Audiohobby.pl

DAC dobrze "zgrywający" się z słuchawkami

mirhon

  • 438 / 5800
  • Zaawansowany użytkownik
20-05-2010, 14:08
Jak już w końcu kupisz jakiegoś DACa to możemy się jakoś spiknąć :-)
Byłbym ciekawy co staxy pokażą  z innym ciekawym źródłem.
Próbowałem z Beresfordem, ale to nie ta sama liga co Mytek - choć po odsłuchach tylko z dziurki wzmacniacza słuchawkowego Myteka i wzmacniacza w Beresie tego bym nie powiedzał w tak jednoznaczny sposób...

asmagus

  • 4439 / 5461
  • Ekspert
20-05-2010, 14:11
Tak jest, kupię DAC chocby po to by posłuchac Staxów :))
Prześpię się z kilkoma pomysłami i na dniach coś zamówię.
_____________
Magnetofon Onkyo TA-6511 --> TANIO SPRZEDAM

ogorek

  • 855 / 5252
  • Ekspert
20-05-2010, 14:54
>>>>>>>>>>>>

Odpowiadasz na wpis
>> asmagus, 2010-05-20 13:09:57
Tu nie chodzi nawet o raj a o funcjonalność.

Taki Stage DAC powoduje, ze moge podłączyć do niego PC, CD, Netbooka i iPoda z cyfrowego docka. W chwili obecnej za każdym zmianem źródła kryje się przepięcie RCA co mnie wk.... denerwuje mnie.
 
<<<<<<<<<<<<

Rozumim, sam kupiłem Audionemesisa VLE ze względu na kilka wejsc. Tylko jak kupisz dobry DAC będziesz kombinowal z lepszym transportem ... Jak będziesz kiedys w W-wie to zaprezentuję jak sieciówki wpływają na transport ... Przeciez to transmisja cyfrowa. Taki CD zasilony Tara Labs Reference (mozna bylo b.tanio importowac EU wersję z USA) wydaje się krytalicznie czysty. Ale po pogłoszeniu widac, ze dzwiek jest tak jakby "wykastrowany". Po róznych zabawach czekam na wspomniany transport m2Tech-a hiface Evo.

Taki "a la majkelowy technics" czyli urządzenie z własnym kwarcem i buforem. Zbiera dane po USB i wysyła SPDIF taktowany własnym zegarem. Wewnątrz ma I2S.  

A ile wejsc ma ten Stage DAC, ze chcesz tyle podłaczyć ??? Ja mam PC-ta i CD-ka. Filmy oglądam przez PC (płyta DVD do PC-ta lub zgrana do ISO). Wyjscie DVi, przejsciowka na HDMI i jazda w fullHD (oczywiscie filmy DVD są skalowane przez kartę NVidia bo DVD ma przeciez inną rozdzielczosc). Poniewaz mam zewnetrzną nagrywarkę DVD to chcę wymienic napęd w PC-cie na BD i będę miał BlueRay-a ;)

Jak m2tech hiface polepszy mi jeszcze jakosc dzwieku to z ciekawosci porownam kiedys to rozwiązanie do BD Arcama prezentowanego w Monachium. Ale już PS3 podłaczone do DAC-a brzmi bardzo zacnie (ale PS3 robi za kino domowe w salonie i jest okupowane przez dziatwę)
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

asmagus

  • 4439 / 5461
  • Ekspert
20-05-2010, 15:44
W kompie mam wyjśce coax a StageDAc ma 2xcoax, opt i usb wejscia

"
The converter uses the newest Wolfson WM8804 S/PDIF receiver chip which, instead of a conventional analog PLL, uses its own separate quartz-clock. Thus much higher jitter reduction can be achieved then with more traditional receivers."



-------------------------
Magnetofon Onkyo TA-6511 --> TANIO SPRZEDAM

ogorek

  • 855 / 5252
  • Ekspert
25-05-2010, 09:56
Mówiłem,żeby poczekać :) Firma m2tech, włoscy konstruktorzy, którzy zrobili niezły i malutki transport z PC do DAC-a (hiface) zapowiedzieli nowy transport (hiFace Evo) i dwa DAC-i.

