Audiohobby.pl

Tunery

TBolt

  • 190 / 5907
  • Aktywny użytkownik
18-09-2008, 09:45
I te miecze przyjmiemy..Dzięki

stefanB

  • 166 / 5905
  • Aktywny użytkownik
23-09-2008, 16:16
anowie specjaliści od anten
Jaki wpływ na odbiór może mieć sieć radiowa lotniska? Mam je prawie pośrodku między mną a nadajnikami
Gdzieś od pół roku pogarsza mi się odbiór. Stałe, większe zaszumienie sygnału przy dobrym wysterowaniu i chwilowe, parominutowe, skoki i spadki poziomu sygnału. Łódzkie lotnisko przekształcono z amatorskiego i chyba trwa jego ciągła rozbudowa. Zarówno antena (5 elem.) dachowa, jak i podłączany dipol, czy anteny pokojowe zachowują się podobnie.
"Wszystko powinno być zrobione maksymalnie prosto, ale nie prościej"-A. Einstein

stefanB

  • 166 / 5905
  • Aktywny użytkownik
23-09-2008, 16:17
Miało być: Panowie
"Wszystko powinno być zrobione maksymalnie prosto, ale nie prościej"-A. Einstein

Rafaell

  • 5033 / 5901
  • Ekspert
29-09-2008, 21:08
Marilion od 21:08 w 3PR a o 23 na żywo transmisja ze studia Agnieszki Osieckiej

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

stefanB

  • 166 / 5905
  • Aktywny użytkownik
05-10-2008, 08:43

Dawit Rich, jeden ze swiatowych guru od tunerów, o testach Shootouts w TIC

In regard to Jim\'s testing methodology, it is valid given the constraints that he describes. I find it hard to agree with a few of his ratings myself.....,
but that doesn\'t mean that what he heard with his units in his system isn\'t correct! Inter-component synergy is a very funny thing and it is poorly controlled. In addition to the easy phenomena like output and input impedances and AC/DC coupling, there are differences in grounding, shielding and other factors that will definitely influence the resulting system sound.
I have seen cases where an otherwise average design locked in perfectly with certain other gear. Bottom line, Jim is providing an invaluable service to TIC readers and his results may save them thousands of dollars in search of the perfect tuner for their system and market.
Certainly I know of people who spent tens of thousands before they found the TU-X1 or the L-02T! I hope that Jim doesn\'t take some of these people personally, because their opinions are worth what we paid for them ;-).
Odpowie









"Wszystko powinno być zrobione maksymalnie prosto, ale nie prościej"-A. Einstein
"Wszystko powinno być zrobione maksymalnie prosto, ale nie prościej"-A. Einstein

Rafaell

  • 5033 / 5901
  • Ekspert
05-10-2008, 12:25
Ciężko podwarzać co piszą mądrzy ludzie ja tylko chciałbym dodać ze swojego Małopolskiego podwórka swoje gorzkie doświadczenia :(

Co do tunerów to najbardziej zaawansowaną instalację antenową to chyba mam tylko ja :) reszta coś tam psuje i piszą że im tam nie gra:D U mnie po prostu no moim Onkyo T9990Integra  słyszę każde niedociągnięcie puszczane w eter. Po prostu większość stacji na cokolwiek przyzwoitym sprzęcie nie nadaje się do słuchania, kaleczą wręcz ucho! Przykładowy 96,00MHz RMF koszmarek marketingu silny sygnał, dużo, głośno z kompresja i dżwiek totalnie do dupy. Nawet legenda dobrego nadawania 3PR i lokalne radio Kraków zaczynają koszmarnie obniżać loty (na maile do dyrekcji brak reakcji, lepiej jest jak się niżej zadzwoni i pogada ale nie z wszystkimi) 2PR już zamordowano po zmianie częstotliwości. W takim 3PR transmisja na żywo ze studia Agnieszki Osieckiej to było przeżycie, uczta dla uszu (z studia s-5 w Krakowie też bywało dobrze)-wiedziałem że radio ma potencjał i potężny atut w postaci niezcyfryzywanego dżwięku Live. Teraz do stołów mikserskich  dopuścili chyba młodych ignorantów bez praktyki i bez muzycznej kindersztuby i ważne bez cienia politycznej przeszłości!(czystka w Radio Kraków) Pewnie ma być tanio ale dla radia w ogólnym bilansie cena jest ogromna!Pozbyto się fachowców! Studia stoją puste! sprzęt sie kurzy i pieniądze wyłożone przez społecznośc w cała infrastrukture się marnują!!!

Na zadawane rozgłośniom telefonicznie pytania usłyszałem absurdalne tłumaczenie że taki koncert Live to takie straszne dla nich obciażenie że są w stanie zrobić dwa góra trzy ! koncerty w tygodniu. Osobiście mówię GÓWNO PRAWDA PANOWIE RADIOWCY nie chodzi o robienie koncertów, mogą to byćl udzie którzy zagrają jeden dwa utwory ze swojej twórczości-w przerwach na rozłożenie instrumentów moze być inteligentna nie dochodząca do poziomu 0dB reklama (znów nikt tego nie kontroluje miał być poziom sygnału nie przekraczać pewnych narzuconych wartości) . Przypomnę że na początku wiekszość audycji było w radio, radiu-jak kto woli nadawane na żywo z dobrym efektem!

