Audiohobby.pl

Vinyl obecne tłoczenia starych płyt –jakość dzisiejszych wydań

fubb

  • 98 / 4986
  • Użytkownik
28-10-2010, 23:50
Witam!
Temat ten chodzi za mną od jakiegoś czasu.
Na forumie nie znalazłem niczego podobnego, a jednak może nie renesans a malutki –renesansik- analogu powoduje u mnie pewną nerwowość ;) dość duża możliwość wtopienia poważnej gotówki. Na rynku pojawia się poważna ilość reedycji- tłoczeń starych albumów ostatnie moje doświadczenia ,wskazują że jak łatwo wpaść na minę tak samo można trafić nowo wytłoczony album fenomenalnej jakości , chciałbym żeby tutaj pojawiały się informacje na temat, albumów których nie ma co tykać nawet kijem, ale i tych po które warto się udać do pobliskiego –marketa-

żeby uciąć spekulacje 4 sprawy do piszących  w wątku.

           1.wiem że stare tłocznia są nie do pobicia –zwłaszcza pierwsze naprawdę nie trzeba mnie przekonywać ,ale rynek tych wydań(exel wzwyż) jest tak mikroskopijny ,że prawie w ogóle go nie ma, albo ceny są iście kosmiczne,  podkreślam jak napisałem pisze o płytach starych w stanie idealnym
Osobiście –ponoć- mam cholernie wysokie wymagania do jakości winyli ,ale z drugiej strony jeśli taki album jest przeze mnie akceptowalny to może być nawet owinięty w papier od wątrobianki –to ma grać
           2.druga sprawa być może ktoś się będzie fatygował i ma możliwość porównania opisywanych albumów –stare nowe, byłbym zobowiązany za takie informacje zresztą myślę ze nie tylko ja.
           3.znajdą się tutaj na pewno różne płyty dziś tłoczone i rosyjskie , holenderskie i bóg wie jakie jeszcze, pewnie nawet takie tłoczone przez pana Juzia w garażu, może być to nawet największy bootleg wydany nieoficjalnie , ale przypominam chodzi tutaj o Jakość tego materiału , czym lepiej wytłoczony tym bardziej powinien się tu znaleść.
          4. i oczywiście w miarę możliwości proszę o zdjęcia


jeszcze mała uwaga wszystkie albumy o których piszę będą nowe, prosto z „pudełka” i wyprane w pralce, tak że nie ma możliwości, żeby skwierczenie było powodowane jakimś brudem czy czymś tam podobnym.


To lecimy;
dla przypomnienia

supersesja –bloomfilda koopera stilsa –dzwiękowo porażka, delikatne smażenie ,szumy, i nagranie bardzo wyciszone – beznadzieja

Wishbone ash argus – no więc zaryzykowałem, i kupiłem bo ładnie wyglądało ;) jestem zszokowany ,gra to naprawdę bardzo dobrze nawet w porównaniu z japończykiem którego posiadam

Fleetwood Mac live in london 68 –wydała to wytwórnia o której tutaj jeszcze będzie ;)
dla kolekcjonera  i miłośnika zespołu świetna sprawa i jazda obowiązkowa, jednak jakość  nagrania fatalna, gra to tak jak gdyby ktoś nagrywał zespół na studniówce stojąc w korytarzu w towarzystwie kilkudziesięciu rozmawiających osób, swoja drogga za taką studniówke to bym dał się nawet pokroić.
do albumu dodano cd z tym samym materiałem

przepraszam za prywatę
fanie zespołu –Joteszu- album czeka na Ciebie, jako ze cyfrze wypowiedziałem wojnę –jednostronnie- masz materiał do zbiorów.

Pozdr.

fubb

  • 98 / 4986
  • Użytkownik
28-10-2010, 23:57
jeszcze zdjęcie

Gustaw

  • Gość
29-10-2010, 10:52
Nowe tłoczenie Kraftwerk - The Man Machine, jest tragicznej jakości. Płaska dynamika, ogólne przygaszenie dźwięku.
Nie da się tego słuchać. Nie pomógł tutaj nawet bardzo dobry, dynamicznie grający przedwzmacniacz.
Zepsuto nawet druk okładki.

Inna płyta Kraftwerk, w nowej odsłonie - Computer World (żółty krążek) wypada tutaj znacznie lepiej, aczkolwiek mistrzostwo świata to też nie jest.