Nowy transport ma wyjscie I2S !!! nie mowiąc o wewnętrznej architekturze I2s, masterclocku, wyjsciu na zewnętrzny mastercloc, złaczach ST (swiatłowody w standardzie nazywanym AT&T), toslink, .... Więcej info o tansporcie i DAC-ach tu:

http://www.m2tech-hiface.com.au/index.php/news
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

asmagus

  • 4439 / 5461
  • Ekspert
25-05-2010, 10:09
Z tym, że to nie gwarantuje dobrego brzmienia.

ogorek

  • 855 / 5252
  • Ekspert
25-05-2010, 10:15
HA,HA gwarantuje brak zakłócen :) Ja jestem zadowolony z mojego DAC-a więc zamierzam kupić transport hiFace Evo. Testowałem hiFace (ten poprzedni) i w porównaniu z Vincentem CD S1.1 jest tak samo (więc dobrze) tylko znikają nieliniowosci basu które są w pewnych nagraniach (z hiface jest tu odczuwalnie lepiej)

Teoretycznie móglbym wtedy zrezygnować z CD-ka ... I na filmach jest lepiej jak było po samym USB. Tylko jak wspomniałem ja potrzebuję Toslink więc czekam na wersję hiface EVO. Ale jak ktoś zsumuje EVO plus inny DAC to moze warto poczekac i potestowac DAC hiFace. Cenowo powinno wyjsc lepiej niz osobne komponenty (no i odpada koniecznosc łączenia klocków)
Audionemesis VLE, Audiolab mDAC, BP, AKG701, T90, stacj: HEED Obelisk SI
Każda modyfikacja systemu podnosi jakość brzmienia o 2 klasy wyżej. Po pewnym czasie zauważam, że się pogorszyło w stosunku do poprzedniej wersji …

fallow

  • 6457 / 5882
  • Ekspert
25-05-2010, 10:23
No ciekawe co to bedzie, poki co nie mozna sie za wiele dowiedziec o szczegolach.

HiFace EVO ktory zapewnia I2S ma kosztowac okolo 200 USD. To wiecej niz EMU 1010 lub ESI Julia z ktorych tez mozna wyprowadzic sobie I2S - a dodatkowo mamy w przypadku EMU cala karte cyfrowa, lub cala czesc analogowa i cyfrowa w przypadku Julia za mniejsze pieniadze.

Co wiecej sygnal nie idzie przez czesto bardzo zasmiecone USB, chociaz tutaj juz mozna dystkuowac czy lepiej kiedy karta jest na PCI/PCI-e czy konwerter jest wpiety do portu USB. Lepsze karty maja tez odpowiednie zaprojektowana PCB by neutralizowac czesc smieci ktore taki komp zbiera, czy tutaj w ogole jest cos takiego ?

Nie ma tez wzmianki o tym co jest odpowiedzialne za odbior sygnalu z USB i cos sie z nim pozniej dzieje, predzej czy pozniej i tak ktos to kupi, otworzy i bedzie wiadomo.

Niewatpliwa zaleta jest mozliwosc poslania 24/192 via USB. Nawet takie DACi jak Lavry DA11 czy Benchmark umozliwiaja 24/96. Z mojego subiektywnego punktu widzenia - pierdola, ale ... wiem, ze sa ludzie ktorzy lubia puscic sobie muzyke w wyzszej rozdzielczosci i czestotliwosci.

Moim zdaniem wyjscie do synchronizacji z zewnetrznym masterclokiem ma sens w urzadzeniach profesjonalnych kiedy zrodlo i odbiornik sie z nim synchronizuje, mysle ze malo ktory uzytkownik domowego sprzetu ma transport ktory moglby sie synchronizowac z zewnetrznym zegarem a jezeli podlaczymy ten DAC via USB to tez nic nam to nie da.

Poza tym zegar dobrej jakosci jako osobne urzadzenie to tez nie jest maly wydatek. Czesto wiecej niz DACi o ktorych tutaj mowimy - powiedzmy np. mniej wiecej tyle ile kosztuje DAC do ktorego przymierza sie Asmagus.

