Audiohobby.pl

supersieciówka

lancaster

  • Gość
21-07-2008, 00:08
Czyli wszystko co trzeba wiedzieć na temat dobrej sieciówki. Interesują mnie zwlaszcza konkretne modele przez was polecane :)
Przydaloby sie też wiedzieć conieco wiecej o budowie takowych. Konstrukcje DIY mile widziane.



'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.'

lancaster

  • Gość
21-07-2008, 00:14
camle, prosze mi tu nie psuć mojej ulubionej ostatnio zakładki.



\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
21-07-2008, 00:24
camle,  nie zastanawiam nad wieloznacznoscią, tylko nad banalnym przewodem 3 żylowym !
Dokuczasz mi ???


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
21-07-2008, 00:29
a tak serio camle....cała zakladka z mojej strony otwarta dla hecy :) ....no ale skoro juz jest....nie nabijam sie z fanów kabli sieciowych bo i nie ma z czego ;)
W kazdym razie jak ostatnio sie przekonalem nie wystarczy wydac na sieciówkę 200zł zeby wykosiła kabel komputerowy za 5zł....wyglada na to ze jest to wyzwanie dla drozszych produktów - stąd ten watek.


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
21-07-2008, 08:05
camle, ale skąd ten pomysł ? Moze jest w tej bajce ziarenko prawdy co i postanowilem sprawdzić. Dla mnie sieciówki to niuanse i jak to mowia ostateczny szlif systemu. jezeli ktos pisze np ze system bez sieciówek mu nie gra to tym bardziej jestem ciekaw. Pomysł z zakladka był nie moj co prawda, ale testowo jak widzisz powstała. Dodatkowo niedawno czytałem ze sieciówka w zadanym systemie dała więcej niż glosnikowe i IC....i teraz mam zagwozdkę....czy ta sieciówka rzeczywiscie taka niesamowita czy moze reszta okablowania dobrana w taki sposob ze sieciówka bez problemu mogla sie "wykazać".
Natomiast samo zasilanie to już inna bajka. Fakt ze zabrałem sie do tematu od strony tego co mamy poza urzadzeniem, ale jak wiesz zasilanie urzadzenia znajduje sie rownież wewnatrz urzadzeń :) i ma ono niekiedy kluczowe znaczenie...w kazdym razie jest bardzo wazne.
Na razie nikt tematu nie ruszył....a nóz fajne rzeczy ktos napisze o sieciowkach, kondycjonerach itp. serio. Nabijam sie natomiast z ludzi ktorzy nabijaja sie z innych - to taki uwazam dosc naturalny w takim wypadku sposób rozmowy/komunikacji, zwlaszcza ze próbowałem w swojej nieporadnosci kilka razy rozmawiac z tego typu podejsciem w sposob otwarty i jest to podejscie bez sensu w takich wypadkach uwazam.
A czy lepiej tak jak piszesz tego nie wiem - jezeli komus ma to pomóc obiecuję spróbować ;)

\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
21-07-2008, 08:08
...no ale camle wracajac do tematu : jakich siecoówek sam uzywasz ?

Moze ktoś wreszcie pokusi sie o opis sieciówkowcyh zmian dźwieku w swoim systemie ? Z tego co słyszałem do tej pory zastosowanie audiofilskich sieciowek dawało niuanse in plus, lub w jednym wypadku wręcz psuło efekt jaki dawala zwykła sieciówka komputerowa....i tu z np reszta oablowania(sygnałową) mam zdecydowanie inne doświadczenia. Z sieciówkami natomiast mam....niewielkie :)


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

lancaster

  • Gość
22-07-2008, 10:56
Wczoraj po wieczornej walce wykonalem swoją pierwszą sieciówkę. Dopiero za 4 razem udało mi sie zrobic kabel ktory gra lepiej od komputerowego :)
Różnice w brzmieniu - niuanse, ale DIY ogólnie gra "mocniej" z lepszymi wybrzmieniami. W podwojnie ślepym teście pewnie bym nie zgadał....ale coś jest z tym sieciówami....pierwszy model(skręcony ala velum) gral wydawało sie super...ale po chwili bylo slychac ze zmienia/rozaśnia pasmo wzgledem komputerówki....wiec jakies tam róznice są. Testy robilem wylącznie na wzmacniaczu - ponoc najmniej podatny element na sieciówki.
konkluzja: na razie podniecac sie nie ma czym ale różnice nazwijmy je "jakieś tam" są.

