Audiohobby.pl

Mechanika precyzyjna / obrobka aluminium - mozliwosci / koszty

ciasteczkowypotwor

  • 312 / 5865
  • Zaawansowany użytkownik
12-06-2009, 19:03
Drogo, a przy tak małym zamówieniu cena nie zmieniła by się znacznie. Nie ma różnicy czy to aluminium czy stal, po prostu małe bajery na zamówienie zawsze są drogie. Poza tym musisz mieć tego dokładny projekt z wymiarami.

konto_usuniete

  • 0 / 5421
  • Nowy użytkownik
12-06-2009, 19:55
Witaj

Oksydowanie to średnio 0.7 do 1.5 PLN netto za 1 cm2 Różnica w cenie ma odzwierciedlenie w jakości.....


WaldeK

titan

  • 299 / 5904
  • Zaawansowany użytkownik
12-06-2009, 22:49
Atopos,
Temat przerabiałem, na zlecenie będzie parę razy drożej.
Ja poległem po 6 miesiącach szukania kogoś kto zrobiłby mi imadła precyzyjne.
Musiałem kupić w USA i chociaż jest drogo jak na takie "coś" to zlecenie dla kogoś jest o wiele droższe...
Jak znajdziesz jakiegoś magika co zrobi tobie to co chcesz, daj mi znać.

Rafaell

  • 5033 / 5899
  • Ekspert
13-06-2009, 11:27
>Atopos
Możesz tylko poszukać lepiej lub gorzej zrobione i takowe kupić. Jak widzę to  foto akcesoria-przecież tego masa jest na rynku. Jeszcze za demoludów były trudne w nabyciu i takie dorabianie miało sens.Wtedy kupiłem sobie taki wózek Pentacona i działa do dziś (amatorskie pstrykanie) i jakoś nie dojrzałem do dorabiania a pracowałem na dziale gdzie pracowało 200 tokarek,frezarek,szlifierek,etc. w zakładzie była odlewnia i cuda na kiju łącznie z możliwoscią badania próbek metalograficznie.


Panowie
Cudów nie będzie koszt wytworzenia jednostkowego jest bardzo wysoki i nie ma sensu tego robić chyba ze urządzenie jest zupełnie nietypowe-jakiś prototyp. Te stoły krzyżowe to teraz są z Chin za jakieś 3\'500zł. Ale jak widzę taką wiertarkę stołową za 800 zł to mi ręce opadają-to nie popracuje;materiał super lichy, dokładność podobna





                     

titan

  • 299 / 5904
  • Zaawansowany użytkownik
13-06-2009, 12:35
Ja zapłaciłem około 400$ za te dwa imadła które widać na fotkach.
Zamawiałem z tej firmy:
      
   
http://www.sherline.com/packages.htm

ciasteczkowypotwor

  • 312 / 5865
  • Zaawansowany użytkownik
15-06-2009, 19:24
A czy to coś na zdjęciach to nie czasem głowica do statywu?