Audiohobby.pl

Zakup słuchawek i wzmacniacza

jeycam

  • 150 / 5527
  • Aktywny użytkownik
10-06-2009, 13:46
Cześć,
Mój "tor słuchawkowy" składający się do tej pory z Audigy 2 ZS Gold, przenośnego wzmacniacza MxM i Fostexów T-7 doczekał się wreszcie modernizacji. Na początek zdecydowałem się na kupnie źródła - tu mój wybór padł na polecaną przez wielu kartę E-MU 1212m, charakteryzującą się podobno całkiem niezłym DACem i stosunkiem ceny do jakości, a w razie czego może służyć jako świetny transport do zewnętrznego DACa. Jednak nie samym źródłem człowiek żyje, tym bardziej, że wyżej wymieniona karta nie ma nawet wyjścia słuchawkowego. Oczywistym wydaje się więc zakup wzmacniacza słuchawkowego i odpowiednich słuchawek. I tu pojawia się mój dylemat, co wybrać? Do tej pory przesłuchałem większość modeli do 300zł - zarówno Grado SR-60, AKG K530, HD555 i HD595, CAL! i posiadanych przeze mnie obecnie Fostexów. No ale do rzeczy... Zakup (i wzmacniacza i słuchawek) swój chciałbym zmieścić w kwocie rzędu 2000zł. Muzykę jakiej głównie słucham to szeroko pojęta muzyka rozrywkowa - praktycznie wszystkie podgatunki rocka, a ostatnio strasznie podszedł mi jpop :) Nie ograniczam się jednak tylko do tego - nie pogardzę też muzyką klasyczną i jazzem, dlatego chciałbym słuchawki uniwersalne, w miarę możliwości sprawdzą się w każdym z tych gatunków. Zdaję sobie sprawę, że w takim wypadku trzeba iść na ustępstwa, ale może przyjdzie Wam coś do głowy. Z tego co się orientuje, jest to półka cenowa Sennheiserów HD650, AKG K701, ATH W1000, Denonów D2000, Ultrasone PRO2500, Beyerdynamiców DT880 i Grado serii RS (zakup sprzętu używanego, za granicą jak najbardziej wchodzi w rachubę). Gorzej wygląda sprawa z wzmacniaczem, do kwoty 1000zł najrozsądniejszym zakupem wydaje się któryś z produkcji krajowej (Moonlight, Forum608, Holdegron). Sam niestety nie złożę nic z projektów DIY, ale jeśli któryś z forumowych kolegów mógłby za opłatą pomóc to też jak najbardziej wchodzi w grę.

Pozdrawiam i z góry dziękuje za wszelkie sugestie!

aasat

  • 2263 / 5883
  • Ekspert
10-06-2009, 14:03
Przesiadka z Audigy 2zs na emu 1212m jest bardzo odczuwalna
Co do wzmacniacza to na początku miałem Holdegrona, ale był on za słaby mocowo aby napędzić np takie AKG k340, ale do takich HD600 to był już wystarczający

jeycam

  • 150 / 5527
  • Aktywny użytkownik
10-06-2009, 14:18
Mam taką nadzieje! Rzecz w tym, że póki nie kupię słuchawek i wzmacniacza to nieprędko się o tym przekonam :) Co do Holdegrona, osobiście wolałbym za 600zł kupić Foruma608 (szczególnie po ostatniej recenzji Piotra Ryki) lub jeśli majkel zrobi jakiś krok, to Moonlighta. Wtedy zostaje ok. 1500zł na słuchawki. :)

majkel

  • 7476 / 5900
  • Ekspert
10-06-2009, 14:27
Ta recenzja foruma jest sprzed dwóch lat chyba, a to jest "reprint" z Audiostereo. Ja w najbliższych tygodniach, a może miesiącach nie mogę sobie pozwolić na branie nowych zamówień. Jak coś zrobię, a kolejka już będzie pusta, to pójdzie to do sprzedaży bezpośredniej. Mniej stresu dla obydwu stron, bo mnie czasu ubywa szybciej niż prognozowałem i dokładnych terminów nie umiem podać.
Przymierzam się do większego napędu słuchawkowego niż Moonlight, ale nie wyklarowała mi się całkiem jeszcze wizja układu. Prace nad nowym zasilaczem do Moonlighta pomogą mi rozstrzygnąć pewne kwestie, ale to dopiero za jakiś czas ujrzy światło dzienne. Póki co, jest tak jak Piotr Ryka pisał - na podrasowaniu zasilacza Moonlight SL1 zyskuje. Testuję różne diody, transformatory, kondensatory i układy stabilizacji. Część już wiem, na resztę jeszcze nie miałem czasu.

violett

  • 786 / 5891
  • Ekspert
10-06-2009, 14:38
Jeycam, jeżeli masz łatwą możliwość kupowania sprzętu używanego (lub nowego) za granicą to polecam zestaw Musical Fidelity X-Can V3 plus Sennheisery HD650. Zapomnisz o tym co to jest poszukiwanie bardziej odpowiadającego dźwięku na dłuższy czas. Wiele osób eksperymentuje, ale nie każda znajduje :))) Pozdrawiam, V-tt

jeycam

  • 150 / 5527
  • Aktywny użytkownik
10-06-2009, 14:55
Właśnie, taki zestaw też brałem pod uwagę. Z tym, że... zarówno HD650 jak i X-Can są sprzętem dosyć kontrowersyjnym, ale to mogą być te ustępstwa, o których pisałem. :)
Majkel, w takim razie świetnie. Możesz mi podać swojego maila, żeby w razie czegoś się skontaktować?

