Audiohobby.pl

Sieciówka za 43 Kzł jak powinna brzmieć ?

aasat

  • 2263 / 5882
  • Ekspert
15-10-2010, 20:04
no jak to nie wiecie?

lepsza scena, niesamowita holografia, dobrze kontrolowany bas, zmysłowa średnica, krystalicznie czyste wysokie tony, brak przymulenia i wykwint :)

lancaster

  • Gość
15-10-2010, 20:15
John, OK.
Merytoryczne to nie jest.

Pewnie nietrudno bylo zgadnać ze jaja chcę sobie porobić.

W życiu nie slyszałem sieciówki za 43Kzł....najdroższa była taka za 8900 ...wiec gdyby ktoś miał przyjemnosć z np. referencyjnym Virtual Dunamics....ale OK nie ciągnę tematu....no moze w pogaduchach :-)

majkel

  • 7476 / 5899
  • Ekspert
15-10-2010, 20:46
Jeden z pracowników VD jakiś czas temu na pewnym forum opisywał walory brzmieniowe formatu FLAC. Wave brzmi lepiej według tego kolegi. Poza tym mało kto potrafi obrócić wąż ogrodowy w audiofilski skarb, więc proszę o powagę.

Natomiast mogę napisać co się stało po podłączeniu ayon CD-07 Acrolinkiem 9100, tym za 16kzł. Otóż nastąpiło coś co nazywam zanurzeniem w muzyce. Scena dawała wrażenie nieograniczonej głębi, a jednocześnie czegoś na wyciągnięcie ręki. W większości przypadków "referencyjnych" systemów wszystko mi gra gdzieś tam przede mną, odruchowo przysuwam się na skraj siedzenia, a tu dalej nic namacalnego się nie dzieje. Ja nie twierdzę, że musi być taka sieciówka, żeby było sens słuchać, a raczej że potrafi ona dodać skrzydeł niektórym urządzeniom. Na Accuphase był nieco inny efekt, ale też DP700 to nieco inny odtwarzacz.

lancaster

  • Gość
15-10-2010, 20:49
Pewnie Accu ma lepszy a przez to mniej czuły zasilacz.

lancaster

  • Gość
15-10-2010, 20:52
hehe, a teraz spadam pposłuchać P-7100.
Ponoć dobry.

majkel

  • 7476 / 5899
  • Ekspert
15-10-2010, 20:57
@lancaster, ja chromolę taki mniej czuły zasilacz, który i tak okazał się czuły, bo z ayona mi się bardziej podobało.

lancaster

  • Gość
16-10-2010, 00:01
Taka jest niestety czesto tajemnica wykwintów :-)
Słuchałem tego CD i jesli sieciówa nie przesuneła go o kosmos do przodu(w co nie chce mi sie wierzyc) to ja nie wiem
o jakich mozliwosciach(tak ogólnie) rozmawiamy....ale OK, nie słuchałem tej sieciówki dlatego pytam od razu o lepszą, bo taka to juz musi hohoho...a moze i lepiej :-)


Boże, mam nadzieję ze to czytają tylko wyrozumiali audiofile :-))))

majkel

  • 7476 / 5899
  • Ekspert
16-10-2010, 00:51
Zamiast mieszać w to wiarę przejdź się na odsłuch wyżej wymienionych urządzeń. Dla mnie to był przeskok z nic ciekawego na bardzo ciekawie za pomocą samej sieciówki. Wzmacniacz Leben CS660P prawie się nie poddawał zmianom kabla zasilającego. Były to małe nieistotne zmiany albo autosugestia.

Rafaell

  • 5033 / 5896
  • Ekspert
16-10-2010, 07:17
 =>majkel

Może zamiast tego kabla grzebnął byś zasilanie w Ayonie w myśl 1 zasady zdrowego audiofila  "zasilanie głupcze"   a reszta z różnicy za kabel na płytki CD :)                            

lancaster

  • Gość
16-10-2010, 08:01
Dokłądnie tak jak Rafaell pisze. Majkel, zamiast wypluwania 16Kz moze wystarczy równoległa pojemnosć na wejsciu trafa/wtyku ?:-)...w cenie 30gr + nawet niech będzie 500zł usługa w takiej sytuacji :-)

Odnośnie tego, ze na starcie to "nic ciekawego" 100% sie zgadzam, stąd moje zdziwienie.