Bardzo dobrze natomiast wypada nowe tłoczenie The Doors - L.A. Women. W zasadzie nie ma do czego się przyczepić.  

masza1968

  • 4 / 5562
  • Nowy użytkownik
01-11-2010, 07:21
Clapton - Unplugged świetnie brzmiący vinyl

Rafaell

  • 5033 / 5899
  • Ekspert
01-11-2010, 08:46
W ogóle bardzo udane nagranie realizatorsko tak że w wersji CD też brzmi świetnie. Ciekawe czy Nirvana MTV Unplugged in New York   na vinylu gra w tych klimatach co Clapton bo na CD słucha się miło ;)                              

Waluch

  • 39 / 5586
  • Użytkownik
01-11-2010, 10:45
tak, Nirvana też jest poprawnie zrealizowana, warto kupić

Clapton już do mnie jedzie :)

ahaja

  • 513 / 5905
  • Ekspert
01-11-2010, 12:22
Nirvana Unplugged to jedna z lepiej zarejestrowanych płyt ... przynajmniej taką mam, kupowałem kilka lat temu.
K

Waluch

  • 39 / 5586
  • Użytkownik
01-11-2010, 12:53
kolejnym świetnie brzmiącym wydaniem wiekowego albumu jest
Muddy Waters  Folk Singer - 200g Classic Records LP

Brzmi tak jakby Muddy stał przed nami w pokoju i śpiewał tylko dla nas
Poezja

cin157

  • 2243 / 5108
  • Ekspert
01-11-2010, 13:12
Moje trzy grosze: najogólniej temat głęboko wpada w jakość nowych płyt winylowych, ale dla  entuzjastów  prostych  lampowych wzmacniaczy i nie tylko chciałem wspomnieć o możliwości prostego odbioru sygnału z wkładki krystalicznej (MF1010) i polega to na zastosowaniu szeregowego rezystora Rs= 4.7M(SMD1206-8x 560k +390k) zwartego kondensatorem Cp=20pF(SMD1206 -6x 3.3pF, mogą być rosyjskie monolityczne koloru żółtego z czerwonym napisem 5.1pF -rodzaj ceramiki ma dla jakości podstawowe znaczenie). Dla takiego audio filtru wejście lampy powinno mieć rezystancję wejściową Rwe=550k. Taka rzecz daje smak i sens zakupu płyt winylowych, oczywiście dla dobrej i prostej jakości. Mała  techniczna uwaga dotyczy zamontowania takiego filtru bezpośrednio w obrębie uchwytu wkładki krystalicznej, lub zaraz po wyjściu sygnału z ramienia gramofonu i to nie wszystko, bo przydał by się czy dla tr.wzmacniacza czy dla lampowego stopnień wzmocnienia na MOSFET(Rwe=550k) aby wzmacniacz odbierał sygnał małą rezystancją i długość podłączenia sygnału do wzmacniacza nie wpływa na barwę dźwięku. Właśnie barwa dźwięku dla takiego audio filtru jest najładniejsza i  nie potrzeba stosować układu korekcji barwy dźwięku. Po takich przeróbkach na słuch dobiera się najmniejszy nacisk igły na płytę i dla dobrej wkładki nie jest to duża siła nacisku. Jakość dźwięku jest wielce naturalna i wyraźnie jest słychać po co i jak kto śpiewa. Myślę że dla niektórych mile ożywiłem ten techniczno-reklamowy temat.

cin157

  • 2243 / 5108
  • Ekspert
01-11-2010, 14:04
Dla składowego rezystora 390k zdarzyła się pomyłka i powinien mieć wartość 220k.  Podam ciekawe szczegóły dla wysoko rezystancyjnych filtrów audio: dla kondensatorów ma znaczenie aby linie grawitacji nie były prostopadle do elektrod kondensatora, czyli taki kondensator ma pozycję wzdłuż i pionowo krótszym bokiem a rezystory  są płasko, czyli linie grawitacji padają prostopadle na powierzchnię rezystancji.

ahaja

  • 513 / 5905
  • Ekspert
01-11-2010, 20:05
Sflac\'owani Sonesi \'Bridges to Babylon\' : http://www.mediafire.com/?54p51r0axsxva
Bardzo dobra płyta.
K

fubb

  • 98 / 4986
  • Użytkownik
02-11-2010, 15:20
dla mnie;
clapton -nieźle, ale jeszcze bez podniet
nirvana z mtv - mozliwe ze miałem jakiegoś zbuka , inne tłoczenie albo koniec matrycy, ale dla mnie porażka ,dzwiek totalnie płaskaty, ala bambino
zdjęcie
tutaj mogę zacząć snuć teorie spiskową ,ale te albumy 180g wydawane przez bmg/sony to sztuka dla sztuki
szukanie -rogów- którzy jednak się skuszą na klasyczne albumy w dobie niech będzie "mody"na vinyl
janis-źle
simon ....-ujdzie
santana -bardzo źle
inna beczka
eagles-hotel california to już przyzwoicie, można kupić bez obaw w porównaniu do 3 poprzedników jest bardzo dobrze
pozdr.

ahaja

  • 513 / 5905
  • Ekspert
02-11-2010, 16:08
Wybitna płyta


fubb

  • 98 / 4986
  • Użytkownik
02-11-2010, 16:13
ten album Robina jest na mojej liście od dłuższego czasu, ale szukam tłoczenia amerykańskiego
pozdr.