Audiohobby.pl

Słuchawki które wgniotły Was w fotele

mirek10

  • 1212 / 4407
  • Ekspert
28-08-2013, 23:45
Brodacz-zobacz tak samo myślimy,wzm lampowy na swietnie grające lampy 300B i szukam jeszcze gramofonu np. Z1 i bedą płyty i fajne dojdą kolumny moze z dawnych lat,własnie w tym kierunku trzeba iść ,to jest hi-End,a nie trochę aluminium w sprzecie i po 100000$ płacić prosze za nowość!

fallow

  • 6457 / 5877
  • Ekspert
29-08-2013, 00:27
Po co sobie zamykac horyzonty? Rzekl Sebna. Na glupote zawsze jest czas sie zamknac. Lepiej pozno niz wcale.

Ja sie np. na medycynie nie znam to sie przynajmniej nie wypowiadam. Niestety jest taka moda: "Nie znam sie, dlatego sie wypowiem". Przykro mi to stwierdzic, ale gdybys chociaz cokolwiek kumal chocby w dziedzinie systemow operacyjnych to bys moze sie zastanowil dlaczego uzywasz Windowsa do odtwarzania plikow audio skoro oczekujesz hi-nedu. Zacznij od podstaw. Jezeli nie kumasz nawet tego albo bedzie teraz kontr-pytanie o wyjasnienie to coz, nie mam zadnego interesu by to wyjasniac.  Taki ze mnie gbur :) Ale co tam, kiedys wiercono dziure w czaszce i tez byl hi-end.


Szacun za bardzo dobry wpis Gustawa!

aulait

  • 1391 / 5567
  • Ekspert
29-08-2013, 08:31
Trochę OT... mnie wgniotły w fotel Sennheiser HD560 Ovation (z nowymi poduszkami) plus Luxmann L530, ale na tranzystorach Sanken plus Marantz CD60 Skorpion. Przestrzeń lepsza niż w AKG K701, wokale, szczególnie damskie na niespotykanym wcześniej poziomie intymnej bliskości!

Perul

  • 246 / 4376
  • Aktywny użytkownik
29-08-2013, 09:49
>> lancaster, 2013-08-28 22:34:00
Panowie, ja tylko chce odpalic to cacko.

Też miałem z tym problem, ale w końcu się udało :) .
Pierwsza sprawa to np w Explorerze zaznaczyć plik(i) który chcemy odtworzyć, potem kliknąć prawym i "Kopiuj"
Potem przełączyć się na okienko Jplay mini i nacisnąć spację - po załadowaniu pliku do pamięci powinien zacząć odtwarzać.
UWAGA - program nie odtwarza MP3, dopiero na FLAC u mnie zadziałał. Do testów radzę użyć jakąś "przestrzenną" muzykę, bo wydaje mi się, że głównie w aspekcie przestrzeni coś się zmienia względem foobara.

PS. Kiedyś testowałem już Jplaya i Stealth Audio Player - wg mnie oba poprawiają trochę brzmienie aczkolwiek Jplay nieco mocniej ingeruje w brzmienie, niestety przy słabszych technicznie nagraniach programy te wyciągają to co złe i wcale lepiej nie jest.
Druga sprawa, że z moim zewnętrznym DACem Stealth Audio Player nie działa (jak kiedyś porównywałem to na integrze), a szkoda, bo jest darmowy i imo łatwiejszy w użyciu (dodaje menu kontekstowe pod prawoklikiem) do tego obsługuje MP3 :)

aulait - HD560 imo bardzo zacne słuchawy, mi też się podobają, tylko, że niestety moje pady nie są już najlepsze - brak im szczelności i bas ucieka (w porównaniu np z HD600 jest go mniej). Kupiłeś oryginalne czy od czegoś pasują?

magus

  • 20990 / 5910
  • Ekspert
29-08-2013, 10:11
myślisz, fallow, że Gustaw "się zna" czy tylko ma opinię zbieżną z twoją?

p.s. znam mnóstwo przypadków ludzi, którzy podpadają pod tych, co to się znają, a pierdzielą takie kocopoły...
także, z tym gburem to coś chyba jest na rzeczy...


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

Rolandsinger

  • 2894 / 5908
  • Ekspert
29-08-2013, 10:18
A teraz zupełnie z innej beczki.

Magus, powiedz, dlaczego w awatarze masz fotę na karuzeli w lunaparku? (nie ma w tym pytaniu żadnych ironicznych podtekstów, serio)
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

magus

  • 20990 / 5910
  • Ekspert
29-08-2013, 10:25
uważam, że wręcz idealnie pasuje do nicka


a teraz ty - dlaczego cię zaintrygował akurat mój awatar spośród dziesiątek (setek) innych na tym forum?
są tu (były) misie, lalki, różowe panienki, postaci z kreskówek, twarze idiotów, etc. etc.....



-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

aulait

  • 1391 / 5567
  • Ekspert
29-08-2013, 10:30
Kupiłem oryginalne tu:
http://allegro.pl/041299-sennheiser-nauszniki-do-hd560-ovation-ii-i3439413775.html

Ogólnie mają bardzo drogo wszystko do Sennheiserea, ale akurat te pady mają taniej niż u przedstawiciela firmy na Polskę.

