Audiohobby.pl

Karta dźwiekowa

lancaster

  • Gość
31-01-2012, 13:16
"e tam, wolę szczytować na kobiecie :))"

Wydaje Ci się. Udowodnij (link do youtube). Ocenię.
NA razie tylko gadasz, a krowa która dużo gada - tej nie gra fujara :-)

lancaster

  • Gość
31-01-2012, 13:19
Kot, krótko i na temat.
Dopóki nie obejrzę testu ABX w którym niezbicie udowadniasz, ze wolisz "szczytować na kobiecie", nie zaś podczas czytania dokumentacji technicznej urządzeń audio dyskusję na temat ABX uważam za bezprzedmiotowa i czysto trollerską.

Raziel

  • 57 / 5883
  • Użytkownik
31-01-2012, 13:31
Test ABX nie jest miarodajny w audio gdyż ucho nie jest przyrządem pomiarowym, a na dodatek to co słyszymy (odbieramy jako dźwięk) jest najpierw przerobione przez mózg czyli takie jakby DSP. I tenże mózg uśrednia to co słyszymy tak, że po kilku próbach faktycznie nie słychać różnic. To jednak nie znaczy, że ich nie ma. Agresja kota pokazuje fakt, że sam coraz mniej wierzy w to co wypisuje. Faktem jest jednak to, że wiele osób słucha ceną. Dla mnie sztucznym podziałem jest podzał sprzętu audio na klasy cenowe.Cena nie oznacza, że będzie grało lepiej ani gorzej. Przeważnie inaczej i nic nie poradzi si9ę na to, że komuś bardziej będzie odpowiadał dźwięk z LG niż z Accuphase. Można sobie gadać, że się nie zna itp, ale prawda jest taka, że to czy sprzęt się podoba czy nie to sprawa subiektywna i nie można się w tym doszukiwać obiektywizmu. Ktoś powie, że np scena nie ma głębi i sprzęt ą jest do bani, a B ma głębie sceny i jest ok. Ale inna osoba powie, że woli wszystko na twarz i ten B jest do dupy.
Badminton to jakaś odmiana staropolskiej gry w kometkę??

Corvus5

  • 2596 / 5384
  • Ekspert
31-01-2012, 13:43
Powinni sztukę jak muzyka, malarstwo czy fotografia przenieść na politechniki. W końcu ile tam sprzętu się używa. A jak nie, to na biologię albo jeszcze jak audiofil to na psychologię lub od razu na medycynę.

Bez pędzla nie namalujesz, ale pędzel sztuki nie czyni.

  • Gość
31-01-2012, 13:52
>> lancaster, 2012-01-31 13:19:19
Kot, krótko i na temat.
Dopóki nie obejrzę testu ABX w którym niezbicie udowadniasz, ze wolisz "szczytować na kobiecie", nie zaś podczas czytania dokumentacji technicznej urządzeń audio dyskusję na temat ABX uważam za bezprzedmiotowa i czysto trollerską.
===========

mylisz pojęcia: nie muszę udowadniać moich wrażeń, bo są czysto subiektywne i moje.

Tak samo jak Ci nie każe udowadniać Twoich wrażeń, bo nawet wierzę, że je masz. Każę Ci udowadniać Twoje twierdzenia, że jedno urządzenie audio jest lepsze od drugiego.

lancaster

  • Gość
31-01-2012, 13:57
kot,

"Tak samo jak Ci nie każe udowadniać Twoich wrażeń, bo nawet wierzę, że je masz."

Po pierwsze udowodnij że w to wierzysz ... :-)

"Każę Ci udowadniać Twoje twierdzenia, że jedno urządzenie audio jest lepsze od drugiego."

Kazać to sobie możesz na kazaniu w zborze ABX-owców.
Pod jakim względem "lepsze"/inne ? Pod względem pasma, thd i innych mierzalnych parametrów ?
Tego nie trzeba udowadniać to jest napisane w specyfikacjach technicznych.
Reszta dotyczy wrażeń subiektywnych (odsłuch)...jak słusznie zauważyłeś :

"nie muszę udowadniać moich wrażeń, bo są czysto subiektywne i moje"





Raziel

  • 57 / 5883
  • Użytkownik
31-01-2012, 14:06
Nie mogę podać źródła książkowego gdyż jak już wcześniej pisałem są to moje wnioski. A jak już mowa o wniskach. Za mało polegasz na sobie, a za bardzo na różnych autorytetach. Bądź sam dla siebie autorytetem.

