Audiohobby.pl

Wywala korek pierwszy raz przy tej samej konfiguracji !!!

radek862

  • 4 / 5637
  • Nowy użytkownik
22-02-2009, 17:16
Witam,
szkoda,że moja pierwsza wypowiedź na tym forum (o ile mnie pamięć nie myli) związana jest z problemem technicznym.... parę lat temu jak zaczynałem przygodę z audio działałem trochę na audiostereo - potem miałem przerwę i jak wróciłem... to albo audiostereo się zmieniło albo ja już inaczej patrzę na to hobby ? ;)

Za radą duuuużo bardziej doświadczonego w audio i w forumowych dyskusjach użytkownika dostałem się tutaj...

Kwestia jest taka - w mieszkaniu jest tablica z bezpiecznikami - jeden chyba główny (różnicowy chyba...z takim guzikiem obok - wywala jak się go naciśnie;) ) reszta norma - kuchnia łazienka oświetlenie alarm i pokoje (są dwa) ...

Jest dzień - w pokoju do różnych gniazdek na jednym bezpieczniku - pokoje podłączony jest stereo (creek 5350 se rotel rcd 02 oba na listwie lepszej jakości (forumowa - sprawdzona nieraz w salonach, innych pomieszczeniach itd. - na pewno jest ok) komputer (zasilacz dobrej jakości 620 wat (cooler master, koło 400 zł) i monitor lcd... czasem też włączony jest do tego tv...
i normalnie wszystko działa... oglądam film na kompie i tv stereo - dźwięk...

ale w momencie jak przy włączonym stereo włączam listwę albo wyłączam - wywala korek...
włączę lampę stojącą - wywala korek - słaba energooszczędna żarówka... włączę odkurzać na pokojowym gniazdku jak włączony jest sprzęt - wywala...

najczęściej jest to związane z listwą komputerową - jakaś za 150  zł z media..

Pytania:
1. skoro w czterech mieszkaniach wcześniej było ok to co jest grane ?
2. czy jak wywala korek a potem wszystko działa to czy sprzęt może mieć coś uszkodzone ? czy jeśli gra to wszystko ganz gut ?
3. czy zmiana listwy komputerowej na jakiegoś ups'a dobrego pomoże? czy będzie wywalać nadal (strzelam - w sumie to to samo co listwa tylko z "baterią" ?

Dzięki, ogólnie nakreśliłem temat bo się na tym nie znam - mieszkanie wynajęte na osiedlu pod wynajem... pytanie czy może być coś w sieci spaprane ... czekam na sugestie dzięki.
Pozdrowionka, Radek.

josef

  • 536 / 5904
  • Ekspert
22-02-2009, 18:08
ile amper masz bezpiecznik? (jeśli okrągły z przyciskiem to to nie jest różnicówka)

radek862

  • 4 / 5637
  • Nowy użytkownik
22-02-2009, 18:42
bezpieczniki nie są okrągłe tylko te "nowoczesne" plastikowe przełączniki góra-dół ...

Dudeck

  • 5101 / 5870
  • Ekspert
22-02-2009, 20:31
Wygląda na to , że jak na instalację elektryczną tego lokalu jest za dużo odbiorników energii ( duży pobór ) - większy bezpiecznik nie jest rozwiązaniem , możesz wywołać pożar instalacji .
Tylko wymiana całego okablowania mieszkania poprawi sytuację .
W mieszkaniu moich rodziców występuje podobne "zjawisko" . Kiedy włączonych jest dużo odbiorników ( zwłaszcza piekarnik elektryczny w piecu ) a następnie włączy się jeszcze czajnik - wywala korki od razu .

Dudeck

  • 5101 / 5870
  • Ekspert
22-02-2009, 20:36
Przy ciągłym "skakaniu" napięcia może uszkodzić się zasilacz wewnątrz urządzenia - miałem tak jak za oknem przebiegała kiedyś linia napowietrzna ze starymi przyłączami - jak zawiał wiatr to prąd albo był albo nie , co chwila i w kółko .

radek862

  • 4 / 5637
  • Nowy użytkownik
22-02-2009, 21:15
- z mojego punktu widzenia jedynym rozwiązaniem (aż do zmiany mieszkania na własne - rok, dwa) jest rozważne użytkowanie (minimum możliwe i komputer włączam na początku - potem resztę - jak komp to nie cdplayer itd.) kurde.. ale z drugiej strony czasem są popodłączane dwa laptopu do tego gra tv i cd jeszcze ... i dwa telefony sie ładują ... i działa :) i lampa jeszcze... a czasem jest sam wzmak włączony i jak włączam listwę komputerową z zailaczem w kompie na on (czyli żeby włączyć kompa pozostaje tylko wbić on na obudowie) to wywala... jak wyłączam listwę, na której komputer jest wyłączony (tylko zasiłka z tyłu jest on) i działa stereo to wywala - przy wyłączaniu listwy !! ?! ..

- I jeszcze jedno - czy jeśli coś się uszkodzi to przestanie działać czy jakość będzie się pogarszać stopniowo ?? sory ale z elektroniki jestem leszcz ;)

Dudeck

  • 5101 / 5870
  • Ekspert
22-02-2009, 23:17
Ja bym dla spokoju sprawdził listwę  - zwyczajnie ją wywalić i spróbować na jakimś dobrym przedłużaczu z dużą ilością gniazdek . Podłączył bym do tego to wszystko co zawsze i na dodatek jeszcze coś :) i sprawdził , czy tu rzeczywiście chodzi o zbyt duży  pobór prądu na jednej linii z bezpiecznikiem . Być może listwa ( włącznik ) ma jakieś zwarcia przy używaniu go i tu tkwi przyczyna . Coś luźnego . Miałem takie coś "okresowego" na moim przedłużaczu ( w gnieździe do którego włożona była "złodziejka" ) . Jak się go nie tykało był spoko .

Dudeck

  • 5101 / 5870
  • Ekspert
22-02-2009, 23:18
W moim przypadku zasilacz poszedł od strzału .

Dudeck

  • 5101 / 5870
  • Ekspert
26-02-2009, 22:18
Czy jest już znana przyczyna usterki ?

radek862

  • 4 / 5637
  • Nowy użytkownik
27-02-2009, 20:02
Hej...
chyba nie ... nie miałem czasu włączyć sprzętu w tygodniu .. wracałem wieczorem zrąbany i włączałem laptopa z chillizet  i książką haldemana.... dziś mam ochotę włączyć film na PC,TV i creeku.. i zastanawiam się czy mi wywali korki kuźde no ;)