Bas się poprawił zdecydowanie, ale bardziej przestrzeń. Nie wiem czy mają tyle basu, co w HD600, bo już dawno ich nie miałem u siebie. Kończę pisać opinie o Ovation, ale jakoś ciągle zebrać się nie mogę. To bardzo ciekawe słuchawki, jednak paradoksalnie ze względu na to, że potrafią zagrać z byle czym bywają niedoceniane. Żeby naprawdę zagrały trzeba im dostarczyć odpowiednie towarzystwo :)

Rolandsinger

  • 2894 / 5908
  • Ekspert
29-08-2013, 10:51
Skoro nick ma coś wspólnego z awatarem, to jakoś nie mogę powiązać postaci Nicholasa Urfe z zachowaniem - wybacz - infantylnym.

A co do misiów, mangi, lalek, etc. hmm gdy ktoś do mnie przychodzi w różowych, damskich majtkach w grochy, jakoś nie czuje się w obowiązku naciągnąć na mój piwny brzuch satynowej koszulki nocnej mojej partnerki.  

Piszę o tym, gdyż poruszasz często bardzo poważne zagadnienia epistemologii naukowej i kosmologii, a to w konfrontacji z tym awatarem stwarza poważny dysonans.  
____________________________________________Zapraszam do zakładki AUDIOSCEPTYCYZM :)

zdezintegrowany

  • 1278 / 4702
  • Ekspert
29-08-2013, 10:56
magus/roland

prośba o przeniesiesienie "matrymonialnych podchodów" na PW :)

zdezintegrowany

magus

  • 20990 / 5910
  • Ekspert
29-08-2013, 11:02
>> Rolandsinger, 2013-08-29 10:51:58

>Piszę o tym, gdyż poruszasz często bardzo poważne zagadnienia epistemologii naukowej i kosmologii,
>a to w konfrontacji z tym awatarem stwarza poważny dysonans.


czyli już wiesz o co chodzi, ale jeszcze nie wiesz dlaczego

do pewnych rzeczy trzeba dojść w życiu samemu
(bez złośliwości)


-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
"Po 2 godzinach sam niemal dałem się przekonać tym naukowcom, byli bardzo wiarygodni. Na szczęście mam inne poglądy". - prof. K. Kik

"To przekracza moją wyobraźnię". - S. Chandrasekhar, laureat Nobla, zwolennik teorii, wg. której cała materia Wszechświata miała swój początek w nieskończenie małym punkcie
Odszedł 13.10.2016r.

magus

  • 20990 / 5910
  • Ekspert
29-08-2013, 11:17
jednakowoż wszystko można wytłumaczyć na tysiące różnych sposobów, Roland

właśnie mam na tapecie książkę, która mówi o tym, że w wyniku ewolucji nasz mózg wykształcił budowę modułową
że nasz umysł nie stanowi jednego, całościowego i spójnego "Ja", ale raczej całe mnóstwo "podprogramów" służących do realizacji określonych funkcji
i zależnie od sytuacji oraz związanych z nią potrzeb, uaktywnia się odpowiedni moduł i, w większym lub mniejszym stopniu, przejmuje kontrolę nad całością

i teraz, clou, te moduły często nie są ze sobą połączone, często nie posiadają własnego udziału w świadomości i, sedno clou, często działają w oparciu o informacje sprzeczne z tymi, jakie posiadają inne moduły
i że być może wcale nie jest to błąd, ale celowy stan rzeczy służący określonym funkcjom

nie jestem pewien, czy zgadzam się (w 100%) z tą koncepcją, ale dopuszczam go jako (częściowo przynajmniej) możliwą

a z drugiej strony, tłumaczy ona całkiem nieźle różne sprzeczności w naszych zachowaniach (oraz tytułowe hipokryzje)

więc gdyby nie odpowiadała ci moja szczera, jak sądzę, wcześniejsza odpowiedź na twój dysonans poznawczy, to być może znajdziesz ją w tej koncepcji?

(co nie kończy poszukiwań - można drążyć dalej, rzecz jasna)
Odszedł 13.10.2016r.

lancaster

  • Gość
29-08-2013, 17:06
Perul, dzięki za info, właśnie usunąłem demo JPlaya. Czy ten program pisał Bolesław Chrobry ?

pastwa

  • 3815 / 5907
  • Ekspert
29-08-2013, 17:11
>> Synthax, 2013-08-27 23:35:54
Bardzo jestem ciekaw, które ze słuchawek sprawiły że byliście bardzo pozytywnie zaskoczeni. I nie mam tu na myśli że były bardzo dobre tylko po prostu oferowały taką jakość przekazu, że byliście tym z d u m i e n i. I potem bardzo długo nie słyszeliście nic lepszego.

Niestety nie mialem jak dotad takiego doswiadczenia (patrzac z obecnej perspektywy), ani u siebie ani u innych osob, chociaz musze przyznac, ze trafialy sie zestawy sluchawkowe, ktore graly poprawnie muzyke i na dosc wysokim poziomie, choc moze nie kazdy repertuar.

ps. aby doznac \'szoku\' trza chyba przejsc z jakiegos totalnego badziewia na przyzwoite nauszniki, wowczas jeszcze czuc wyrazna roznice, bo potem, to juz marginalne zmiany sa i nie ma zadnego szalu, takie mielenie tego samego z roznych stron.

lancaster

  • Gość
29-08-2013, 17:13
magus, bardzo mozliwe z tą budowa modulową mózgu. Podczas wspólpracy z pewnym softem zaczal u mnie działac modul odpowiedzialny za wyjęcie shotguna i anihilacje kompa.
Jak to mówią....w takich razach : usuniecie przyczyny usuwa skutki. Wehikułem czasu bym tego lepiej nie załatwił.