutowałem wszystko (głośnikowe i IC) na Cordialu i Neutrikach i mam spokój. Na zasadzie - proste, uczciwe, przewody, o określonej jakości, zwylki ludzie w profesjonałce je wykorzystują.

A odnośnie posrebrzanych, to rzeczywiście jest tak, że są ciut jaśniejsze w brzmieniu (chociaż ja to dobieram w drugą stronę, czyli miedziane są cieplejsze i obfitsze na basie :).

Dudeck

  • 5101 / 5867
  • Ekspert
22-10-2010, 19:32
" ale gdyby to próbować mierzyć, a potem dyskutować o zmienności parametrów, itd., to trzeba by odnosić się do przewodów o długościach liczonych co najmniej o długości kilkudziesięciu metrów. "

" A odnośnie posrebrzanych, to rzeczywiście jest tak, że są ciut jaśniejsze w brzmieniu (chociaż ja to dobieram w drugą stronę, czyli miedziane są cieplejsze i obfitsze na basie :).  "



O jakie długości chodzi w tym porównanu ?

Chruper

  • 143 / 5886
  • Aktywny użytkownik
22-10-2010, 22:26
W drugim przypadku, czyli wrażenia z odsłuchu, to normalnie, na przykład głośnikowe, dwa razy po trzy metry :) - i tu jest to szaleństwo, czyli, że słychać.

Dudeck

  • 5101 / 5867
  • Ekspert
05-11-2010, 00:42
High End za 119,00 pln .

Shakhal

  • 617 / 5592
  • Ekspert
04-01-2011, 18:31
Ja właśnie rozgrzewam od dwóch godzin nowe IC, ponoć potrzebują 100 h (pewnie niektórym sie nóż otwiera jak to czytają:), jak na razie jest czysto i klarownie(takie były zamiary), wcześniej były monstery a one troszkę podbijają bas i zamulają ogólnie.
CHORD CRIMSON PLUS

  • Gość
04-01-2011, 19:04
Jaka cena zakonfekcjonowanych? 200pln?

Shakhal

  • 617 / 5592
  • Ekspert
04-01-2011, 19:36
Udało mi się za 40 euro, normalnie cena 50e, dlatego ze wydaje u nich w sklepie troszkę kasy.

Lord_Rayden

  • 118 / 4965
  • Aktywny użytkownik
20-04-2011, 08:08
Czy kabelki IXOS 104 zasługują na uwage (IC) ?
Ostatnio fan przenośnych odtwarzaczy

zyzio

  • 960 / 5793
  • Ekspert
20-04-2011, 19:52
Znam IXOS 103 i 102 i jestem na tak :) Niestety nie znam 104 :(

Dudeck

  • 5101 / 5867
  • Ekspert
05-05-2011, 01:00
Gruby kaliber :

majkel

  • 7476 / 5899
  • Ekspert
05-05-2011, 12:52
>> Dudeck, 2011-05-05 01:00:20
Gruby kaliber :

To już nawet nie jest śmieszne. Ile waży jeden kabel i na ile można go wygiąć? Pytam, bo nie wiem, czy mój słuchawkowiec nie stanąłby dęba po podłączeniu tych IC?

Ahmed

  • Gość
05-05-2011, 13:11
Co oni tam nawciskali do środka ? Ekranowanie przed promieniowaniem kosmicznym czy może żwirek dla kota mający za zadanie tłumienie drgań własnych ?

asmagus

  • 4439 / 5448
  • Ekspert
05-05-2011, 13:19
Ja wyznaję obecnie zasadę, tzn od około roku, że "IC ma być po prostu dobre czyli najważniejsze są wtyki by "dobrze siedziały", porządny kabel i tyle".

Obecnie używam Profigold Oxy Pure PGA 3000 i to, że "ma":
- przewodnik wykonany z miedzi "polerowanej" OCC 99,9997%,
- potrójne ekranowanie = dwa spiralnie splecione ekrany + folie ekranującą,
- ekran PCV,
- absorber zakłóceń Elektro-magnetycznych,
- luty srebrne
- podwójna izolacja nylonowa plecionka a pod niż warstwy z PVC
- wtyki skręcane na gnieździe.

Wydaje mi się, że dobry ic nie zmienia nic w dźwięku i wcale nie kosztuje fortuny.

Generalnie nie mam, po okresie porównań i przepinań zamiaru eksperymentować dlaej z IC ani analogowymi ani cyfrowymi. Profigold ma świetne wtyki, świetne w sensie użytkowym ... nie wiem czy "jakoś" brzmią :)

CD mam podłączone do DAC też Profigoldem tyle, że oxypure PGD4000.


Każdy wydaje pieniądze na co chce i szanuję to, ostatnio jednak czytałem na jedynym z for opinię Pana X, który zachęcał do kupienia interkonektu za 1000 pln bowiem u niego między CD a wzmakiem słuchawkowym spisuje się świetnie ... jedyne słuchawki, które obsługuje ten system to AKG 701. Gdy zatem najważniejszy element toru (słuchawki, głośniki) jest tańszy od elementu najmniej istotnego ... to ja wypadam z gry.

asmagus

  • 4439 / 5448
  • Ekspert
05-05-2011, 13:21
Korekta bo mi zjadło meritum:


Obecnie używam Profigold Oxy Pure PGA 3000 i to, że "ma":
- przewodnik wykonany z miedzi "polerowanej" OCC 99,9997%,
- potrójne ekranowanie = dwa spiralnie splecione ekrany + folie ekranującą,
- ekran PCV,
- absorber zakłóceń Elektro-magnetycznych,
- luty srebrne
- podwójna izolacja nylonowa plecionka a pod niż warstwy z PVC
- wtyki skręcane na gnieździe,
nie powoduje, że jest gorszy, lepszy od innych.