Audiohobby.pl

Tunery

yancho

  • 19 / 5907
  • Nowy użytkownik
18-08-2008, 23:33
Pokój mam jeden, bo to garsoniera. Z ustawieniem anteny jeszcze się pobawię, ale poczekam na pomoc, tzn.: jeden ustawia - drugi słucha. Mam wrażenie, że im dłużej człowiek sam kombinuje, tym mniej ufa temu co słyszy.

Rafaell

  • 5033 / 5902
  • Ekspert
19-08-2008, 01:27
>> yancho, 2008-08-18 03:10:56
Jaja jak arbuzy :)

Jakość odbioru 2PR z RTON Rabka \'G. Luboń Wielki 90.4MHz (kierunek u mnie S) mimo słabszego sygnału 59dB jest znacznie lepsza niż z Horągwicy 104,8 MHz 79dB (kierunek u mnie ES) Są zarówno klarowniejsze wysokie tony mniejszy szum-akceptowalny, jak i bas bardziej konturowy i lepiej wybrzmiewający, tyle na szybko z muzy  do utworów Bertolda Brechta (za mało dźwiękowo wymagającej do testów) . Acha tunerek się trochę upomina dla 90,4 żeby przestawić IF Band S.F.R  z pozycji Wide na pozycję  NAR ale nie posłuchałem i na  Wide jest OK

Chyba ktoś z technicznego w 2PR nas czytał bo wczoraj z Horagwicy 2PR bardziej szumiał niż dziś ale postarajcie sie jeszcze Panowie; przed zmianą częstotliwości 2PR nie wiem czy jakość nie była lepsza od 3PR wtedy było super hiper

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rafaell

  • 5033 / 5902
  • Ekspert
22-08-2008, 13:35
W 3PR fatality - najgorzej realizowany na żywo koncert T-love

pozdrowienia dla realizatora

Muniek obyś ich przeżył wszystkiego najlepszego

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rafaell

  • 5033 / 5902
  • Ekspert
22-08-2008, 13:37
Rózowa Malina dla realizatora od Rafaella

Molibden

  • 1906 / 5908
  • Ekspert
22-08-2008, 16:46
No właśnie jak to jest - sygnał Trójki mam na ponad 3/5 skali wskaźnika i szumi jak cholera a Dwójka pogania bez szumu nawet na1/5 skali.
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

Rafaell

  • 5033 / 5902
  • Ekspert
26-08-2008, 12:18
Sądzę że wpływ na szumy ma tak zwana szerokość pasma nadawania jeśli jest za wąskie tuner sobie z tym nie radzi. W moim Onkyo Integra T9990 jest taka funkcja jak dwustopniowe zawężanie pasma częstotliwości wtedy sygnał jest bez, lub z mniejszymi szumami-oczywiście odbija się to na rozpiętości akustycznego pasma nadawania osłabia się na przykład scena stereo, no ale nie szumi :) czyli coś za coś jak to w życiu bywa.

Mnie inna rzecz w odbiorze PR3 niepokoi (sygnał 98-1o6dB) w stosunku do  drugiego stosunkowo dobrze nadawanego technicznie Radio Kraków (sygnał 96-98dB) .W 3PR po prostu ostatnio jest fatalnie nadawane pasmo powyżej 8 kHz jak i poniżej 64Hz nie ma w muzyce tych smaczków wybrzmień. Dla kontroli włączyłem equalizer z wyświetlaczem parametrycznym i muzyka na częstotliwości powyżej 8 kHz po prostu leci na pysk o 15dB w Radio Kraków nie ma takich problemów wysokie częstotliwości występują tam gdzie powinny i pięknie sobie hula wskażnik equalizera nawet na 16kHz

