Audiohobby.pl

Sieciówka za 43 Kzł jak powinna brzmieć ?

alghar

  • 639 / 5631
  • Ekspert
19-10-2010, 15:27
A masz za dużo może tych IEGO  ?,  wtyczka  za 192 zł  muli :(, z tego wynika że furutech zaczyna się od      FI-E35G za 305 zł :(

ogorek

  • 855 / 5259
  • Ekspert
19-10-2010, 19:30
Moze tansza sprawdzi się lepiej :P U mnie tak się to złożyło (i jak wspomnialem kilku znajomych miało podobnie - w tym doświadczeni w branży audio).

Została mi tylko jeszcze jedna miedziana Shuko, i chyba Wattgate 320i. Wszystko się rozeszło po sąsiadach ...

Tania a rozsądna (bo srebrzona i z czasem nie straci wlasciwosci) to wspomniane Martin Keiser ...

IEGO to wszystkie elementy przewodzące z litej miedzi. Dobra przewodnosc ale słaba wytrzymalosc mechaniczna (przy Schuko nie ma znaczenia, ale przy IEC to lepiej raz wpiąc i nie wyjmowac). Do tego tworzywo (według zapewnien) jest dobrym izoloatorem ale słabe mechanicznie (nie wolno mocno skręcać).

W kategorii jakosc/cena polecalbym kolejny raz Martin Keiser a z Schuko albo zwykly Bals albo IEGO miedziane.No i trzeba zainwestować w jakąś chemię do zabezpieczania styku przed utlenianiem ...
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

lancaster

  • Gość
25-10-2010, 08:39
Wczoraj dostałem potwierdzenie (testujac), ze niektóre drogie sieciówki mja odwróconą polaryzacje in-out.

Jako, że w sporej czesci urządzeń odwrócenie fazy zasilania słychac(nie podejmuję się ABX :-)) sam pomysł uwazam za niegłupi, bo :
- Urzadzenie moze być tak skonstruowane, ze podpiecie sieciówki odwrotnie da korzystniejszy efekt (bez wzgledu na typ przewodnika, wtyki, budowę)
- Gust słuchającego moze sie skłąniac ku nawet słabszemu dźwiękowi, bo ktoś lubi np. mniej energetyczny przekaz.  
- Na pewno bedzie inaczej, wiec nikt nie powie ze to "to samo" co komputerowa :-)

lancaster

  • Gość
25-10-2010, 08:49
Apropos wtykó sieciowych dobrej klasy. stosuje te zeme których używa Michael Svoboda(jakieś niemieckie) - cena poniże 15zl/szt.
Absolutnie najmniejszych "ale". Żeby bylo śmiesznie uzywam ich od kilku lat a sieciówkę Svobody miałem okazję obejrzec kilka miesięcy temu :-) Na drugim końcu (przy urządzeniu równeiż niemiecki Shurter) Do Furutecha poza ładnym wyglądem nic mnie nie przkonuje. Aczkolwiek kiedy rozmawiamy o sieciówce za 43Kzł w grę wchodza wyłacznie topowe modele wtyków :-)

Rafaell

  • 5033 / 5916
  • Ekspert
25-10-2010, 10:49
 >> lancaster, 2010-10-25 08:39:49

>Wczoraj dostałem potwierdzenie (testujac), ze niektóre drogie sieciówki mja odwróconą polaryzacje in-out.

No cóż w tanim Chińskim g...e do komputera też podpinają polaryzację jak im pasuje i dla tego polecam miernikiem obadać i do sprzętu podpinać tylko sparowane tak samo bo nam się bałagan w dźwięku robi.                              

lancaster

  • Gość
25-10-2010, 11:03
akurat w tanim chińskim g udało sie podpiąć polaryzację zgodnie z normą. W kablu za 1500zł niestety nie.
Niewiele da "sparowanie tak samo". To nie sieciówka stanowi o tym w której polaryzacji urzadzenie jest podlączone optymalniej.

