Audiohobby.pl

AyreWave

fallow

  • 6457 / 5877
  • Ekspert
08-06-2011, 11:40
PS. W upraszczaniu newralgicznych komponentow systemu oczywiscie widze duzy sens co pokazal dobitnie Con Kolivas w swoim CFSie czy Staircase CPU Schedulerze vs O(1) czy CFS. Zaproponowal rozwiazanie znacznie prostrze niz wymyslone przez Ingo Molnara i spolke co przekladalo sie na mniejsze latencje w samym cpu schedulerze i co za tym idzie wzrost responsywnosci systemu dla uzytkownika. Rozwiazanie standardowe bylo po prostu "zbyt kompleksowe".

Jezeli traktowac odtwarzanie dzwieku tak samo jak obrobke CNC - to dazenie do takich zalozen ma sens w ujeciu wirtualnym i teoretycznym. Sprawa praktyki i percepcji ludzkiego sluchu w odniesieniu do tego tamu to oczywiscie kolejna dyskusyjna sprawa.

fallow

  • 6457 / 5877
  • Ekspert
08-06-2011, 11:41
Con Kolivas w BFSie mialo byc.

Gustaw

  • Gość
28-06-2011, 09:50
Przy okazji. Forum raczej dla muzyków ale sporo ciekawych informacji dla normalnego (?) audiofila też można znaleźć.

http://www.macosxaudio.com/forums/

Gustaw

  • Gość
13-07-2011, 11:12
Ciekawostka: DAC wzorniczo i wymiarowo dostosowany do Mac-a Mini.


http://www.centrance.com/products/dacmini/

Gustaw

  • Gość
13-07-2011, 11:21
.

Vinyloid

  • 2470 / 5122
  • Ekspert
13-07-2011, 11:37
No i pewnie jeszcze tosty można na nim upiec :-)

Gustaw

  • Gość
20-07-2011, 22:53
Ktoś już słucha muzyki z nowej, 64-bitowej wersji iTunes, postawionej na Lionie ?

Gustaw

  • Gość
21-07-2011, 23:17
Albo wszyscy na urlopach albo nikt nie zainstalował OS X Lion więc musiałem przetestować nowe iTunes na własnych Macach.

Pierwsza instalacja poszła na MacBook Pro. Nowy OS X Lion zainstalował się na Snow Leoparda bez najmniejszych problemów. Niestety, tak jak przypuszczaliśmy, mój ulubiony player - FrontRow, wraz z pojawieniem się nowego systemu, odszedł do Krainy Wiecznych Łowów. Jednym słowem, FrontRow w Lionie nie istnieje.
Z tej racji, że był to program prosty, dobrze grający i funkcjonalny postanowiłem poszukać dla niego alternatywy.
Taką alternatywą okazał się Plex - multimedialny kombajn posiadający wszystko to co miał FrontRow plus dużo dużo, dużooo więcej. Testowałem kiedyś wcześniejsze wersje tego programu i trochę o nim zapomniałem. Jednak o Plex-ie trochę później.
Wraz z nowym, 64-bitowym systemem, pojawiła się najnowsza, również 64-bitowa, wersja iTunes. Jak może niektórzy z Was wiedzą nie za bardzo przepadam za tym programem ale........
Najnowszy iTunes, w moim systemie audio, prezentuje dźwięk na nadspodziewanie dobrym, hmmmm.... a nawet bardzo dobrym poziomie. Przyznam, że jestem mile zaskoczony.
Dźwięk w poprzedniej wersji wydawał mi się trochę syntetyczny i odbarwiony. Większą namacalność średnicy miała Audirvana i Fidelia, o FrontRow nie wspominając. Nowy iTunes nie ma może dopalonej, podbitej, i pieszczącej ucho średnicy, ale za to ma niesamowitą ilość powietrza i informacji w przestrzeni i o przestrzeni. Dźwięk nie jest natarczywy,.... jest gładki a przy tym pozostaje bardzo rozdzielczy. Dla lekko zamglonych systemów może być świetnym rozwiązaniem ale przy bardzo analitycznych trzeba uważać. W moim przypadku zmiana analitycznych, srebrnych, IC na lekko słodzące VdH dała pożądany efekt i jest na prawdę bardzo ciekawie. Oczywiście ten sąd zweryfikuje czas. Zobaczymy co będzie z tą oceną za tydzień.
Tak, czy inaczej, nowe iTunes, na nowym OSX Lion, gra bardzo ciekawie.
Pewnym minusem jest dla mnie ograniczona współpraca z pilotem. W płytę trzeba wejść mychą albo klawiaturą i dopiero można kombinować pilotem. Może czegoś nie potrafię zrobić ale jest jak jest. Niby duperela ale jak chcę posłuchać muzyki to nie koniecznie chciałbym sobie du... tzn głowę zwracać myszą i klawiaturą.

