Audiohobby.pl

Problem ze wzmacniaczem Kenwood 8100

robdok

  • 26 / 4961
  • Użytkownik
28-03-2011, 21:24
Prosiłbym o pomoc w temacie nie działającego jednego kanału we wzmacniaczu Kenwood 8100.
Jeżeli podłączam go jako samodzielną końcówkę mocy wszystko jest ok. Natomiast po podłączeniu normalnie nie działa jeden kanał, również w słuchawkach.

Savage

  • 889 / 5908
  • Ekspert
28-03-2011, 21:31
Z Twojego opisu wynika, że sygnał ginie gdzieś w preampie. Sama końcówka mocy jest sprawna- to dobrze.
Jest to wiekowy sprzęt i trzeba by było w nim sporo rzeczy zakonserwować.
 Może masz zanieczyszczone potencjometry Balance/Volume. Jakieś zimne luty/urwany kabel.
BYć może mocno zanieczyszczony jest selektor źródeł. Trzeba by sobie otworzyć schemat (o ile jest)
i prześledzić drogę sygnału od wejścia aż na wyjście Preout. Potem sprawdzać dokąd dochodzi i gdzie zanika.

robdok

  • 26 / 4961
  • Użytkownik
28-03-2011, 21:50
Właśnie znalazłem schemat i zabieram się do roboty. Zimne luty już poprawiłem wcześniej. Jeżeli chodzi o potencjometr to wygląda, że jest ok. Może to jakiś kabelek, a o selektorze źródeł nawet nie pomyślałem, że mógłby stwarzać ten problem. Posiadam również problem z drugim moim wzmacniaczem, a mianowicie Rotel RA 1412, ale najpierw zajmę się kewoodem. Dziękuję za zainteresowanie i pomoc.