Paszeko

  • 1277 / 5469
  • Ekspert
10-06-2009, 15:07
Czy ten Forum608 to był projekt otwarty tj. był schemat i ewentualnie płytki do skopiowania/kupienia czy urządzenie gotowe, na obstalunek?

majkel

  • 7476 / 5900
  • Ekspert
10-06-2009, 15:14
Nie, to produkt Piotrka608. Jak Cię interesuje DIY, to zrób lub znajdź chętnego na złożenie klona SOHA II, w bezpośrednim porównaniu podobno lepszy od Cayina HA-1A.

Paszeko

  • 1277 / 5469
  • Ekspert
10-06-2009, 16:17
Z samodzielnym zbudowaniem nie ma problemu, wszystkie moje głośnikowe lampowce zrobiłem sam ale tymczasowo potrzebuję wzmacniacza przenośnego i do warunków polowych, więc pozostaje krzem.

kursk

  • 20 / 5525
  • Użytkownik
10-06-2009, 16:25
jeycam, jeśli chcesz spróbować lampy to może zastanów się nad HPA-03 White Bird Amplification? Nie spotkałem się ze złą opinią o tym wzmacniaczu. Z tego co wiem, Rolandsinger ma HPA-01 na trochę innych lampach niż firmowe i kiedyś pisał, że z HD580 tworzą niezwykły duet.  domzz ma HPA-03 i DT880pro - zeznawał, ze jest bardzo zadowolony ze średnicy, ale o szczegóły uderz do niego na PW

Pozdrawiam

jeycam

  • 150 / 5527
  • Aktywny użytkownik
10-06-2009, 16:35
WBA też jest jakimś wyjściem :) Kwestia doboru słuchawek.

Chris01

  • 47 / 5712
  • Użytkownik
10-06-2009, 16:53
Od 3 tygodni ciesze sie nowymi nausznikami beyerdynamicami dt880, ktore na forumie608 z pierwszej edycji graja wybornie (muzyka poważna plus jazz i elejktronika). Uzywany forum608 to wydatek rzedu 600-800 pln plus uzywane dt880 to podobna kwota i jestes w domu na dlugie lata. Na ukonczeniu mam takze wzmak hybrydowy sohaII z zamowienia z audiostero.pl wiec niedlugo bede mogl takze wypowiedziec sie w tym zakresie.

K.
Chris01
Żeby mi się chciało, tak jak mi się nie chce...

jeycam

  • 150 / 5527
  • Aktywny użytkownik
10-06-2009, 17:19
Beyerdynamiców nie słuchałem, ale mam nieodparte wrażenie, że nie sprawdzą się w ostrzejszych kawałkach. Jakoś wyobrażam je sobie, że mają typowo studyjną, płaską charakterystykę, jak posiadane przeze mnie obecnie T-7, a niestety nie tego szukam. Chyba, że się mylę - to proszę o poprawienie.

domzz

  • 1113 / 5817
  • Ekspert
10-06-2009, 19:52
>> jeycam
Mylisz je z monitorami studyjnymi? Nic z tego :)
Właśnie przesłuchuję sobie DT880+HPA pod względem ostrzejszych kawałków (specjanie dla tego tematu).
Jest szczegółowo i przede wszystkim zadziornie, może ciut za mało basu, ale to zależy od preferencji.
Testowałem na:
Slayer - Reign In Blood (dobrze)
Morbid Angel - Covenant (wbija w fotel)
Rage Against the Machine - Rage Against The Machine (tak sobie, trochę płasko, wąska scena)
Body Count - Cop Killer (jest dużo mięsa, ale nieco wąska scena - chyba kwestia realizacji)
The Clash - London Calling (dobrze)
Led Zeppelin - IV (wbija w fotel absolutnie)

*wrażenia subiektywne

jeycam

  • 150 / 5527
  • Aktywny użytkownik
10-06-2009, 20:02
Tak? Nonono :) Mógłbyś napisać o nich coś więcej? Jaką mają ogólnie charakterystykę dźwiękową, jak wygląda scena i separacja? Pytam, bo jak zarówno Sennheiserów, AKG, Grado i Denonów będę mógł przed zakupem posłuchać, to Beyerdynamiców już nie...