Audiohobby.pl

Zamknięte i detaliczne z dużą sceną

kcp

  • 5 / 3433
  • Nowy użytkownik
08-12-2014, 21:04
Witam Panowie.

Po rozstaniu z AKG K550 i przygodach z otwartymi konstrukcjami różnych producentów o diametralnie odmiennych szkołach grania stwierdzam, że mimo wszystko bezapelacyjnie potrzebuję zamkniętych nauszników z dobrą izolacją. Tylko chciałbym coś...ogólnie lepszego niż K550.

Interesuje mnie większa detaliczność, lepsza separacja instrumentów i dobre pozycjonowanie źródeł dźwięku, no i też spora scena, horyzontalnie ta w AKG jest fantastyczna. Balans tonalny AKG K550 jak najbardziej by mi odpowiadał, jeśli tylko góra byłaby naturalniejsza a całość minimalnie bliżej wyrównanego grania. Więcej basu niż w K550 nie potrzebuję a nieco mniej nie zrujnuje mi odsłuchu, więcej też nie;). Diametralnie inna szkoła grania też jest mile widziana, ważne żeby słuchawki zachowały wysoką detaliczność i umiejętność kreowania dobrze zdefiniowanej i wypełnionej przestrzeni w zamkniętej ale sprawiającej wrażenie konstrukcji otwartej formie. Ta cecha K550 jest wyjątkowo godna pochwały i tego szukam ale w rozwiniętej i udoskonalonej postaci. Rzecz ostatnia na której mi zależy to czarne tło z K550.

Pozdrawiam,
Grzesiek

Synthax

  • 2323 / 4119
  • Ekspert
08-12-2014, 21:08
Chyba budżet powinieneś podać bo to ułatwi bardziej precyzyjną pomoc :)

kcp

  • 5 / 3433
  • Nowy użytkownik
08-12-2014, 21:30
1,5 k na nowe lub używane. W dalszej pespektywie dac/amp combo typu Aune czy odac może się pojawić ale nie teraz i raczej pod konkretne słuchawki.

Synthax

  • 2323 / 4119
  • Ekspert
08-12-2014, 22:57
Chyba w tej kwocie będziesz się kręcić w kółko, zostań z K550 - to bardzo dobre słuchawki. Lepiej wsadź kasę w źródło.

kcp

  • 5 / 3433
  • Nowy użytkownik
09-12-2014, 09:10
Źródła już były różne i dlatego k550 dawno poszły. Drugi raz ich raczej nie kupię skoro tylu producentów a brzmienie tych AKG nie całkiem mi siada.

Swoją drogą z zamkniętych spełniających wymagania co byś polecił pomijając aspekt finansowy? Podobno Audio technici zamknięte grają bardzo przestrzennie, Ath A1000X np?

-Pawel-

  • 4724 / 5505
  • Ekspert
09-12-2014, 10:03
Najlepszą przestrzeń w zamkniętych słyszałem w starych Denonach D7000, ale one tak potrafiły zagrać tylko na Little Dot mkVI, na innych wzmakach to muł z przewalonym basem. Na tej lampie grały hektarami przestrzeni, mając je na głowie mógłbym się założyć, że są otwarte. Do tego dźwięk był niezwykle detaliczny, może ciut za lekki. Ale mi ostatnio lekkość nie przeszkadza jeśli idzie w parze z detalem i gładkością.

Soundman

  • 775 / 4024
  • Ekspert
09-12-2014, 12:55
Heh mam teraz podobne odczucia z TH900 i Rapture...również hektary przestrzeni i wystarczająco detalicznie.
Ale w odróżnieniu od D7000 przekaz jest bardziej dociążony, nie tak lekki jak w Denonach, ciemniejszy też...
Czasem zadziwia mnie ta otwartość i nie chce mi się  wierzyć że mam zamknięte na głowie.

Do autora tematu, warto się rozejrzeć za używkami D2000, po wymianie kabla na srebrny sporo zyskują na plus.
Niedawno miałem okazję posłuchać i porównać te D2000 z moimi TH900, scena podobnie duża, nie ta klasa dźwięku oczywiście.....ale za te 800/1000zł za używki. Warto je rozważyć...

-Pawel-

  • 4724 / 5505
  • Ekspert
09-12-2014, 13:06
Z tego co piszesz TH900 wydają się być ulepszoną wersją D7000, w takim razie muszą to być ciekawe słuchawki.

majkel

  • 7476 / 5900
  • Ekspert
09-12-2014, 13:20
W podanym budżecie to Denon AH-D7100. Dla mnie na przykład K550 są mało interesujące, a D7100 nieraz robiły wrażenie swoimi możliwościami. Docelowy wzmacniacz dobrze, żeby miał możliwie niską impedancję wyjściową.

brodacz

  • 1780 / 3835
  • Ekspert
09-12-2014, 14:08
Źródła już były różne i dlatego k550 dawno poszły. Drugi raz ich raczej nie kupię skoro tylu producentów a brzmienie tych AKG nie całkiem mi siada.

Swoją drogą z zamkniętych spełniających wymagania co byś polecił pomijając aspekt finansowy? Podobno Audio technici zamknięte grają bardzo przestrzennie, Ath A1000X np?

