Audiohobby.pl

supersieciówka

Jorgen

  • 1 / 5861
  • Nowy użytkownik
13-02-2010, 21:31
>> skyrobin, 2010-02-13 20:19:15
Generalnie zmiany wyczuwalne są w obszarze stereofonii, uporządkowania dźwięku, jego "spójności i zwartości". Przy pierwszej "orientacji" dźwięk jest "skupiony, instrumenty mają swój wyraźny kontur i rozmiar, zauważalne jest lepsze różnicowanie barw, bas jest bardziej punktowy.
Po zamianie miejscami fazy z zerem scena lekko się rozmazuje, następuje wrażenie spłaszczenia barw, instrumenty grają w sposób podobny do głośników, które zostały połączone w przeciwfazie. Dominuje odczucie nadmuchania sceny z jej jednoczesnym wypchnięciem do przodu przed słuchacza - efekt całkiem przyjemny, ale na dłuższą metę męczący i nienaturalny.
 
zazdroszczę takiego słuch,

ciasteczkowypotwor

  • 312 / 5862
  • Zaawansowany użytkownik
14-02-2010, 13:03
Odpowiadasz na wpis
>> skyrobin

A czy w ślepym teście też to słyszysz? Czy jest to tylko wrażenie, po przestawieniu czegoś? Tak jak zmiana kabla zasilajacego, a co z kilomertami kabli do elektrowni one się nie liczą, wystarczy zmienić tylko metr i wszystko ok.

Gabriel

  • 1229 / 5696
  • Ekspert
21-02-2010, 01:10
Od supersieciówki ważniejszy jest zasilacz, a dobry zasilacz nie jest zły  ;)---------------------------------
http://jimmyauw.com/

ciasteczkowypotwor

  • 312 / 5862
  • Zaawansowany użytkownik
26-02-2010, 18:51
Z taką skrzywioną dioda, to pewnie napięcie poleci w bok.. I dźwięk będzie bardziej z lewej.

Mr. Zydelek

  • 237 / 5902
  • Aktywny użytkownik
15-04-2010, 07:55
Od przed Świąt trwały eksperymenty z sieciówką Diamondback Shunyaty. Wiadomą rzeczą jest, że kable mogą się "gryść", datego próbowałem róznych konfiguracji, dobierając inne sieciówki do towarzystwa, inne interkonekty i głośnikowe przy zachowaniu systemu elektroniki jako całości. Efektem była zawsze ta sama cecha jaką wnosi Diamondback. Z tego to powodu, kabelek wysawiłem na sprzedaż. Jest na mojej aukcji allegro, jesli są chcętni na kupno informuję więc o możliwości nabycia tego druta. Jego długość to 6 feet, czyli 1.8m

ogorek

  • 855 / 5239
  • Ekspert
15-04-2010, 08:32
Odpowiadasz na wpis
>> ciasteczkowypotwor, 2010-02-14 13:03:00
Odpowiadasz na wpis
>> skyrobin
/*
A czy w ślepym teście też to słyszysz? Czy jest to tylko wrażenie, po przestawieniu czegoś? Tak jak zmiana kabla zasilajacego, a co z kilomertami kabli do elektrowni one się nie liczą, wystarczy zmienić tylko metr i wszystko ok.
*/

Jeżeli masz listwę na warystorach lub kondycjonetr to moim zdaniem kabel ma sens. Najdziwniejsze jest to ze sieciówka potrafi zmienić brzmienie (co zauważysz na testach) i wcale to nie musi być (w ostatecznym rachunku) na plus ... Np. taki Furutech 320 Ag czy to wpięty w CD, czy w amp -> zawsze dawał pewne rozjasnienie (to jest srebrzona miedź o przekroju 2.5mm2) Dla mnie był to wpływ negatywny ...
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

Mr. Zydelek

  • 237 / 5902
  • Aktywny użytkownik
29-04-2010, 16:46
Shunyata Diamond Back podobnie rozjasnia przez co w zamulowych ciemnych systemach ktoś powie, że jest więcej powietrza i wybrzmień.  Ogólnie  tej sieciówce przypisano super bas. U sibie stwierdziłem po ACP, że diamencik prawie basu nie ma. Pozbawia system muzykalności, srednica jest lekko wycofana i kabel wprowadza szorstkość. Wg. mojej oceny niczym szczególnym na plus się nie wyróżnia od kabli z przedziału do 300zł. Cena 1600zł została wstawiona chyba dla tych, którzy nie zwracają uwagi na wpływ pozytywny na brzmienie, a zakupu dokonuja dla metki i marki, która nie idzie w parze z jakością dzwieku.

nygus

  • 217 / 5887
  • Aktywny użytkownik
29-04-2010, 20:10
A u mnie Shunyata po prostu dodaje troche szczegolow i powietrza. 1600zł nie jest warta, ale do 200$ (mozna za tyle kupic nawet nowy) wg mnie nie ma lepszego kabla. Może to był kabel nie konfekconowany oryginalnie - bo oryginał ma nierozbieralne wtyczki z niebiesko-przezroczystego plastiku?