Czy tam jest ktoś z jajami?  Kto potrafił by odcisnąć swoje piętno na charakterze nadawanych audycji w normalnych dla ludzi godzinach. Gdzie spiker potrafił by rozmawiać z muzykami i dał im szansę puszczając  na żywo prezentowaną przez nich muzykę? Zapraszać nawet młode nawet nieznane jeszcze zespoły do raz naprawdę dobrze ustawionych mikrofonów i sprzetu (koniec z prowizorką) Sądzę że okresowa wymiana podłogi na scenie co jakiś czas była by dobrym znakiem ze coś się w tej materii dzieje!

Co do kosztów honorariów to przypomnę że coraz więcej muzyków udostępnia swoją muzykę za free w internecie, tak że Panowie menedżerowie; radio nie zbankrutuje, dając bezpłatnie swój czas młodym talentom.

Ta cała rada radiofoni i komunikacj (dobrze piszę powinno być z małej litery ?) powinna wylecieć na zbity pysk za straty w społeczeństwie generowane na kulturze złego technicznego nadawania transmisji radiowych, czy tam ma ktoś pojęcie o realizacji dżwięku? a moze chociaż jakiś papier o ukończeniu uczelni muzycznej? Nie każdego tak jak mnie drażni niska techniczna kultura nadawania-stąd przynajmniej ten papier

Czy znów trzeba tworzyć nową martwą ustawę żeby coś drgneło?

Jakby to ktos dał radę wkleić moją wypowiedż na wątku audiostereo.pl i podobnych byłbym wdzieczny, inaczej bedzie to głos wołajacego w puszczy.




Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gardenus

  • 1605 / 5891
  • Ekspert
05-10-2008, 16:44
>Rafaell

Więc wniosek.
Tak nadają jaki mamy sprzęt w domu czyli w większości gówno. Tani, jednorazowy i plastikowy.
Tylko nieliczni a jest tego niewiele może z 10% ma super sprzęt, który wyłapie te wszystkie ich niedoróbki ze studia.
Muszę powiedzieć, że w tych 10% mieścisz się min. Ty i moja skromna osoba.
Pozdrawiam

Rafaell

  • 5033 / 5901
  • Ekspert
05-10-2008, 17:08
>> Gardenus, 2008-10-05 16:44:20

Wrzuciłeś na audiostereo.pl mój tekst?

Wybacz ale to nie chodzi o  sprzęt tylko kulturę nadawania.  Na starym Amatorze Stereo u mojej mamy to też słychać, u dzieciorów na  TST Kleopatra  też. Wybacz ale mnie po prostu od dzieciństwa anomalie w dźwięku waliły po uszach i nie jestem jakimś Henrykiem Sienkiewiczem czy Witoldem Lutosławskim tworzącym w pokoju wytłumionym maksymalnie korkiem! Słucham w normalnym dużym 36m2 pokoju na kolumnach lub na słuchawkach i wzmacniaczu studyjnym tutaj faktycznie może sprzęt do słuchania radia jest za dobry :) ale na CD jest bardo sympatyczny w używaniu więc chyba jednak dupianie nadają. Nawet nie potrafią sobie w spikerce na stałe włączyć filtra obcinającego przy transmisjach słownych najniższy bas-wszystko dudni. Panowie realizatorzy tam w mikrofonie jest taki przełącznik-naprawdę ;obcina zależnie od  od producenta mikrofonu od 30-60Hz pasmo subsoniczne i spikerka nam tak nie dudni.

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gardenus

  • 1605 / 5891
  • Ekspert
05-10-2008, 17:17
AMATORY, KLEOPATRY  to przecież lepszy  sprzęt niż dzisiejsza tania hipermarketowa tandeta  typu np. BOMBOX-y.
O to mi chodziło.
Na AS nie udzielam się .
 Jedynie wyjątek parę wpisów dot. GRUNDIG CF 5500.
Może ktoś inny wklei.