Mam nadzieję ze podczas przepinania sieciówek nikt nie podkręcał colume....bo takiej sieciówkowej "prezentacji" tez byłem świadkiem.
Jak ktoś wie o co chodzi to prezenter wychodzi na amatora :-)

fallow

  • 6457 / 5869
  • Ekspert
16-10-2010, 09:45
Kazdy wie, ze "Electricity is 50% of the sound"

majkel

  • 7476 / 5899
  • Ekspert
16-10-2010, 10:32
Według mnie tak to właśnie działa. Taka parówa zasilająca to zbiór co najmniej trzech kondensatorów, których pojemności mogą iść w nanofarady, do tego mają one pewne dodatkowe cechy geometrii, np. mogą wprowadzać pogłos, gdyż elektrody nie są tak sztywno względem siebie umocowane jak w normalnym kondensatorze. Gdyby to miało być dla mnie, to bym sobie zagrzebał. Parę dni temu grzebałem w PS Audio DL 3. Z 26 zainstalowanych komponentów tylko dwa dotyczyły poprawy toru sygnałowego, reszta zasilania.

lancaster

  • Gość
16-10-2010, 10:45
Oczywiscie ze tak to działa...a niby jak inaczej ?
Z tym, ze kondensator jeden, bo nie bardzo wiem gdzie te conajmniej dwa pozosyałe:-)
Ukryty smok, przyczajony tygrys ?:-)

Sieciówka to filtr RLC i nic poza tym. Zadaniem konstruktora jest zoptymalizowac całosć tak by spełnił okreslone założenia.
Dźwiek mozna dzięki temu w pewnym stopniu kształtować. Ważne są porzadne wtyki np.

Moze nawet rusze z produkcją sieciowek, bo faktycznie udaje mi sie wykonac zdecydowanie lepsze dźwiękowo od kabla komputerowego....a z moich dotychczasowych doświadczeń nie kazdej kablarskiej firmie jest to pisane :-)
hehe, pisalem juz o tym gdzies wcześniej... jedna z sieciówek ogladanych ostatnio w cenie 2200 zl zawierała wewnatrz gumowego węża kabel elektryczny (biała izolacja, wewnatrz 3 żyły...jak to kable instalacyjny w cenie 3zł/m :-) )
....no ale nagrody były :-))))

I weź sie tu nie zgódź(odnosnie spojrzenia na sprawe) z Rolandsingerem albo Fallowem...

majkel

  • 7476 / 5899
  • Ekspert
16-10-2010, 10:53
>> lancaster, 2010-10-16 10:45:47
Oczywiscie ze tak to działa...a niby jak inaczej ?
Z tym, ze kondensator jeden, bo nie bardzo wiem gdzie te conajmniej dwa pozosyałe:-)
Ukryty smok, przyczajony tygrys ?:-)

Między L i N jeden, między N i PE drugi, a między L i PE trzeci. Musisz przekierować więcej zasobów systemu na inżynierię kosztem ironii.

>Moze nawet rusze z produkcją sieciowek, bo faktycznie udaje mi sie wykonac zdecydowanie lepsze dźwiękowo od kabla komputerowego....a z moich dotychczasowych doświadczeń nie kazdej kablarskiej firmie jest to pisane :-)

Najlepiej takie ze skrzyneczką pośrodku rób. Zawartość skrzyneczki kupisz np. na Allegro.

fallow

  • 6457 / 5869
  • Ekspert
16-10-2010, 10:59
Ja chetnie kiedys przetestuje taka sieciowke Lancaster jezeli bedziesz wyrazal chec na taki eksperyment :)

Mysle, ze powinien byc juz w koncowej prodkucji dodawany jakis certyfikat na papirusie, z podpisem glownego konstruktora - ze ten wlasnie egzemplarz o numerze seryjnym takim i takim ma zweryfikowana jakosc. Oczywiscie creditsy i jak powstala ta sieciowka, co sklonilo zespol do takiego projektu, jakie filozofie zostaly wykorzystane w designie i dlaczego taki i nie inny. Moze nawet moglaby to byc ksiazeczka i koniecznie plakat w duzym formacie usmiechnietego goscia w garniturze trzymajacego ta sieciowke w reku a w tle jakas znana opera ;)

Opakowanie tez najlepiej a\'la kubanskie cygara i jakis gadzet gratis. Wtedy nawet ja to bede odbieral jako hi-end.

Jak bym mial dostac w plastikowym pudeleczku albo jakmis zwyklym, to bym sobie pomyslal - ot - kolejny audiofilski kabel sieciowy.