Co do agresji. Miotasz się po prostu jak taki kot którego drażni sroka.

Badminton to jakaś odmiana staropolskiej gry w kometkę??

Raziel

  • 57 / 5883
  • Użytkownik
31-01-2012, 14:33
A Ty nie wolałbyś mieć własnych doświadczeń i wniosków? Po co opierać się na autorytetach? Co innego test ABX w np medycynie, a co innego przy słuchaniu sprzętu gdzie każdy w zasadzie mózg nieco inaczej przetwarza dane zanim dotrą do naszej świadomości jako to co słyszymy? Przepraszać? Za co? Przecież się miotasz bezradnie powtarzając czyjeś twierdzenia. W tym co piszesz nie ma nic twojego własnego zdania.. Z Tobą jak z tą panią z telewizji.
Badminton to jakaś odmiana staropolskiej gry w kometkę??

Raziel

  • 57 / 5883
  • Użytkownik
31-01-2012, 15:21
Nigdzie się nie powoływałem na autorytety. Ty mówiąc o nauce na nie się powołujesz. Z nauką to jest tak: jak czegoś nie widać ( nie da się zmierzyć itp.) to tego nie ma. Bakterii nie widać gołym okiem to i nauka kiedyś nie uznawała ich istnienia. Tak samo nauka twierdziłe, że nieruchoma ziemia tkwi w centrum wszechświata.

Słuch jest dość subiektywnym zmysłem. Fak, że często tym subiektywnym kryterium u audiofila jest cena, ale często ta cena ma wpływ na to co on słyszy. I ma do tego prawo.

Faktycznie z tym człowiekiem niue da się gadać. O ile to człowiek, a nie bot.
Badminton to jakaś odmiana staropolskiej gry w kometkę??

Kraft

  • 448 / 5879
  • Zaawansowany użytkownik
31-01-2012, 15:29
>> Raziel, 2012-01-31 12:55:34
>> Przecież napisałem, że procab wydał mi się lepszy więc nie ma to żadnego przełożenia na cenę.
====
>> Kot Schrodingera, 2012-01-31 13:08:25
>> "wydał mi się" - to jest dobre stwierdzenie :)

Przyjmujesz zakład, że usłyszę różnice między interkonektem o pojemności poniżej 70 pF/m a takim, który ma powyżej 300 pF/m?
Stawka oraz miejsce i warunki testu do ustalenia.

Max

  • 2204 / 5414
  • Ekspert
31-01-2012, 18:02
>> Kot Schrodingera

Wchodzisz kolego na to forum by wysmiewać. Nie tylko audiofili, ale również tych, którzy się organizują by na koncerty jeździć. Znaczy, mało sympatyczny facet z Ciebie, i tyle.

Haka

  • 2996 / 5205
  • Ekspert
31-01-2012, 18:03
>> Kot Schrodingera

> u Lutka jakoś słyszący przestają słyszeć...



Podobno Lutek jakiś czas temu usłyszał różnicę między wzmacniaczami, mimo że  na jego Tannoyach jest to  dosyć,
 lub nawet bardzo trudne.



Corvus5

  • 2596 / 5384
  • Ekspert
31-01-2012, 20:47
Może w czwartek lub piątek zaopatrzę się w tego Xonara ST, 739zł w lokalnym sklepie. W międzyczasie próbuję poznać AVT2850 z integrą ;-) Nie jest jakiś bardzo dobry, ale zdecydowanie lepsze to niż integra, znaczy strawne. Nie jest to homar, ale taki zwykły mielony lepszy od przypalonych ciastek. Można z tego coś wycisnąć kiedyś, ale po Xonarze ST może nie będę nawet wracał.

domzz

  • 1113 / 5834
  • Ekspert
31-01-2012, 22:10
>> Corvus5, 2012-01-31 20:47:46
Może w czwartek lub piątek zaopatrzę się w tego Xonara ST, 739zł

No bez przesady Corvus5! Za swojego dałem (używanego) 400+zł. Poszukaj używki, a resztę przeznacz na opampy :)

Corvus5

  • 2596 / 5384
  • Ekspert
31-01-2012, 22:34
Zamówiłem nówkę, jakieś 700zł wysyłkowo. Zależy mi na fakturze na firmę, sprzęt jest też do pracy.