W sumie jak był ten koncert TLove na żywo to starałem się jakoś naprawić tą w sumie mającą idealnie brzmieć transmisje z najlepszego sprzętu i studia krajowej radiofonii. Zabrzmi to jak profanacja ale z premedytacją włączyłem equalizer i po mojej korekcji jakoś dało się tego koncertu sensowniej słuchać mimo ze na skrajnych ustawieniach brakowało mi skali w suwakach :D Próbowałem słuchać zarówno przez kolumny jak i słuchawki, każdy wzmacniacz zarówno słuchawkowy Lake People G99/2 jak i głośnikowy Audiomatus AM 250 oba były podpięte do dwóch osobnych wyjść z tunera tak że u mnie raczej wykluczam zły sygnał (Radio Kraków nie wymagało takowej korekcji)

wyglądało to tak:

31,5Hz   +12 dB
63Hz        - 4 dB
125Hz      +2 dB
500Hz         0 dB
1kHz           0 dB
2kHz         +3 dB
4kHz         +4 dB
8kHz          -2 dB
16kHz      +12dB  

Kiedyś programy na UKF-e w nocy miały krótkie przerwy techniczne i wtedy był puszczane wzorcowe próbki sygnałów dżwiękowych w całym paśmie, później radiofonie obrosły w sprzęt i była możliwość wypinania zdublowanych urządzeń i sprawdzania poza transmisją na żywo, no ale jak widać coś szwankuje, może gdzieś na cyfrowych łączach ? kto to wie. Może ktoś to sprawdzi  systematycznie i metodycznie od mikrofonu, odtwarzacza, poprzez kable konsole wzmacniacze przekaźniki aż do anteny nadawczej-pomierzy zapisze da uwagi do czynników wyższych i zostanie to ruszone do przodu.
Żeby oszczędzić trochę roboty zaczął bym od sprawdzenia ustawień na stole u realizatora dżwięku i wyjustowanie poszczególnych urządzeń-może reszta toru jest ok tylko ktoś się na czymś oparł i tak zostało zostawione :)

czyli czynnik Ludzki



Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rafaell

  • 5033 / 5902
  • Ekspert
31-08-2008, 18:49
Miałem dzisiaj przyjemność słuchać ostatniego letniego koncertu  Kraków-jak gmina nie da kasy to następnych nie będzie :(
Panie Prezydencie Majchrowski sypnijta kasą bo do kolejnego lata są jeszcze 3 pory roku a wiele osób sadząc po wieku publiczności z muzyka na żywo już kontaktu nie będzie miało (pusto w szkatule).

No cóż dziś pan czepialski zachowa swoje uwagi dla siebie co do realizacji technicznej cudów nie było ale co tam-za darmo było, czegóż się czepiać pózniej puszczany koncert zespołu REM w Radio Kraków (na antenie) był dwie klasy gorzej nagrany.
Mam ciekawą informację dla fanów Pani Pauliny Bisztygi wychodzi na dniach nowa płyta i zdaję mi się że także dla miłośników gitary basowej będzie tam raj dla uszów .Pani Paulina przyznała że pora słuchania w niedzielę jest z deczka zboczona jak na koncerty ale się artystka i wszyscy muzycy pobudzili tak że od połowy koncertu było już gorąco, był nawet taki moment że podejrzewałem że jakieś pary zaczną wywijać tango na dziedzincu, szkoda że w publice już nie ta krew .
Nasza  wokalistka zaanektowała sobie świetnych muzyków:
Wiktoria Chrobak - perkusja
Przemek Sokół-trąbka
Krzysztof Łochowicz -gitara
Roman Ślazyk -kontrabas, bas
I w sumie niesprawiedliwie będzie jak kogoś wyróżnię ale sztuka nie znosi demokrację zacznę od młodego człowieka Przemka Sokoła na prawdę ma potencjał ten człowiek jeszcze tylko prac, praca; naprawdę fajnie go było słuchać. Roman Ślazyk jeśli tak tylko było go słychać live na dzisiejszym koncercie to na nowej płycie powali was dokładnie, nie będziecie się mogli od płyty oderwać. Cały zespół Pani Bisztygi genialnie jak klamrą spinał Krzysztof Łochowicz usłyszałem coś niesamowitego taka synergię rytmu,synchronizacje dżwieku dzięki diamencikowi (chyba z Tarnowa) Pani Wiktorii Chrobak ta dziewczyna z odjechanym w czasie grania utworów wzrokiem pokazała co to jest gra na perkusji, po prostu miodzio,miodzio,miodzio; pełna kultura (no cóż muzykę klasyczną też umie grać i ze szkół muzycznych ją pewnie wyniosła) Jak jej nikt nie porwie do jakiegoś światowego zespołu to dla sztuki gry na perkusji będzie wielka szkoda-trochę mi tylko z wizualnych stron było szkoda że ta niepozorna dziewczynka zamiast pokazywać swoje śliczne uśmiechnięte ząbki; dziamdziała gumę-już dorosłą jesteś pannicą ;)