Te Audiotechniki grają przestrzennie jak na zamknięte.Mają lepsze wrażenie przestrzeni niż HD600/650

W tej kwocie można upolować też Sony MDR-CD3000 które też bardzo ładnie grają,no i to już taki mały klasyk.

a_men

  • 746 / 5897
  • Ekspert
09-12-2014, 17:39
Słucham teraz na Audiotechnicach ATH-A900X i uważam, że są dużo bardziej interesujące niż AKG K550.
Świetnie zgrywają się ze wzmacniaczem podobnym do klona Grado RA1,tylko z innymi wartościami rezystorów w sprzężeniu zwrotnym (z któregoś z flagowych CD Philipsa/Marantza).
Jestem bardzo zadowolony z brzmienia.

fallow

  • 6457 / 5870
  • Ekspert
09-12-2014, 21:51
Wnioski z pierwszego wpisu Autora:

Poszkukiwane cechy wzgledem K550:
 [pozadane] wieksza detalicznosc
 [pozadane] lepsza separacja instrumentow
 [milo miec lepiej, ale jest ok] dobre pozycjonowanie zrodel dzwieku
 [milo miec lepiej, ale jest ok] spora scena
 [byoby do zaakceptowania, gdyby] balans tonalny a'la K550 jest OK, jezeli gora naturalniejsza i brzmienie bardziej wyrownane (zgadzam sie, gora w K550 to najslabszy aspekt tych sluchawek, jest po prostu sztuczna i malo szczegolowa)
 [moze byc mniej albo tak samo] ilosc basu
 [inaczej moze byc] sposob prezentacji moze byc inny, ale wazna jest WYSOKA detalicznosc
 [poszukiwane] zludzenie kreowania przestrzeni jak w sluchawkach otwartych
 [moze byc lepiej, ale przynajmniej jak w k550] czarne tlo
 [moze byc lepiej, ale przynajmniej jak w k500] izolacja

Wniosek:
 Moje wnioski sa takie.

Sluchawki zdecydowanie spelniajace Twoje postulaty to Beyerdynamic T90. Obecnie jest na allegro kilka uzywaek do wyrwania w naprawde okazyjnych cenach. Podalbym kilku innych typow sluchawek grajacych tak jak chcesz, ale zadne z nich nie spelnia waznych dla Ciebie atrybutow wiekszej detalicznosci, dobrej i szczegolowej gory oraz bardzo dobrego kreowania planow. Przykladowo chodzuly mi po glowie jeszcze NAD Visio HP50. Swietnie sluchawki, grajace "prawie jak kolumny" - ale kompletnie nie spelniaja Twoich oczekiwan co do detalicznosci i gory. Co do detalu, nadawalyby sie jeszcze Shure SRH940 - te znow nie sa tak dobre w kreowaniu przestrzeni. Ultrasone Pro 900 nadawalyby sie w konktekscie detalu i lepszej gory niz K550, ale maja strasznie przewalony bas - na pewno by Ci sie nie spodobaly.

Nie widze innych kandydtow spelniajacych Twoje oczekiwania, to ze musza byc zamkniete bardzo utrudnia sprawe.
 

fallow

  • 6457 / 5870
  • Ekspert
09-12-2014, 21:52
Przepraszam, oczywiscie chodzilo mi o Beyerdynamic T70 - wersja zamknieta. T90 to wersja otwarta. T90 gra lepiej, ale sa otwarte, wiec odpadaja.

headfun

  • 75 / 5845
  • Użytkownik
09-12-2014, 23:45
Moje trzy grosze w tej dyskusji to Fostex T50RP - za świetny balans tonalny i szczegółowość.

Cypis

  • 2479 / 5039
  • Ekspert
10-12-2014, 12:28
Wnioski z pierwszego wpisu

Wszystkie postulaty są "miękkie" a nie konieczne czy też wymagane dlatego mój wniosek jest taki: Proponuje powrót do już znanych AKG K550 zamiast pakować się na "nieznane wody" o których wiadomo tylko z czyichś subiektywnych opisów.

BTW1. Ktoś napisał, że K550 grają nieciekawie. Ja protestuję. Słuchawki nie mają grać. One mają odtwarzać. Ciekawa ma być muzyka.

BTW2. Z własnego doświadczenia wiem, że efektownie "grające" słuchawki, czyli takie, które odtwarzają w sposób charakterystyczny (np. podbarwiając pasma, pompując wrażenie sztucznej dynamiki, uwypuklając "słodki" wokal, itp), po pewnym czasie zaczynają irytować, bo nie są uniwersalne. Sprawdzają się tylko w pewnych rodzajach muzyki (albo co gorzej utworach). IMVHO najlepsze słuchawki są takie, po włożeniu których, masz poważny kłopot by opisać ich charakter brzmienia. K550 są temu bardzo bliskie. One są właśnie "nieciekawe", bo nic ciekawego o ich "graniu" nie da się napisać.

BTW3. Bardziej niż niskie rujnują słuch wysokie. Oczywiście w odpowiedniej ilości dB.
Pzdr, Tomek
d(-_-)b