Dla mnie to wyglada troche w ten sposob, probuje sie latac na rozne sposoby przesylanie sygnalu z transportu do DACa kiedy mozna po prostu uzywac zrodla ktore samo w sobie ma dobry DAC. Oczywiscie co innego - DACi na USB, tutaj jest masa miejsca na ulepszenia i ciesze sie ze "idzie to w przod".

Dobrze by tez bylo, gdyby zaczeto jakas standaryzacje I2S.

Na koniec moge dodac, ze kiedys bawilem sie w przesylanie sygnalu do DACa ktorych mial input I2S (North Star M192) za pomoca coaxiala, toslinka i I2S wlasnie i na pewno nie byla to dla mnie "gra warta swieczki", ale zakladam ze nie mam tak wysokich wymagan jak wielu z obecnych tutaj uzytkownikow :)

majkel

  • 7476 / 5912
  • Ekspert
25-05-2010, 10:35
Mój kumpel wykręcił 24/192 przez USB, ale to dlatego, że nie skorzystał z żadnego gotowego interface\'u Audio po USB, a zaprogramował CPLD od zera. W HiFace pewnie też tak zrobili. Co do I2S - ta magistrala nie została wymyślona do przesyłania na odległość. Jest to typowa magistrala wewnętrzna o wymaganiu połączeń "im krótsze tym lepiej". Dowodem na to jest obsługa standardowych amplitud sygnału, podczas gdy przez S/PDIF można, a nawet jest dobrze sporo przegiąć ponad 3.3 lub 5V. Wiadomo, że obsługa I2S to dobry chwyt marketingowy, bo jest coś, czego inni nie mają, i na pewno coś będzie przez to słychać.

szwagiero

  • 2239 / 5914
  • Ekspert
25-05-2010, 10:46
Majkel czekamy na tego DACa Waszego, byleby był tańszy niż np. ten od Fikusa ;)

majkel

  • 7476 / 5912
  • Ekspert
25-05-2010, 10:56
Ostatnio nie mam czasu nawet posłuchać muzyki w domu, więc znowu idzie wolniej. Na razie jestem very happy z powodu nabycia układów do nowego wzmacniacza słuchawkowego. Na dzień dzisiejszy to już NOSy, bo wyszły z produkcji, więc nie wahałem się utopić 1340zł w części, a mniej by mi nie sprzedali. No ale ten dźwięk jest tego wart. ;)

alghar

  • 639 / 5624
  • Ekspert
25-05-2010, 11:02
@asmagus można od Grado_Fan-a  wypożyczyc najnowszego Beresford-a TC-7520 Caiman GFmod v3  (przetwornik C/A Wolfson WM8716 24bit/192kHz)  i posłuchac ,jak nie będzie odpowiadał można go zwrócic .

fallow

  • 6457 / 5882
  • Ekspert
25-05-2010, 11:14
Juz czysto teoretycznie jak by zaczac od "poczatku". WM8716 a 2xWM8741 Dual Mono to kostki z "innych polek". Chcialem uzyc innego okreslenia ale chyba tak najlatwiej to napisac :))

majkel

  • 7476 / 5912
  • Ekspert
25-05-2010, 11:16
Dobrze napisałeś, tak po audiofilsku, żeby było łatwo zrozumiałe. ;) Można też napisać, że WM8716 nie ma startu do 2x WM8741, albo że dzieli je przepaść, w wymiarze audiofilskim oczywiście.

grisza_1982

  • 389 / 5190
  • Zaawansowany użytkownik
25-05-2010, 16:32
>> alghar, 2010-05-25 11:02:59
@asmagus można od Grado_Fan-a wypożyczyc najnowszego Beresford-a TC-7520 Caiman GFmod v3 (przetwornik C/A Wolfson WM8716 24bit/192kHz) i posłuchac ,jak nie będzie odpowiadał można go zwrócic.

Nabyłem tą wersję Bersa właśnie w taki sposób i mogę napisać, że jestem więcej niż zadowolony.