Rafaell

  • 5033 / 5901
  • Ekspert
05-10-2008, 17:18
Z ciekawostek właśnie się skończyła coraz bardziej przegadana siesta w 3PR i po pięknym Paco de Lucia i,... weszła audycja 2strona medalu, efekt akustyczny piorunujący; jakbym wjechał z drogi krajowej w zaorane pole

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rafaell

  • 5033 / 5901
  • Ekspert
20-10-2008, 23:49
Kurcze jak ten Ptaszyn Wróblewski w 3PR nadaje!!! Kawałki super jakość dżwięku też (nie dotyczy starszych archiwalnych nagrań ale to jest zrozumiałe)

  Dla kontrastu wcześniej w Radio Kraków Klasykon audycja Justyny Nowickiej warstwa muzyczna jakość dżwięku porażka, czy oni w ogóle słuchają co puszczają w eter? Znając życie z "puszki" a towarzystwo już w łóżeczkach lula bo audycje zrealizowano w dzień

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rafaell

  • 5033 / 5901
  • Ekspert
01-11-2008, 00:17
No cóż radio dało się dzisiaj pokochać :D

Nadawany był pięknie zrealizowany i akustycznie grany  koncert ze studia Agnieszki Osieckiej (transmisja w 3PR). Nie dziwie się grali starzy wyjadacze czyli Voo Voo z Wojciechem Waglewskim i sądzę że to było także ich piętno. Sam repertuar wskazywał na to że sam zespół szuka czegoś nowego i to dostaniemy w najbliższym czasie-bardzo dobra decyzja, zmęczenie materiału (repertuaru) może być bardzo niebezpieczne także dla artystów. Co do samego dźwięku sądzę że tym razem panowie realizatorzy przyłożyli się do pracy i zauważyli jaka mają piękną salę i jak jej akustykę przekazać nam do mieszkań było po prostu bomba! Po koncercie pan Waglewski w rozmowie słusznie zauważył jak należy grać w tej pięknej akustycznie sali. Trochę zrobiło mi się smutno-brakuje nam dalej sali do czadowego grania :( Doskonale wiem o co Panu Wojtkowi chodzi słuchałem kiedyś ich koncertu na Lotnisku Czyżyny w Krakowie-wtedy było ciężko podrygiwać mniej niż pół metra w górę :) W sali Agnieszki Osieckiej po prostu mimo świetnej akustyki tak realizowany dźwięk nie miał by się gdzie podziać i wyszedł by jakiś bełkot. Może by tak jakiś nowo budowany stadion piłkarski przystosować akustycznie do takich mocnych fal ale bez tzw. efektu wielokrotnego pogłosu stadionowego-brrry. Niech sobie dźwięk ucieka daleko w góre i nie wraca

A teraz w 3PR niestety tylko z nagrań obywatel GC (*)

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

cojest

  • 159 / 5713
  • Aktywny użytkownik
01-11-2008, 16:34
rafael zgadzam sie z toba w 100% ,ale uwazam ,ze wiekszym problemem jest repertuar... niech to bedzie swietnie zrealizowane nawet ,ale co oni tam puszczaja....  stosunek dobrej do zlej muzyki to 100:1 ... wyjatkiem moze jest radio krakow obok ktorego mam przyjemnosc mieszkac ,ktore jeszcze do nie dawna organizowalo koncerty tyle ,ze tak samo kiepsko z repertuarem. dawno sie nie orientowalem co sie tam dzieje ,ale ile mozna sluchac jarka smietany i innych dziadkow... przeciez tyle ciekawego dzieje sie w mlodej muzyce...  mysle ,ze jesien jazzowa tez jest dobrym pretekstem do ruszenia tego tematu - marzeniem byloby gdyby chocby jeden najwiekszy , zazwyczaj konczacy festiwal koncert byl transmitowany.... 6 grudnia moglibysmy posluchac live anthonego braxtona !!! przy okazji wiadomo ze nie wszystkich stac na bilet za 60zl... nie mowiac o 100 za colemana w bielsku (9 grudnia)

pozdro,
m.
pzdr,
m.

cojest

  • 159 / 5713
  • Aktywny użytkownik
01-11-2008, 16:35
zreszta to nie chodzi o \'dziadkow\' tak naprawde tylko o sama nude.  braxton tez ma swoje lata ,ale ile tam jest energii!

pozdro,
m.
pzdr,
m.

Rafaell

  • 5033 / 5901
  • Ekspert
05-11-2008, 00:23
>> cojest

Trąbię cały czas że to skandal żeby także studio S5 w Krakowie stało niewykorzystane. Je jak najczęściej trzeba wykorzystywać i puszczać jak najwiecej muzyki Live na antenę-atrakcyjnośc i "słuchalność"radia Kraków wzrośnie!

Reklamodawcy nie takie zespoły są w stanie zasponsorować. Reklamodawcom vipom dać zaproszenie na salę Studia S5- trzeba żerować na snobiźmie i prestiżu + bilety dla pozostałych majętnych. Transmisja na żywo w eter dla pozostałych, okraszona nieco na początku i na końcu reklamami. Naprawdę to się da zrobić.Byłbym nawet za tym żeby koncerty "zarywały ramówkę" był by to kolejny efekt przyciagania nieświadomych słuchaczy dzienników, wiadomości sportowyc,etc.

No i jeszcze jedno ważne niech ktoś opanuje realizatorsko tą salę przynajmniej tak jak ostatnio na koncercie w 3PR grupy Voo Voo w Studiu im.A.Osieckiej

 

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Żyłem zaczarowany, uwieziony w jakimś ciele i w pokorze jakiejś duszy...

                      J L Borges