Rafaell

  • 5033 / 5916
  • Ekspert
25-10-2010, 11:19
W torze audio niestety wszystko ma wpływ na dźwięk a nie tylko bit perfekt i biegunowość :)

lancaster

  • Gość
25-10-2010, 11:25
Też pisze ze dla niektórych nawet gorzej moze być lepiej :-)

A o "dobrej" biegunowosci wszystkich sieciówek to Ty wspomniałeś.
Ja uważam ze powinny być podpięte dobrze a nie tak samo :-)

Rafaell

  • 5033 / 5916
  • Ekspert
25-10-2010, 11:26
 Dla tego mimo że nie jestem z zawodu elektronikiem kocham zabawki firmy Rohde & Schwarz. Niektóre są tak czułe ze uderzenie pioruna w odległości 15 km może falą elektromagnetyczną zabić je na śmierć.

Ale bez takich przyrządów pomiarowych także w audio nie będzie postępu. Mimo to cieszmy się tym co mamy choćby takim Fluke rzadko zaglądającym do elektroników a bardzo przyzwoitym i dosyć cenowo dostępnym.                              

lancaster

  • Gość
25-10-2010, 11:35
Dobrze - w sensie tak by urzadzenie widziało ją jako ...a nie "miernik"(jak sie domyślam próbnik fazy ?:-) ) to widzi.
Wrazenia mierzalne są w tym przypadku(przynajmniej u mnie) zgodne z tym o czym pisze.. Podłaczanie wszystkich kabli sieciowych "tak samo" - cyzli tak jak proponujesz ma ten urok, ze mamy poczucie "porzadku" w listwie.
Neistety dla urzadzeń czasami optymalnie jest podłaczyć faze odwrotnie....bo np. ktoś w danym sprzeciorze podpiąl uzwojenia trafa odwrotnie, albo miało ono tak a nie inaczej wyprowadzone uzwojenia....i wtedy dane urzadzenie "widzi" "tak samo" podpiętą sieciówkę jako podpięta odwrotnie.
a zdarza sie tak dość często.
...zresztą jak chcesz to podpinaj sobie wszystkie sieciówki tak samo :-)

Rafaell

  • 5033 / 5916
  • Ekspert
25-10-2010, 11:43
 >> lancaster, 2010-10-25 11:35:16

Uszka mam tak ze używam podczas podpinania sieciówek. Zycie nas uczy że niektórzy chcą być bardziej oryginalni choćby zastosowana biegunowość gniazd sieciówek, XRL-i w takim Accuphase. Żeby oni byli chociaż z antypodów i uzasadnili to siła Coriolisa skierowaną w przeciwna stronę niż na półkuli północnej :)                              

Edson

  • 66 / 5922
  • Użytkownik
29-10-2010, 16:38
 >> fallow, 2010-10-15 18:05:40
Ja moge napisac o drugiej :) Mamy uruchomic wyobraznie wiec mysle, ze kiedy sluchalbym swojej ulubionej plyty, powiedzmy niech bedzie "The Girl from Ipanema" siedze sobie w fotelu, popijam Pinacolade i trzymam ta sieciowke. Bawie sie nia, wypedzam kota z fotela i zaczynam glaskac sieciowke....kot probuje sie dostac na moje kolana ale zdzielam go solidnym kablem i znow bawie sie sieciowka....slucham Getza....slucham...bawie sie sieciowka....i dzwiek powoli unosi sie w powietrzu, otacza mnie, mknie miedzy meblami, wiruje wokol mojej glowy pokoj robi sie fioletowo-niebieski...moj fotel sie unosi....nagle sieciowka wypada mi z reki i fotel spada na kota....

a ten z zemsty i bólu odgryza wtyczkę za 10 tys...

Vinyloid

  • 2470 / 5134
  • Ekspert
29-10-2010, 20:42
Edson, jakiś robal łazi po twoim awatarze.

Edson

  • 66 / 5922
  • Użytkownik
29-10-2010, 21:37
U mnie nic nie łazi, może u ciebie, stuknij jakimś cięższym ołówkiem to france utłuczesz.

Pozdro

Vinyloid

  • 2470 / 5134
  • Ekspert
29-10-2010, 23:27
Próbowałem z zapalniczką, młotkiem a nawet popsikałem Raidem ale nic to nie dało. Wciąż żyje menda jedna.