Audiohobby.pl

Zamknięte i detaliczne z dużą sceną

majkel

  • 7476 / 5900
  • Ekspert
10-12-2014, 12:53
Już się poprawiam. Muzyka słuchana przez K550 brzmi dla mnie mało ciekawie. To nie jest odtwarzanie. To jest ubarwianie muzyki płaskością, nudą i nijakością. Plus to co napisał fallow. Więcej detalu i szersza scena jest w D7100. Jeśli przeszkadza większa ilość basu, to wycofuję kandydata. T70 OK, tylko to dla mnie z grubsza takie K550 wysokiej rozdzielczości, i pasma też nie mają równego. Choćby tak równego jak T90.

fallow

  • 6457 / 5870
  • Ekspert
10-12-2014, 13:24
Zgadzam sie z Toba Cypis, ze sluchawki maja głównie odtwarzac muzyke, tyle ze K550 odtwarzaja ja na tyle ulomnie, ze nie brzmi ona dla mnie ciekawie. Sluchajac na nich jestem pozbawiony detali, ktore slysze chocby na K701 czy K601, nie mowiac juz o DT880 czy T70 lub T90.

Zgadzam sie rowniez z Majkelem, ze T70 wcale takie swietne nie sa, ale Autor chce sluchawki zamkniete, gdyby dopuszczal otwarte nie byloby problemu. Niestety zamkniete to jak wyrok, ulomnosc przekazu bedzie zawsze :)

walkman6

  • 333 / 5781
  • Zaawansowany użytkownik
10-12-2014, 13:34

BTW1. Ktoś napisał, że K550 grają nieciekawie. Ja protestuję. Słuchawki nie mają grać. One mają odtwarzać. Ciekawa ma być muzyka.

BTW2. Z własnego doświadczenia wiem, że efektownie "grające" słuchawki, czyli takie, które odtwarzają w sposób charakterystyczny (np. podbarwiając pasma, pompując wrażenie sztucznej dynamiki, uwypuklając "słodki" wokal, itp), po pewnym czasie zaczynają irytować, bo nie są uniwersalne. Sprawdzają się tylko w pewnych rodzajach muzyki (albo co gorzej utworach). IMVHO najlepsze słuchawki są takie, po włożeniu których, masz poważny kłopot by opisać ich charakter brzmienia. K550 są temu bardzo bliskie. One są właśnie "nieciekawe", bo nic ciekawego o ich "graniu" nie da się napisać.

BTW3. Bardziej niż niskie rujnują słuch wysokie. Oczywiście w odpowiedniej ilości dB.

Używam K550 od roku. Ogólnie był to zakup raczej z rozsądku niż z miłości. Zanim do nich "dorosłem" też przerobiły wiele innych słuchawek, m.in. BD Custom One Pro, Philips Fidelio L1, BD T90. W każdych coś mi przeszkadzało, na tyle, że nie chciałem ich mieć. Siłą K550 jest ich równy poziom w każdym z aspektów, począwszy od budowy, wygody do brzmienia. Niektórzy mogą upatrywać w tym wad, że są właśnie nudne itd. Sam uważam, że są nudne i w sumie wszystkie ich wady (i zalety) opisany w tym wątku uważam za równie słuszne. Problem zaczyna się w momencie chęci zamiany ich na inne słuchawki... Ciężko je czymś zastąpić, ponieważ trzeba się będzie pogodzić z utratą tej "uniwersalności" i równego poziomu na rzeczy innych cech. W sumie to ostatnio zastanawiam się nad BD DT990 Edition (chociaż to z powodu chęci samej zmiany niż rzeczywistej potrzeby).

Nie mogę się zgodzić natomiast z sugestią, że są bardzo neutralne i że nie dodają nic od siebie. Moim zdaniem grają równo, ale mają mimo wszytko swój zdecydowany charakter brzmienia. Są to np. stosunek niskiego do średniego basu, którego jest dosyć dużo. Nie jest to wada, a raczej ich charakterystyczna cecha. To samo uważam na temat budowy sceny dźwiękowej. Jest dosyć szeroka, natomiast zdecydowanie brakuje jej głębi. Są to cechy, przez które nie można uznać ich za bardzo neutralne. Nie wiem, być może takie słuchawki nie istnieją.

Tak czy inaczej są to słuchawki, z którymi "da się żyć" całkiem szczęśliwie ;)

walkman6

  • 333 / 5781
  • Zaawansowany użytkownik
10-12-2014, 13:43
W czasie pisania swojego tekstu pojawiły się posty followa i majkela, które w zwięzły sposób opisały to co ja tak strasznie rozwlokłem. Potwierdzam również, że w brzmieniu K550 brakuje mi detaliczności i tego "życia", które chyba najlepiej oddają produkty Grado. Zobaczymy co potrafią DT990E. Bardzo dobre były również T90, ale mój egzemplarz, albo moje uszy słyszały tak ostre wysokie tony z uwypukloną sybilacją, że nie byłem w stanie tego słuchać. A szkoda bo bardzo podobała mi się scena, detal i ogólny wgląd w nagranie.

Synthax

  • 2323 / 4119
  • Ekspert
10-12-2014, 13:51
Zamknięte słuchawki to wcale nie wyrok, bez takich :)

Są dostępne bardzo dobre słuchawki zamknięte.

walkman6

  • 333 / 5781
  • Zaawansowany użytkownik
10-12-2014, 19:03
Zamknięte słuchawki to wcale nie wyrok, bez takich :)

Są dostępne bardzo dobre słuchawki zamknięte.

Zgadza sie. Tylko poleć coś za 650 pln, co zagra ze wszystkiego.

Synthax

  • 2323 / 4119
  • Ekspert
10-12-2014, 19:44
dla siebie wybrałem DT150 (600PLN). A kolejny krok to musiałyby być przynajmniej TH600, TH900, D5000, D7000, Mad Dogs/Alpha Dogs etc...

kcp

  • 5 / 3433
  • Nowy użytkownik
11-12-2014, 19:34
Dzięki za propozycje, muszę chyba po prostu posłuchać kilku spośród wymienionych przez Was modeli. Na bank T70, D7100/D5000 i Shure 940/1540 + jakieś wyższe Audio Techniki zamknięte, choć tu z dostępnością lipa.

Z bardziej cenowo przystępnych ineteresują mnie jeszcze Focale Pro, choć tu scena będzie kulała i polecane przez znajomego Yamahy 220.

Przed Świętami raczej nie wyrobię;) ale po zapewne będzie łatwo upolować jakiś "nietrafiony" prezent.