Audiohobby.pl

Wzmacniacz i tuner czy amplituner?

Dudeck

  • 5101 / 5870
  • Ekspert
07-10-2008, 16:25
Ktoś chcący dołączyć do "klubu" ma dylemat - wzmacniacz + tuner czy sam amplituner ?
Osobne klocki to lepsza ich wzajemna separacja , obszerność obudowy zapewnia upakowanie bardziej wyrafinowanych ( ale i tym samym większych objętościowo ) układów .
Wspólna obudowa to mniejsze koszty ( wspólny układ zasilający , chasis itp. ) ale też krótsza droga sygnałowa wolniejsza w jakimś stopniu od wielu zakłóceń i interferencji .
Prosiłbym więc o wypowiedzi najlepiej zagorzałych zwolenników jednej i drugiej opcji .
Pozdrawiam , Dudeck .

Dudeck

  • 5101 / 5870
  • Ekspert
07-10-2008, 17:08
Sorki za duże litery w tytule , nie wiem jak mi to umknęło uwadze.

Molibden

  • 1906 / 5905
  • Ekspert
07-10-2008, 17:23
Osobne urządzenia, zawsze są większe możliwości zamiany i modyfikacji jak się coś nie spodoba czy zepsuje i łatwiej kupić odpowiedni wzmacniacz i tuner wysokiej jakości bo jest ich więcej niż amplituner. Oszczędności przy wyborze jednego urządenia nie są aż tak wielkie.
_________________________________
Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!
_________________________________
Było to na posiedzeniu Biura Politycznego. Tow. Gierek miał powiedzieć:
"Towarzyszu Szydlak przestańcie pitolić i nas oszukiwać! Chleba wczoraj po południu w Warszawie nie było. Chleb towarzysze to jest rzecz święta. Chleb musi być!"Imperialistyczny wróg kusi cię Coca-Colą!

Dudeck

  • 5101 / 5870
  • Ekspert
08-10-2008, 10:50
Litery już poprawione , super , a ja zapytam : wielu na dzień dobry wymienia w swoich urządzeniach okablowanie ( np. na srebrne ) - jest jakaś słyszalna poprawa po tym zabiegu ?
Zabieg prosty i możliwy do wykonania dla każdego posiadającego trochę wolnego czasu więc może warto .

Pozdrawiam.