Czekam na nową płytę Pani Paulino z niecierpliwością i sadzę że będzie to Pani udany eksperyment

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rafaell

  • 5033 / 5902
  • Ekspert
01-09-2008, 23:35
Słucha ktoś naszego kochanego Ptaszyna na 3PR? dziś zapowiada krajowe nadmorskie granie naszych jazzmanów

Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rafaell

  • 5033 / 5902
  • Ekspert
01-09-2008, 23:36

coś mu brzęczy w tle

Molibden

  • 1906 / 5908
  • Ekspert
05-09-2008, 22:49
Jak pisałem wcześniej mam poważny problem z odbiorem PR 3 mimo silnego sygnału. Przygotowałem plik przedstawiający sytauację. Pierwsza część to odbiór przy nieobecnym sygnale (tzn cisza) - słychać same zakłóecnia. Jakaś modulacja jak z analogowego modemu, raczej okazjonalna. Może to krótkofalowcy i transmisja pakietoa danych? Drugi fragment to kawałek audycji i zmiana warunków odbioru przy obracaniu dipola o 360 stopni. specyficzne zakłócenia (intermodulacyjne i przesterowania) jakie występują poza zwykłym szumem. Może to efekt wielodrogowości odbioru? I wreszcie trzeci fragment to sygnał z odbioru monofonicznego.
Dla pierwszego fragmentu dołączam wykres widma FFT częstotliwości zakłóceń.

Plik do rpzesłuchania tutaj:
http://www.wrzuta.pl/audio/mDk1ZjquJw
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

Rafaell

  • 5033 / 5902
  • Ekspert
09-09-2008, 09:35
W 3PR będzie niedługo na antenie wywiad na żywo z najstarszego w pełni analogowego nagraniowego studia.



Myślę że warto posłuchać dla czego takie studia jeszcze istnieją, mimo starego 20-paroletniego sprzętu


Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Rafaell

  • 5033 / 5902
  • Ekspert
09-09-2008, 10:15
Rogalów wywiad z analogowego studia nagraniowego
Rafaell

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Gardenus

  • 1605 / 5892
  • Ekspert
15-09-2008, 00:38

To bardzo dobry tuner i cena bardzo atrakcyjna.
Wystawiany już niejeden raz .
Może ktoś na niego się skusi

http://www.allegro.pl/item435975643_tuner_optonica_sharp_st_5100_okazja.html

TBolt

  • 190 / 5908
  • Aktywny użytkownik
15-09-2008, 07:59
W jaki sposób podłączyć do tunera zestaw złożony z 3 anten UKF?Każda z nich posiada symetryzator dajacy na wyjsciu 75Ohm.W jednej tkwi symetryzator /wzmacniacz 6dB.Mam 3 pomysły:

1.Bez symetryzatorów prosto na sumator wszystkie trzy i po nim symetryzator lub wzmacniacz antenowy
2.Połączyć z symetryzatorami na sumator
3.W każdej antenie aktywny wzmacniacz łącze  je wszystkie na sumator i wyjście sumatora zasilam 12V

Potrzebuje kilku bo mieszkam na odludziu i sygnał jest często za słaby
 
Jakbym nie połaczył to nie dostaje 75Ohm na wyjsciu jak to sie robi?

Detektyw Kwass

  • 7851 / 5866
  • Ekspert
15-09-2008, 09:30
HASŁO: Zwrotnica antenowa.

--
There are 10 kinds of people: those who understand binary and those who don\'t.