Materiały użyte do "produkcji" :
komplet wtyków z elektronicznego za 20zł
drut elektryczny 1x1,5mm
drut nawojowy 0,7mm

total koszt zabawy 34zł


\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

zyzio

  • 960 / 5793
  • Ekspert
22-07-2008, 20:16
=> Lancaster
http://www.audiofast.com/main.asp?idm=30&ids=119&idsu=233&r=0&wersja=0    - przyjrzyj się i sklonuj geometrię Helix ;)

konto_usuniete

  • 56 / 5425
  • Użytkownik
23-07-2008, 01:01
Eche, No eee. No nie wiem jak to wykrztusić .... ale Lancasterowa sieciówka zagrała z moim przetwornikiem
inaczej niż kabel komputerowy i sieciówka Garmina. Nie potrafię tego wytłumaczyć ale ...zagrała. :)
Większe rozciągnięcie pasma, większa ilość szczegółów. W porównaniu do "LancVeluma" , zwykły kabelek (dodawany do projektora EPSON-a)
zabałaganił dżwięk a sieciówka Garmina bardziej "unosowiła" wokale.
Znacznie większe różnice były słyszalne po podpięciu "LancVeluma" do DAC-a niż do wzmacniacza.
Dodam tylko, że sieciówki były podłączone do kondycjonera.

mark11

  • 356 / 5902
  • Zaawansowany użytkownik
23-07-2008, 09:11
>> Gustaw, 2008-07-23 01:01:12
A więc szanowni koledzy jednak zaczynają słyszeć (wierzyć) różnice pomiędzy sieciówkami. No to jest mały kamyczek rzucony w stronę krytyków kabli audiofilskich, a nawet świadoma prowokacja. Ciekawe, że na razie nie ma odzewu ze strony sceptyków.
U mnie im bardziej przejrzysty system budowałem tym bardziej "wyłaziły" różnice pomiędzy kabelkami. Przy czym wiele uznanych i chwalonych kabelków, w tym i sieciówek niestety poległo. Praktycznie nie ma możliwości przewidzenia jak dany kabelek wpasuje się w domowy system. Tylko testy, porównania dają odpowiedź co zagra. Najgorsze jest to, że po zmianie elementów zestawu prawie zawsze kable "lecą" do wymiany i zabawa rozpoczyna się od nowa :)
Markus

lancaster

  • Gość
23-07-2008, 09:46

mark, wczoraj miałem lekkie zdizwienie kiedy po podmianie sieciówek dało sie słyszeć efekt jakby na ktoś podkręcil potencjometr głośności...nie potrafię tego wytlumaczyć....ogólnie w dźwieku byla słyszalna bez problemu większa moc.
...chociaz ja wiem czy poddałbym sie podwójnie ślepemu testowi ;)

\'Wiadomo, ze taki a taki pomysl jest nie
    do zrealizowania. Ale zyje sobie jakis
    nieuk, ktory o tym nie wie. I on wlasnie
    dokonuje tego wynalazku.\'

konto_usuniete

  • 56 / 5425
  • Użytkownik
23-07-2008, 09:52
>> mark11, 2008-07-23 09:11
Praktycznie nie ma możliwości przewidzenia jak dany kabelek wpasuje się w domowy system

Dokładnie.
Dla uzupełnienia dodam, że sieciówka Garmina, którą zastąpił "LancVelum"  :) wykolegowała Oelbacha za 500 zł.


zyzio

  • 960 / 5793
  • Ekspert
23-07-2008, 09:54
Są jednak kable uniwersalne, nie wyobrażam sobie by komuś nie "zagrała" sieciówka Shunyaty.....

mark11

  • 356 / 5902
  • Zaawansowany użytkownik
23-07-2008, 09:56
To już doznania trącące jakąś biżej niesprecyzowaną metafizyką, Marku czy to był może test na dopalaczach :)
Markus

konto_usuniete

  • 56 / 5425
  • Użytkownik
23-07-2008, 10:00
>> zyzio, 2008-07-23 09:54:57
Są jednak kable uniwersalne, nie wyobrażam sobie by komuś nie "zagrała" sieciówka Shunyaty.....


Zyzio,
Może i Shunyata zagra. Nie wiem nie słuchałem.
Pytanie tylko czy "in plus" czy "in minus" w danym systemie ?

Dochodzi jeszcze stosunek faktycznego wpływu sieciówki do ceny.