Audiohobby.pl

Wzmacniaczowy dylemat

mwor87

  • 2 / 49
  • Nowy użytkownik
04-05-2024, 10:06
Aktualnie zajmuję swoją głowę regeneracją zestawu audio odziedziczonego po rodzinie. Nastał moment, w którym muszę zadecydować co począć ze swoim wzmacniaczem (poczciwa UNITRA PW9010). Na początku miałem ją oddać do serwisu, gość woła za naprawę 150-300zł. Po szybkim przejrzeniu ofert z owym wzmacniaczem doszedłem do wniosku, że chyba lepiej będzie kupić jakąś budżetową używkę zamiast ładować równowartość sprzętu w serwis. W oko wpadł mi TEAC A-X35 wystawiony za 250zł jako "w pełni sprawny". Mógłby ktoś wyrazić swoją opinię na ten temat? Ewentualnie polecić jakiś budżetowy i stosunkowo dobrze grający sprzęt w podobnym budżecie? Aktualny zestaw, do którego byłby używany to:
CD Fonica CDF003
Tuner Silver SU7000
Magnetofon Technics RS-TR333
Kolumny Altus 110 w trakcie lekkich modyfikacji

pień

  • 2246 / 1041
  • Ekspert
06-05-2024, 18:24
Polecić czy nie :)   To też dylemat i ryzyko że dostanie się po łbie.   Bo trudno przewidzieć w jakim stanie zostanie zakupiony sprzęt z >polecenia a polecający będzie odpowiadać za wszystko co złe.
   Pojęcie > w pełni sprawny<   jak przekonałem się kilka razy, jest bardzo szeroko rozumiane.
   Dla jednych jest to >lampka zaświeciła się <   dla innych znaczy to co znaczyć powinno.   Tych innych jest niestety mało procentowo pośród ludzi.   Teraz wszystko działa na zasadzie>  opylić jeleniowi<   zarobić swoje na g.....   i jest się OK.  Sam musisz wszystko sprawdzić bo taki świat mamy.
    Tak więc niczego nie POLECĘ bo wybór musi należeć do ciebie :)
  Mogę napisać jedynie czego sam bym szukał po katakliźmie jakimś.   Typu chata mi się zjarała, odwiedziny ruskich którym wszystko się należy,  kasy nie ma prawie żadnej a chciałbym czegoś posłuchać :)
 Obawiam się jednak że w budżecie który podałeś może być ciasno.
    Skupiam się na wzmaku teraz:
Rotel serii BX.    Np.   820A  podobno najlepszy z nich wszystkich.    Ale słyszałem  jakiegoś z innymi literkami i też był spoko.
Jakiegoś Harman-Kardona   HK-   któreś z niskich modeli -  6300  np.  powinien zmieścić się w budżecie i może zostanie na piwo.
Nie są legendarne hehehehe   i dlatego tanie   (ale sporą część legend  byle H/K  może rozerwać na strzępy-  wielce niedoceniane konstukcje w większości)
 Czy jakieś inne, nie wiem, miałem trochę wzmaków ale jakoś nie mogę sobie przypomnieć żeby któryś mógł sięgnąć wspomnianego Rotela.