---
"OBEY", "CONFORM", "MARRY AND REPRODUCE", "CONSUME", "WATCH TELEVISION"
"it is just a ride" - Bill Hicks

nygus

  • 217 / 5887
  • Aktywny użytkownik
29-04-2010, 20:18
A jednak mam dokładnie ten sam co w aukcji... dużo kabli sieciowych nie słuchałem, ale z doświadczenia wiem, że gdy nie ma w systemie pętli masy, to wpływ sieciówki jest naprawdę minimalny.

---
"OBEY", "CONFORM", "MARRY AND REPRODUCE", "CONSUME", "WATCH TELEVISION"
"it is just a ride" - Bill Hicks

Mr. Zydelek

  • 237 / 5902
  • Aktywny użytkownik
30-04-2010, 16:51
Ja mam natomiast doświadczenie z wszelkiej maści kablami. W swoim systemie  mam bardzo wyraźne są różnice co jest w danej chwili użyte i powiem krótko, że tak miernego kabla sieciowego dawno nie wpinałem.  100$ to max co powinien kosztować jako nowy, a realna jego cena na rynku wtórnym dużo niższa. Ocena dotyczy oryginalnego kabla w oryginalnej konfekcji, a nie przerabianek na wtyki w Polsce.
Wkrótce trafi mi sie możliwość spradzenia u siebie "super sieciówki" BAZODRUT, która ponoć w wielu systemach robi zawrotną furrorę dając lepszy dzwiek niż uznane sieciówki po parę tyś dolarów. Zobaczymy.

Mr. Zydelek

  • 237 / 5902
  • Aktywny użytkownik
30-04-2010, 16:55
I sorrki zapomniełem:)

Nygus--> jeśli systemowi Twojemu potrzeba tych cech, dla których "cenisz" diamencika to o kilka klas lepiej będziesz miał z rodzima sieciówka za 350zł nówka Argentum. Polecam sprawdzić u siebie.

Road To Nowhere

  • 1033 / 5902
  • Ekspert
30-04-2010, 17:39
U mnie "diamencik" nie zagrał ani z tranzystorowtm Luxmanem ani ze wzmakiem lampowym na 2A3 ,osuszony i ostry dzwięk.

Road To Nowhere

  • 1033 / 5902
  • Ekspert
30-04-2010, 19:47
Na tę okolicznośc zakupiłem nawet "keriogenizowaną" przejściówkę ale , nie pomogła.

zyzio

  • 960 / 5793
  • Ekspert
01-05-2010, 08:57
Shunyata jest zawsze po jaśniejszej stronie mocy, ale kończy się tam, gdzie sybilanty mogą męczyć, takie są przynajmniej moje doświadczenia. Pythona uważam nadal za jedną z najlepszych sieciówek. Po przeciwnej stronie jest Harmonix.

janiq

  • 40 / 5317
  • Użytkownik
03-12-2010, 20:46
Odświeżając nieco wątek, mam pytanie do kolegów. Jako że ostatnio miałem możliwość sprawdzenia w swoim systemie sieciówki Tara Labs Prism AC Reference i wniosła ona u mnie niewątpliwą poprawę - chciałbym sam wykonać sieciówkę, która choć trochę zbliży się do poziomu Tary. Zastanawiam się jaki przewód zastosować. Znalazłem ciekawie wyglądający BELDEN 83803
http://cgi.ebay.pl/BELDEN-83803-MAINS-POWER-CABLE-PER-METRE-/180589042601?pt=UK_Computing_CablesConnectors_RL&hash=item2a0bf21ba9#ht_1055wt_1144

Czy warto w niego inwestować? Czy jest jakiś inny lepszy przewód w tej cenie który ktoś mógłby polecić?

Jest też w sprzedaży przewód Tary ale niższy model, w którym chyba nie zastosowano już tej geometrii co w Reference :
http://cgi.ebay.pl/Tara-Labs-Prism-SA-OF8N-AC-Copper-Power-Cable-0-5M-/220628347962?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item335e796c3a#ht_5304wt_1088

Wiem też że bardzo duże znaczenie w przypadku sieciówek ma geometria przewodów, dlatego korci mnie też zrobienie warkocza z jakiegoś porządnego przewodu. Jaki przewód polecacie w tym celu? Czy warto bawić się w miedź srebrzoną lub cynowaną?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.