Z tego względu, że potrzebowałem czegoś co można uruchomić bez udziału klawiatury i myszki sięgnąłem właśnie po Plex-a.
Plex, tak samo jak FrontRow, bez problemu współpracuje z pilotem od Apple. Może pracować w tle systemu i wystarczy jedno kliknięcie pilotem aby go uruchomić.
Plex, tak jak wspominałem, to bardzo ciekawy, multimedialny, kombajn, umożliwiający zarówno słuchanie muzyki, przeglądanie zdjęć, oglądanie filmów z dysku lub klipów z sieci. Interfejs nie jest tak przejrzysty i elegancko skromny jak we FrontRow  ale jest całkiem akceptowalny. Jak gra ? Przede wszystkim gra bez problemów, w przeciwieństwie do Fidelia i Audirvany, które na nowym systemie potrafią dostać czkawki (przerwy w odtwarzaniu). Trzeba chyba poczekać na uaktualnienia tych programów umożliwiające ich poprawną pracę na Mac OS X Lion.
Sam Plex gra na dobrym poziomie. Nie ma może takiej ilości informacji i takiej rozdzielczości jak nowe iTunes ale i tak dźwięk jest co najmniej dobry. Jestem jeszcze w trakcie testowania tego programu ale gra to obiecująco.
Niesamowite możliwości tego programu otrzymujemy instalując plug-iny do takich portali jak Vimeo.  Nagle, nawet z niezbyt silnego Maczka, robi się pełnowartościowy media-serwer za pośrednictwem którego na TV lub ekranie projektora możemy oglądać filmy z sieci z jakością HD. Na zwykłym złączu 6MB śmiga to aż miło. W wypadku niektórych filmów lub klipów muzycznych jakość dźwięku z sieci potrafi bardzo zaskoczyć. Polecam spróbować tego rozwiązania bo Plex jest rozwiązaniem darmowym a potrafi sprawić dużo przyjemności.

http://www.plexapp.com/


P.S Sorry za błędy i literówki.


Gustaw

  • Gość
21-07-2011, 23:43
Mała aplikacja na Androida zamieniająca telefon komórkowy w pilota do Plex-a.

https://market.android.com/details?id=com.beck.plex&feature=also_installed

Gustaw

  • Gość
06-10-2011, 14:04
.

Gustaw

  • Gość
16-11-2011, 22:54
Nie wiem jak oni to zrobili ale ostatnie wersje iTunes (obecna 10.5.1) na moim Macu kasują w kwestii jakości dźwięku "wszystko co się rusza", z Fidelią, Plexem i Audirvaną włącznie. Nakładek typu Ammara na obecnej wersji iTunes nie chce mi się nawet testować. Gra świetnie, szczegółowo ale bez ostrości. Nie ma specjalnych trybów typu hog-mode, profesjonalnych upsamplerów typu izotope, odtwarzania z RAM-u itp idt. Za darmo, z minimalnymi wymaganiami od sprzętu, w miarę wygodnie, bez zamrażania innych programów a gra zarąbiście i to mi wystarczy.

nygus

  • 217 / 5895
  • Aktywny użytkownik
06-12-2011, 23:53
A ja testuje najnowszą Audirvane Plus...

Tyle ustawień, że się pogubiłem:
- upsampling (bez, do 88khz, do 96khz)
- min/linear phase
- stromosc filtra...

min. phase + upsampling do 96khz to chyba najbardziej analogowo dla mnie gra, ale jest pozno i zaczynam sie gubic, bo nie slysze praktycznie dzialania stromosci filtra...

-----------------------------------------------------------------------------------------------
"OBEY", "CONFORM", "MARRY AND REPRODUCE", "CONSUME", "WATCH TELEVISION"
"it is just a ride" - Bill Hicks

Ahmed

  • Gość
05-01-2012, 15:44
http://www.voxapp.didgeroo.com/

Kolejny darmowy program do odtwarzania muzyki na OS X.

fallow

  • 6457 / 5877
  • Ekspert
05-01-2012, 15:48
Ktos tam tak nieaudioswirsko 30Hz boostuje i 6kHz tez lekko. :)

Ahmed

  • Gość
05-01-2012, 15:58
To nie ja. Ja mam płasko i wykwintnie :)